Karmelek

Skład wykonanie itp...
Awatar użytkownika
jaskiniowiec
Administrator
Posty: 2379
Rejestracja: niedziela, 30 sty 2011, 18:30
Lokalizacja: Kraków
Kontakt:

Post autor: jaskiniowiec »

Sypkie, nawet dobrze ubite, jak poczuje większe ciśnienie to po prostu wybuchnie.
Gość

Post autor: Gość »

2 puszeczki rozsadziło ale wzbiły się do góry :)

a dziś może karmelek zrobię z tych proporcji i napisze jak wyszło.
Awatar użytkownika
jaskiniowiec
Administrator
Posty: 2379
Rejestracja: niedziela, 30 sty 2011, 18:30
Lokalizacja: Kraków
Kontakt:

Post autor: jaskiniowiec »

Jeśli nie masz praktyki z karmelką, zacznij od karmelki na glukozie. Bezpieczniej i łatwiej.
Gość

Post autor: Gość »

Zobacze co i jak kolega miał cos na dziś zrobić i powie mi co i jak o ile się wzniesie w górę .
Gość

Post autor: Gość »

O co chodziło dokładnie karmelek na glukozie co miałeś na myśli jakie składniki i proporcje , wczoraj testowałem proporcje 65/35 karmelek ugotowany , masa ok spalanie ok , ale korpus źle przygotowany nie oderwał się od ziemi ( była nim rurka od torebek , typu kaufland biedronka , z czego najłatwiej dysze zrobić i czubek . ?



Edit : oto Filmik z

http://w15.wrzuta.pl/film/8EUdtVxEE4d/baczek/

:)
mateuszw106
****
Posty: 194
Rejestracja: niedziela, 30 sty 2011, 18:30
Lokalizacja: Rumia
Kontakt:

Post autor: mateuszw106 »

Witam

Jestem tu nowy i wczoraj zrobiłem pierwszego karmelka. Palił się około 3-4 sekundy.

Zrobiłem 100g i gdyby nie to, że nie miał dyszy to by pewnie wysoko poleciał.



I dzisiaj tak sobie pomyślałem czy można by było zmieszać karmelek z aluminium i czy dało by to jakiś efekt??
Paweł
******
Posty: 192
Rejestracja: niedziela, 30 sty 2011, 18:30

Post autor: Paweł »

Z samym Al będzie gorzej niż bez niego, Al z siarką podniesie temperaturę spalania i impuls paliwa, oraz prawdopodobnie wykładnik n.
mateuszw106
****
Posty: 194
Rejestracja: niedziela, 30 sty 2011, 18:30
Lokalizacja: Rumia
Kontakt:

Post autor: mateuszw106 »

Uważam tak ponieważ po wysokości płonienia i widowisku. Może masz Ty racje. Zobaczę jak będzie z dyszą :wink:
Awatar użytkownika
jaskiniowiec
Administrator
Posty: 2379
Rejestracja: niedziela, 30 sty 2011, 18:30
Lokalizacja: Kraków
Kontakt:

Post autor: jaskiniowiec »

Kupujesz w sklepie glukozę krystaliczną, roztapiasz ją i dodajesz saletry. Proporcje klasyczne 65 saletry, 35 glukozy. Glukoza topi sie w niższej temperaturze niż cukier (koło 150 st Celsjusza), jest bardziej lejna, słabiej si rozkłada, czyli nie ciemnieje w trakcie przygotowywania. Jak jest jeszcze gorąca, ale taka że da się ją wziąć do ręki, to zachowuje się jeszcze jak kit, można z niej formować ziarna.
Mauy
PROFI
Posty: 102
Rejestracja: niedziela, 30 sty 2011, 18:30

Post autor: Mauy »

Karmelek jest mało widowiskowym paliwem. Na wolnym powietrzu karmelek może spalać się bardzo ładnym płomieniem ale w tym przypadku jest on mało znaczący (zobacz np. silniki Pomorzan oparte na tym paliwie).
ODPOWIEDZ