Spalanie erozyjne

Czyli serca naszych niebolotów !
Awatar użytkownika
Puhacz
Podniebny Filmowiec
Podniebny Filmowiec
Posty: 76
Rejestracja: wtorek, 24 maja 2011, 20:42
Lokalizacja: Kraków

Spalanie erozyjne

Post autor: Puhacz »

Witam Wszystkich!

Ostatnio próbowałem nieco się wgłębić w tematykę spalania paliwa stałego i natknąłem się na problem o którym wielu pisze ale nikt nie wyjaśnia: co to właściwie jest "spalanie erozyjne"? I przy okazji: jak się to ma do miejscowego odpalania paliwa (np. zapalnikiem elektrycznym) i spalania w kanale?

Przepraszam za lamerskie pytanie lecz nigdzie nie znlazłem na nie odpowiedzi....
Pozdrawiam!
Awatar użytkownika
KSard
Supersonic PROFI
Posty: 1499
Rejestracja: niedziela, 30 sty 2011, 18:30
Lokalizacja: Kraków
Kontakt:

Re: Spalanie erozyjne

Post autor: KSard »

pozdrawiam KSard - www.facebook.com/ksardpl : www.ksardrakiety.cba.pl

"Ci, którzy skłonni są zrezygnować choćby z części prawa do wolności aby uzyskać w zamian trochę tymczasowego bezpieczeństwa, nie zasługują ani na wolność, ani bezpieczeństwo "- Ben Franklin
Awatar użytkownika
Puhacz
Podniebny Filmowiec
Podniebny Filmowiec
Posty: 76
Rejestracja: wtorek, 24 maja 2011, 20:42
Lokalizacja: Kraków

Re: Spalanie erozyjne

Post autor: Puhacz »

Dzięki wielkie za linka!

Materiał przyswoiłem i następujące wnioski wyciągnąłem (dla ziarna bates umieszczonego na wcisk): Spalanie erozyjne następuję wyłączenie w kanale z zastrzeżeniem że od strony zatyczki efekt jest równy zero natomiast od strony dyszy maksymalny powodując powstawanie stożka wynikającego z różnych prędkości spalania na długości kanału (wynikającego z różnej prędkości gazów przepływających równolegle do powierzchni spalania) :grin:

Czyli spalanie erozyjne ma się w zasadzie nijak do pytania o zapalanie miejscowe paliwa (na co mogły sugerować różne posty znelezione w necie - jeśli się nie mylę).

Pozdro!
Awatar użytkownika
KSard
Supersonic PROFI
Posty: 1499
Rejestracja: niedziela, 30 sty 2011, 18:30
Lokalizacja: Kraków
Kontakt:

Re: Spalanie erozyjne

Post autor: KSard »

Witam

Dokładnie tak jak mówisz :)
Cieszę się, że Ci pomogłem.
pozdrawiam KSard - www.facebook.com/ksardpl : www.ksardrakiety.cba.pl

"Ci, którzy skłonni są zrezygnować choćby z części prawa do wolności aby uzyskać w zamian trochę tymczasowego bezpieczeństwa, nie zasługują ani na wolność, ani bezpieczeństwo "- Ben Franklin
ODPOWIEDZ