Moje 1sze silniki z PVC-U

Czyli serca naszych niebolotów !
Awatar użytkownika
Tofifi
PROFI
Posty: 829
Rejestracja: niedziela, 30 sty 2011, 18:31
Lokalizacja: Białystok

Re: Moje 1sze silniki z PVC-U

Post autor: Tofifi »

Używasz wagi kuchennej? Gdybyś robił 500g paliwa to błąd wagi kuchennej (2g) byłby pomijalny, ale przy 24g trzeba większej precyzji. Nie rozumiem też dla czego mielisz sirbitol z kno3, sirbitol przecież i tak się roztopi.
Następnym razem miel tylko kno3, i stopniowo dosypuj je do roztopionego sorbitolu - tak jest bezpieczniej.

Nie precyzyjna waga tłumaczyłaby różnice w współczynniku gęstości.

Polecam też zaopatrzyć się w wagę jubilerską taką z dokładnością do 0.1g
Awatar użytkownika
calvo
**
Posty: 48
Rejestracja: poniedziałek, 10 sie 2020, 17:41
Lokalizacja: NL

Re: Moje 1sze silniki z PVC-U

Post autor: calvo »

Hey :)

Porcje sa ciut wieksze niz 24 gr, przygotowuje kikla ziaren na raz wlasnie po to by zmniejszyc wplyw dokladnosci wagi (czekam na precyzyjna 0,01 gr).
Sorbito, kno3.. wszystko sie roztopi, czyz nie ? ;) Poprzednie mieszanie dalo w rezultacie 10 sek pracy silnika jak sam widziales, a ciag byl tak maly, ze mozna powiedziec iz nie bylo go wcale :P

Nie wydaje mi sie, zeby nie precyzyjna waga skutkowala roznica w wadze ziarna na poziomie 4 gr pomiedzy SRM, a stanem faktycznym.
Per aspera ad astra.
Awatar użytkownika
verex
Supersonic PROFI
Posty: 742
Rejestracja: poniedziałek, 25 lip 2011, 19:38
Lokalizacja: Tczew/Kingston upon Thames
Kontakt:

Re: Moje 1sze silniki z PVC-U

Post autor: verex »

Topi się tylko Sorbitol, który oprócz funkcji paliwa jest jednocześnie lepiszczem dla utleniacza (KNO3). Przy tak małych silnikach dokładna waga elektroniczna to podstawa, te 2g dokładności w tym przypadku mają dość duże znaczenie - co widać. Realna gęstość nie może przekroczyć w rzeczywistości gęstości idealnej, o ile nie ma w mieszaninie żadnych dodatków.
Zapukaliśmy nieśmiało do bram kosmosu...

Near Space Technologies
www.nearspace.tech
ODPOWIEDZ