silnik marszowy - założenia konstrukcyjne

Czyli serca naszych niebolotów !
Paul
Supersonic PROFI
Posty: 937
Rejestracja: niedziela, 30 sty 2011, 18:30
Lokalizacja: Luedenscheid

Post autor: Paul »

Witam,

Nie zajmuje sie co prawda budowa silnikow, ale ja bym ten problem rozwiazal podobnie jak np. silniki CASARONI.

Samo paliwo jest w tulei (prasowany papier, plastik ?????) lacznie z juz zaprasowana dysza. Taki wklad jest wsuwany jedynie do tulei aluminiowej ktora posiada od strony dyszy kolniez wewnetrzny , a od tylu gwint. Podobnie by wygladal silnik TSP gdyby go dodatkowo wlozyc w rurke aluminiowa. W tym wypadku aluminium nie ma kontaktu z palacym sie paliwem.

Troche innym rozwiazaniem jest silnik BC-125 ktory jest rowniez wielokrotnego uzytku i pali sie ok. 6s

http://www.raketenmodellbau.org/archive ... roupid=182

bez szkody dla obudowy silnika. Oczywiscie trudno tu mowic jak by sie zachowal ten silnik przy pracy ok. 20s. Mysle, ze by tego raczej nie wytrzymal.



Paul
wapniak
*****
Posty: 163
Rejestracja: niedziela, 30 sty 2011, 18:31

Post autor: wapniak »

No i właśnie taki "generator " jest potrzebny. Ja spodziewam się ciągu na poziomie 100 N. Każdy większy ciąg to dodatkowe opory w okolicy bariery dźwięku. Może się okazać, że dodatek Fe2O3 jest niepotrzebny. Lepiej stracić nieco na ciągu a zyskać na czasie. Tak pokazuje symulacja w Shizo.

W przypadku tego motorka nie zakładam ponownego jego użycia.
Awatar użytkownika
PINOT
PROFI
Posty: 352
Rejestracja: niedziela, 30 sty 2011, 18:30

Post autor: PINOT »

No OK, ale takie coś to po przekroczeniu bariery dźwięku, kiedy opory powietrza gwałtownie maleją?
wapniak
*****
Posty: 163
Rejestracja: niedziela, 30 sty 2011, 18:31

Post autor: wapniak »

w/g mnie nie ma sensu przekraczać bariery dźwięku na silniku marszowym. Męczyłem schizo przez parę dni i zawsze wychodziło to samo. Stąd ten właśnie kaliber 75 mm. To była minimalna średnica gwarantująca sukces dla tego przedsięwzięcia.To oczywiście średnica zewnętrzna silnika, która na pewnych odcinkach będzie tożsama z kalibrem rakiety.
ODPOWIEDZ