Co proponujecie w tej sytuacji.

Czyli serca naszych niebolotów !
KamilKibitlewski
Nowy
Posty: 4
Rejestracja: poniedziałek, 26 sie 2013, 20:09

Co proponujecie w tej sytuacji.

Post autor: KamilKibitlewski »

Mam problem poniewaz mieszkam w Norwegii a tutaj silnikow rakietowych nie mam, wogole modelarstwo w tym kraju jest na bardzo niskim poziomie. Bardzo interesuja i fascynuja mnie modele rakiet. To polaczenie wszystkiego co lubie w jednym. Nie mam zadnych problemow w rozwijaniu tego hobby bo mam wiedze talent i mozliwosci do budowy. Ale najgorsza przeszkoda sa silniki rakietowe a tutaj saletry tez nie ma, a o sklepach chemicznych to mozna wogole zapomniec. Po tej masakrze 3 lata temu . :sad:
Skiba
***
Posty: 128
Rejestracja: środa, 15 lut 2012, 18:44

Re: Co proponujecie w tej sytuacji.

Post autor: Skiba »

A nie możesz zamówić silników z jakiejś zagranicznej strony? Przypuśćmy z tej: http://www.raketenmodellbau-klima.de/Ra ... =712&p=712
http://www.modelemax.pl/index.php?cPath=531_533
(Nie wiem jak z kursem korony ale w Polsce za granicą się nie opłaca kupować.)
Myślę że nie powinno być problemu.
Ostatnio zmieniony poniedziałek, 26 sie 2013, 20:53 przez Skiba, łącznie zmieniany 1 raz.
Powyższy post wyraża jedynie opinię autora w pisania postu. Nie może on służyć przeciwko niemu w żadym innym następującym po tym terminie. Autor zastrzega sobie prawo zmiany poglądów bez podawania przyczyny.
KamilKibitlewski
Nowy
Posty: 4
Rejestracja: poniedziałek, 26 sie 2013, 20:09

Re: Co proponujecie w tej sytuacji.

Post autor: KamilKibitlewski »

Wielkie dzieki za fajna stronke przemysle to i moze zadzialm :grin: A tak jeszcze to moze ktos z was rakietowcow zna jakies paliwa rakietowe bez KNO3 i bez jakis skomplikowanych srodkow chemicznych. Bo ewentualnie sam sie tez moge pobawic w budowe silnika. Jedynie moze mnie ktos wtajemniczyc jak to z prawem zanim ewentualnie zaczne budowe? :mrgreen:
Awatar użytkownika
michalz21
**
Posty: 31
Rejestracja: środa, 24 paź 2012, 18:49

Re: Co proponujecie w tej sytuacji.

Post autor: michalz21 »

Lepiej kup gotowca. Wiesz jak teraz jest po tych 3 latach. Z tego co myślę bez jakiegoś utleniacz się nie obejdzie.
KamilKibitlewski
Nowy
Posty: 4
Rejestracja: poniedziałek, 26 sie 2013, 20:09

Re: Co proponujecie w tej sytuacji.

Post autor: KamilKibitlewski »

Dobra wiec tak bede robil. Albo jak kiedys pojade Do Polski to przywioze sobie kilka takich silnikow. O ile wiem to chyba te kupne to sa do klasy D? Nie jestem pewien. Narazie budowalem modele z silnikami klasy C i mam je w Polsce bo co roku jerzdze tam na wakacje. Narazie moze 3 lata temu puszczalem kupny model rakiety Pirania. i jak dla mnie to wysoko polecialo, ale juz dokladnie nie pamietam bo to dawno bylo. Te rakietki co zbudowalem i mam w Polsce to maja moze ze 25cm wysokosci ale kadlub jest takiej grubosci ze silnik klasy C zmiescil sie bez zadnych pierscieni. Tylko ze moga byc ciezkie bo z jednej glowica z drewna. Tak naprawde to jak duze modele rakiet moge budowac do silnikow klasy D?
ODPOWIEDZ