Problem z karmelizacja - co robie nie tak??

Skład wykonanie itp...
Gość

Post autor: Gość »

Co do proszkowanie rdzy, nie bede miał z tym problemu:P A co z opiłkami metalu? kiedyś dodawałm troche, i jedynie co dięki niemi szybciej palił się kanał, a reszta bardziej równomiernie.
Gość

Post autor: Gość »

Ja rozpuszczałem składniki karmelka w gorącej wodzie, następnie wstawiając garnek na ogień i mieszając aż do całkowitego rozpuszczenia składników, gotowałem aż do momentu wytworzenia się dość gęstego karmelu. Zawsze miało kolor jasnożółty do miodowego. Działało niczego sobie... :wink:
Gueer
*
Posty: 12
Rejestracja: niedziela, 30 sty 2011, 18:30
Lokalizacja: Jasło

Post autor: Gueer »

Ja robie zawsze tak że wsypuje wszystko, daje duuużo wody żeby się wszystko rozpuściło i na średni ogien, nie za mały nie za duży.



Może nie mieszasz mieszanki odpowiedno? możę jej nie pilnujesz dokładnie i dlatego ci się przypala w mielscach?
Gość

Post autor: Gość »

a czy karmelek ma być jak plastelina :?: bo ja jak zawsze robie to jest o kolorze ciemno białym i zaraz po odstawieniu z ognia twardnieje :!:
Gueer
*
Posty: 12
Rejestracja: niedziela, 30 sty 2011, 18:30
Lokalizacja: Jasło

Post autor: Gueer »

Odrazu? czy chwile (jak jest gorące) to jest plastyczne? Plastyczny powinien być przez chwile. Jak chcesz całkiem plastyczny to polecam Gliceryne. Sam z niej kożystam i jest wyśmienita do formowania bloków paliwa.
ODPOWIEDZ