Silnik na paliwo stale+ ciekly tlen

Czyli serca naszych niebolotów !
paniewojtku
Nowy
Posty: 5
Rejestracja: wtorek, 2 cze 2015, 14:06

Re: Silnik na paliwo stale+ ciekly tlen

Post autor: paniewojtku »

A z tlenem to kombinuję tak. Trza sie zakumplować z sanitariuszem z pogotowia. Oni mają na pokładzie butle. Coś się da chyba załatwic. Jakieś dwie butelki soplicy i troche kasy, i żeby można było podmienić pusta na pełną. Troche to nielegakne, ale jak nie można inaczej, to jak w ogóle. One mają aktualne atesty. Na pewno będzie taniej niż w sklepie, w którym ponoć sie nie da, nie sprawdzałem, kolega Daniel napisał, że nie.
Awatar użytkownika
Tofifi
PROFI
Posty: 828
Rejestracja: niedziela, 30 sty 2011, 18:31
Lokalizacja: Białystok

Re: Silnik na paliwo stale+ ciekly tlen

Post autor: Tofifi »

Obrazek W moim odczuciu masz nieprzeciętne predyspozycje do pozostania kolejnym Sephenem Kingiem..
Proponuję skasować post zanim ktoś go przeczyta i zrobi sobie krzywdę!
Awatar użytkownika
jaskiniowiec
Administrator
Posty: 2379
Rejestracja: niedziela, 30 sty 2011, 18:30
Lokalizacja: Kraków
Kontakt:

Re: Silnik na paliwo stale+ ciekly tlen

Post autor: jaskiniowiec »

Spokojnie, każdemu wolno marzyć. Jakie ja miałem pomysły w młodym wieku...!

A tak bardziej merytorycznie, to...PanieWojtku...kombinuj dalej, ale raczej nie wdrażaj tego w życie. Może faktycznie coś wymyślisz ciekawego.
Póki co acetylen + amoniak to ruski atsertam...Amoniak musi być ciekły to albo niska tempetatura albo wysokie ciśnienie. Mikrofala może nie wytrzymać ani jednego, ani drugiego. Acetylen w formie gazowej potrafi wybuchnąć nawet bez powietrza (proszę sprawdzić tzw granice wybuchowości). Propan - butan nie rozwala butelki, ale ciekły tlen na pewno rozwali. Dlaczego? To już więcej gadania.
Aerostat niby fajny pomysł, tylko...po co...Chyba dla samej frajdy. Wole nie wspominać o ciężarze linki.
Słowem...głowa pełna pomysłów, zapały, fantazji...dobrze to wróży na przyszłość. Ale póki co, pomysły niezbyt realne

I witaj na pokładzie, tak przy okazji...
tadeusz
PROFI
Posty: 396
Rejestracja: niedziela, 30 sty 2011, 18:31
Lokalizacja: Poznań

Re: Silnik na paliwo stale+ ciekly tlen

Post autor: tadeusz »

Nie wiem czy sanitariusze mają ciekły tlen, raczej gazowy.
Gazowy tlen w 1litrowej butli stalowej pod ciśnieniem 110bar można kupić w Castoramie za ok.100zł.
W butli może być ok.130g a sama butla jest ciężka.Można sobie zrobić jakiś test naziemny.

Pozdrawiam.tadeusz
ODPOWIEDZ