Mikrohybryda MH16 produkcji Aerolife

Czyli serca naszych niebolotów !
Awatar użytkownika
Daniel
***
Posty: 140
Rejestracja: niedziela, 30 sty 2011, 18:32
Lokalizacja: Częstochowa

Re: Mikrohybryda MH16 produkcji Aerolife

Post autor: Daniel »

Jasne że istnieje, i jest to bardzo proste. Poniżej załączam kod. Ponieważ nie znalazłem żadnej krzywej z hamowni wykres ciągu jest uproszczony ale powinno wystarczyć.
Kod wklejasz do notatnika i zapisujesz z rozszerzeniem .eng. Następnie wklejasz go do folderu :

Kod: Zaznacz cały

C:\Users\ NAZWA UŻYTKOWNiKA \AppData\Roaming\OpenRocket\ThrustCurves

Kod: Zaznacz cały

;Silnik hybrydowy Aerolife MH16 
MH16 25 184 1 0.024 0.120 Aerolife
   0 0
   0.2 35
   0.8 25
   1.3 23
   1.5 0
   
;
Trochę wyjaśnienia. W pierwszej linijce zaczynającej się od średnika jest opis silnika wyświetlający się w OpenRocket.
W drugiej linijce są parametry silnika kolejno :
- Oznaczenie silnika wyświetlające się w kolumnie "Motor designation"
- Średnica silnika 25mm
- Długość silnika 184mm
- Opóźnienie wyrzutu spadochronu (tutaj jest wstawiona 1 sekunda mimo że silnik takiej funkcji nie posiada ale to nic nie szkodzi. Trzeba tylko pamiętać żeby w opcji spadochronu zmienić metodę wyzwalania)
- Masa paliwa, przyjąłem 16g N2O wg. informacji z YT + połowę tego paliwa czyli 8g, razem 24g czyli 0.024kg
- Masa silnika 120g
- Producent Aerolife

Poniżej masz krzywą ciągu, odpowiednio lewa kolumna czas w sekundach, prawa ciąg w N.

Do podstawowych obliczeń powinno wystarczyć. Jeśli Kacper dostarczy dokładne dane to wtedy można plik dopracować :)
qwertyalfa
****
Posty: 165
Rejestracja: niedziela, 16 cze 2019, 11:27
Kontakt:

Re: Mikrohybryda MH16 produkcji Aerolife

Post autor: qwertyalfa »

Dzięki za kod i za wyjaśnienia :D
qwertyalfa
****
Posty: 165
Rejestracja: niedziela, 16 cze 2019, 11:27
Kontakt:

Re: Mikrohybryda MH16 produkcji Aerolife

Post autor: qwertyalfa »

Czy ten silnik byłby w stanie pociągnąć rakietę o nasie około 750 gram na jakąś sensowną wysokość (około 80 - 100m)? Patrzyłem w Open Rocket, ale nie ważne jaką rakietę zrobię, to pokazuje mi, że jest niestabilna, mimo że stabilność czasami wynosiła nawet 3 kalibry. Z góry dziękuję za odpowiedź :)
Awatar użytkownika
U.S. air force
****
Posty: 196
Rejestracja: czwartek, 23 sty 2020, 09:29
Lokalizacja: Lauterhagen

Re: Mikrohybryda MH16 produkcji Aerolife

Post autor: U.S. air force »

Ja sprawdzałem moją ~500g pokazywało mi że na 60m
Nie wiem jaka broń będzie użyta w trzeciej wojnie światowej, ale czwarta będzie na kije i kamienie.-Albert
Einstein
stansz
****
Posty: 317
Rejestracja: poniedziałek, 18 lut 2019, 11:13
Lokalizacja: Białystok

Re: Mikrohybryda MH16 produkcji Aerolife

Post autor: stansz »

Nabyłem silnik mikrohybrydę Aerolife drogą kupna. Polecam wszystkim. Z rakietą 500 - 700 gram poleci.
inżynier STEM Białystok
Zbych Staniszewski
Awatar użytkownika
Tofifi
PROFI
Posty: 829
Rejestracja: niedziela, 30 sty 2011, 18:31
Lokalizacja: Białystok

Re: Mikrohybryda MH16 produkcji Aerolife

Post autor: Tofifi »

Ile waży silnik po wypaleniu paliwa?

Mam też kłopot z Openrocket - nie mogę na komputerze wyszukać ścieżki
Daniel pisze: niedziela, 10 maja 2020, 11:30 Jasne że istnieje, i jest to bardzo proste. Poniżej załączam kod. Ponieważ nie znalazłem żadnej krzywej z hamowni wykres ciągu jest uproszczony ale powinno wystarczyć.
Kod wklejasz do notatnika i zapisujesz z rozszerzeniem .eng. Następnie wklejasz go do folderu :

Kod: Zaznacz cały

C:\Users\ NAZWA UŻYTKOWNiKA \AppData\Roaming\OpenRocket\ThrustCurves
Jeśli próbuję wyszukać słowo Openrocket - to w wynikach pojawia mi się tylko ikonka startująca program - nie ma nigdzie folderu gdzie byłby zainstalować program oraz foldery.
Awatar użytkownika
RDX
***
Posty: 88
Rejestracja: środa, 17 lut 2021, 23:15
Lokalizacja: Częstochowa
Kontakt:

Re: Mikrohybryda MH16 produkcji Aerolife

Post autor: RDX »

Możecie zmienić ten folder w ustawieniach, trzeba wyłączyć i włączyć z powrotem program i działa. Też miałem z tym problemy.

Edycja>ustawienia>opcje>krzywe siły ciągu...
open rocket.JPG
open rocket.JPG (60.46 KiB) Przejrzano 5249 razy
Sam plik .ENG tez może być zepsuty, np. u mnie był problem bo nazwa producenta składająca się z dwóch członów sprawiała, że silnik nie był znajdowany. Tak wygląda przykładowy plik który się otwiera poprawnie, wypluty z open motor:
eng przykład.JPG
eng przykład.JPG (45.85 KiB) Przejrzano 5249 razy
Rocket Dynamics - Komponenty do Twoich rakiet! Jeśli potrzebujesz spadochronu, części drukowanych w 3D lub ciętych laserowo napisz na: rakiety.rdx@gmail.com
Awatar użytkownika
Daniel
***
Posty: 140
Rejestracja: niedziela, 30 sty 2011, 18:32
Lokalizacja: Częstochowa

Re: Mikrohybryda MH16 produkcji Aerolife

Post autor: Daniel »

Tofifi pisze: wtorek, 13 kwie 2021, 10:11 Ile waży silnik po wypaleniu paliwa?
Openrocket liczy to odejmując masę paliwa od masy początkowej "zatankowanego" silnika. W załączonym przeze mnie kodzie masa pełnego silnika to 120g, masa paliwa 24g. Wypalony silnik będzie więc miał w programie masę 96g.
Tofifi pisze: wtorek, 13 kwie 2021, 10:11 Mam też kłopot z Openrocket - nie mogę na komputerze wyszukać ścieżki C:\Users\ NAZWA UŻYTKOWNiKA \AppData\Roaming\OpenRocket\ThrustCurves
Windows domyślnie ukrywa folder AppData. Trzeba wejść w ustawienia folderów, i włączyć widoczność ukrytych folderów. W polskiej wersji Windowsa folder Users to folder Uzytkownicy.
OpenRocket nie ma również folderu w którym się instaluje, ponieważ jego się nie instaluje. Jest to aplikacja Java, zamknięta w jednym pliku. Powinno się to zrobić tak:
1. Pobieramy i instalujemy środowisko Java: https://www.java.com/pl/download/
2. Pobieramy Openrocket: https://openrocket.info/
3. Pobrany plik jest już gotową aplikacją. Będzie on miał rozszerzenie .jar
4. Pobrany plik powinien mieć ikonę Java, i po kliknięciu uruchomi nam się aplikacja.
5. Jeśli zamiast aplikacji otwiera nam się WinRar (lub podobny plik do archiwów), zamykamy go. Klikamy na pobraną apkę prawym klawiszem myszy, wybieramy opcję Uruchom za pomocą..., następnie Wybierz aplikację z listy, następnie wybieramy Java Platform.
Zaznaczamy okienko które pyta czy używać tej aplikacji za każdym razem, i klikamy OK. Program powinien wystartować.
6. Przy pierwszym uruchomieniu program tworzy na dysku foldery o których wspomniałem w poprzednim wpisie.
7. Zamykamy program.
8. Wklejamy swoje silniki do wspomianego folderu.
9. Odpalamy OpenRocket ponownie i cieszymy się swoimi silnikami.
Awatar użytkownika
Cyprian
Nowy
Posty: 2
Rejestracja: środa, 6 lip 2022, 04:02

Re: Mikrohybryda MH16 produkcji Aerolife

Post autor: Cyprian »

Cześć
Mierzył ktoś na hamowni właściwości mh16 na paliwie nowym i po 1 starcie?
Awatar użytkownika
Kacper
Supersonic PROFI
Posty: 912
Rejestracja: niedziela, 30 sty 2011, 18:30
Lokalizacja: Gdynia

Re: Mikrohybryda MH16 produkcji Aerolife

Post autor: Kacper »

Niestety zmieniły się ceny silnika i paliwa. Ziarno paliwa będziemy też traktować jako jednorazowe. To znaczy w zestawach z silnikiem będą dwa ziarna zamiast jednego a zestawy startowe będą się składać z kompletów na jeden lot z jednym ziarnem. Miałem zgłoszenia, że są problemy z uszczelnieniem się silnika przy ponownym użyciu ziarna. Oczywiście można dalej używać ziarna wielokrotnie i dokupować nie całe zestawy tylko te elementy, które są potrzebne natomiast to już zostawiam do decyzji użytkownika bo trzeba zwrócić uwagę na jakość powierzchni, które mają się uszczelniać i w razie potrzeby je wyrównać, wyczyścić albo zrezygnować z ponownego użycia. Rekomenduję też używanie gęstego smaru do smarowania uszczelek paliwa.
ODPOWIEDZ