Silniki hybrydowe by KSard

Czyli serca naszych niebolotów !
Awatar użytkownika
APOLLO
**
Posty: 34
Rejestracja: piątek, 16 wrz 2011, 13:42

Re: Silniki hybrydowe by KSard

Post autor: APOLLO »

A jesteś w stanie określić zużycie n2o ? I jak wygląda zapłon ?
Awatar użytkownika
KSard
Supersonic PROFI
Posty: 1499
Rejestracja: niedziela, 30 sty 2011, 18:30
Lokalizacja: Kraków
Kontakt:

Re: Silniki hybrydowe by KSard

Post autor: KSard »

APOLLO pisze:A jesteś w stanie określić zużycie n2o ? I jak wygląda zapłon ?

Projektując silnik rakietowy musisz znać takie parametry. To podstawa.
Chciałbym podkreślić, że moje konstrukcje silników hybrydowych nie są wykonywane na chybił trafił.
Wcześniej, zanim jeszcze powstanie silnik (nie tylko hybrydowy) robię stosowne obliczenia.
Co do zapłonu, to uruchomienie silnika następuje dzięki ładunkowi rozruchowemu.
pozdrawiam KSard - www.facebook.com/ksardpl : www.ksardrakiety.cba.pl

"Ci, którzy skłonni są zrezygnować choćby z części prawa do wolności aby uzyskać w zamian trochę tymczasowego bezpieczeństwa, nie zasługują ani na wolność, ani bezpieczeństwo "- Ben Franklin
Awatar użytkownika
KSard
Supersonic PROFI
Posty: 1499
Rejestracja: niedziela, 30 sty 2011, 18:30
Lokalizacja: Kraków
Kontakt:

Re: Silniki hybrydowe by KSard

Post autor: KSard »

Tadeusz walczy z tematem silników bezdyszowych, a ja nadal badam silniki hybrydowe.

Obrazek

Idzie mi coraz lepiej, choć do pełnego sukcesu droga daleka.
Relacje z ostatnich prób naziemnych zamieszczam na mojej stronine >>> patrz tutaj
pozdrawiam KSard - www.facebook.com/ksardpl : www.ksardrakiety.cba.pl

"Ci, którzy skłonni są zrezygnować choćby z części prawa do wolności aby uzyskać w zamian trochę tymczasowego bezpieczeństwa, nie zasługują ani na wolność, ani bezpieczeństwo "- Ben Franklin
Awatar użytkownika
rafciodz
****
Posty: 1237
Rejestracja: niedziela, 30 sty 2011, 18:31
Lokalizacja: Gdynia

Re: Silniki hybrydowe by KSard

Post autor: rafciodz »

Super Krzysztof :-)
Filmik na twojej stronie z pracy silnika nie chodzi. Ale fotki super.
Free Your Mind
Awatar użytkownika
KSard
Supersonic PROFI
Posty: 1499
Rejestracja: niedziela, 30 sty 2011, 18:30
Lokalizacja: Kraków
Kontakt:

Re: Silniki hybrydowe by KSard

Post autor: KSard »

rafciodz pisze:Filmik na twojej stronie z pracy silnika nie chodzi. Ale fotki super.

Teraz już powinno być dobrze.
pozdrawiam KSard - www.facebook.com/ksardpl : www.ksardrakiety.cba.pl

"Ci, którzy skłonni są zrezygnować choćby z części prawa do wolności aby uzyskać w zamian trochę tymczasowego bezpieczeństwa, nie zasługują ani na wolność, ani bezpieczeństwo "- Ben Franklin
tadeusz
PROFI
Posty: 396
Rejestracja: niedziela, 30 sty 2011, 18:31
Lokalizacja: Poznań

Re: Silniki hybrydowe by KSard

Post autor: tadeusz »

Cześć!

Wszyscy trzymamy kciuki i oczekujemy sukcesów.

Pozdrawiam.tadeusz
Wisnia
*
Posty: 24
Rejestracja: sobota, 1 wrz 2012, 18:01

Re: Silniki hybrydowe by KSard

Post autor: Wisnia »

Super silniki:). Mam pytanie o N2O jak wygląda zakup i koszty. Wcześniej wykonałem parę telefonów. Z znalazłem dwa źródła podtlenku. Jedno to jakaś firma tuningowa z łodzi. Cena butli na 1kg N2O ponad 800zł cena gazu 60zł/kg masakra ale na miejscu. Drugie źródło to ta firma http://www.azoty-adipol.pl/chemia_medyczna.htm . kaucja za butle 10l czyli 7Kg N2O 120zł, a za gaz około 30zł/kg. Znacznie lepiej, lecz daleko na fakturę i nie wyślą mi kurierem :(. A ty Ksard gdzie kupiłeś podtlenek?:)
Wisnia
*
Posty: 24
Rejestracja: sobota, 1 wrz 2012, 18:01

Re: Silniki hybrydowe by KSard

Post autor: Wisnia »

Znalazłem jeszcze to: http://www.jtng.pl/pokaz_produkt.php?idprod=114 Przerarza mnie tylko cena tych butli. Ale sprzedają na paragon.

ps. A jak sie ma prawo do silników hybrydowych? Wolno czy nie wolno sie nam bawić? Bardzo mnie to pytanie nurtuje bo to był powód dla którego przestałem sie bawić SR.
Awatar użytkownika
KSard
Supersonic PROFI
Posty: 1499
Rejestracja: niedziela, 30 sty 2011, 18:30
Lokalizacja: Kraków
Kontakt:

Re: Silniki hybrydowe by KSard

Post autor: KSard »

Witam

Jeszcze przed wakacjami wyczerpałem zapasy utleniacza i stoję także przed problemem znalezienia źródła N2O.
Wskazane przez Ciebie adresy znam. Na razie wstrzymuję testy silników hybrydowych.
pozdrawiam KSard - www.facebook.com/ksardpl : www.ksardrakiety.cba.pl

"Ci, którzy skłonni są zrezygnować choćby z części prawa do wolności aby uzyskać w zamian trochę tymczasowego bezpieczeństwa, nie zasługują ani na wolność, ani bezpieczeństwo "- Ben Franklin
Wisnia
*
Posty: 24
Rejestracja: sobota, 1 wrz 2012, 18:01

Re: Silniki hybrydowe by KSard

Post autor: Wisnia »

Zdecydowałem się na kupno butli do samochodu na N2O. Cena nie zachęca ale na szczęście to jedno razowy wydatek. Jak dobrze pójdzie może w przyszłym miesiącu uda mi się ją kupić. Zakupiłem już elektronikę (ADT-4U) i czujnik siły do hamowni . Chce również rozpocząć prace nad tymi silnikami. Tylko nadal frapują mnie kwestie prawne czy nie złamię prawa? Z tego co próbowałem się dowiedzieć to nie. Ale czy na pewno?
ODPOWIEDZ