Silnik rakietowy ROS 40

Czyli serca naszych niebolotów !
micek
Nowy
Posty: 8
Rejestracja: niedziela, 30 sty 2011, 18:31

Silnik rakietowy ROS 40

Post autor: micek »

Chce kupić silniki rakietowe ROS 40 i mam pytanie czy on już ma system wyrzutu spadochronu i czy moge włożyć do niego lont 3mm? i jaki ma ciąg
placydo
PROFI
Posty: 710
Rejestracja: niedziela, 30 sty 2011, 18:30
Lokalizacja: Kielce

Post autor: placydo »

Hej

Obrazek



Tak odpalisz go przy pomocy takiego lontu (chociaz nie wchodzi super gladko).



Silnik ma sam opozniacz - ladunek miotajacy do wyrzucenia spadochronu musisz wykonac sam.



Odradzam wszelkich przerobek silnika.

Rotacji sie nie pozbedziesz - przynajmniej u mnie proby zawsze konczyly sie "rozszczelnieniem" silnika (czesc silnika wbija sie w ziemie - druga przechodzi przez rakiete i wychodzi glowica :wink: ) dlatego odradzam jakiekolwiek przerobki - bo jest to naprawde niebezpieczne
micek
Nowy
Posty: 8
Rejestracja: niedziela, 30 sty 2011, 18:31

Post autor: micek »

a jaki kształt ma mieć ładunek miotający? i jak go przytwierdzić do silnika
placydo
PROFI
Posty: 710
Rejestracja: niedziela, 30 sty 2011, 18:30
Lokalizacja: Kielce

Post autor: placydo »

ja preferuje modelowanie ladunku miotajacego w misie

inni preferuja np ksztalt butow etc :wink:

oczywiscie zart :wink:



Dziwne troche pytanie - nie ma gotowej receptury na wszystko.

Rusz glowa - mysl, kombinuj, poszukaj na forum jak inni to robia - cos sciagnij, cos dodaj od siebie.

Pozdrawiam
texwillerxxx
***
Posty: 75
Rejestracja: niedziela, 30 sty 2011, 18:31
Lokalizacja: Gdańsk

Post autor: texwillerxxx »

Wszystko masz w temacie "tani silnik" w dziale "kupie, sprzedam, zamienie" poszukaj.



PeES: myslalem zw on ma takze ladunek wyrzucajacy spadochron.

PeEs2: jezeli rozwiercisz glowna dysze, a nie tylko zatkasz boczne, to nie powinno dojsc do CATO.
Adam
Supersonic PROFI
Posty: 395
Rejestracja: niedziela, 30 sty 2011, 18:30
Lokalizacja: Gdynia

Re: Silnik rakietowy ROS 40

Post autor: Adam »

Witam!
http://wiadomosci.gazeta.pl/Wiadomosci/ ... radze.html
No to jak to jest z tą legalnością??
Pozdrawiam!
Awatar użytkownika
PIOTR
PROFI
Posty: 933
Rejestracja: niedziela, 30 sty 2011, 18:31
Lokalizacja: Białystok

Re: Silnik rakietowy ROS 40

Post autor: PIOTR »

Tu nie chodzi silniki tylko o "całokształt" lub czyjś awans. Ten tekst udowadnia że powaga zawodu dziennikarza poszła na L4.
to the open space
Adam
Supersonic PROFI
Posty: 395
Rejestracja: niedziela, 30 sty 2011, 18:30
Lokalizacja: Gdynia

Re: Silnik rakietowy ROS 40

Post autor: Adam »

No dobrze ale pozostaje fakt, że saperzy złożyli facetowi wizytę. Pytanie dlaczego. Czy przez posiadanie produktu zawierającego materiał wybuchowy czy dlatego, że tym handlował. A może przez brak jakiejś koncesji (coś tam jest na ten temat w artukule). Moje pytanie brzmi: czy ROS jest choć trochę bardziej legalny niż silnik ukręcony z karmelki, czy też może, skoro zawiera modyfikowane MW jest z punktu widzenia prawa jeszcze "gorszy". Jak dla mnie, całkiem realny wydaje się scenariusz, że taki najazd policji był niezgodny z prawem, kwestia tylko tego, czy ktoś kiedyś w Polsce "obejrzał" ROSa, wydał jakąś opinię, zakwalifikował do jakiejś grupy itp. Znając życie napewno nie więc najlepiej do beki, na poligon i obłożyć trotylem.
A co do powagi dziennikarzy to jej kondycja ma się chyba duuużo gorzej żeby zwolnienie lekarskie miało wystarczyć, trzebaby gościa, co chodził po wodzie :wink:
Pozdrawiam!
Awatar użytkownika
robercik
Supersonic PROFI
Posty: 1362
Rejestracja: niedziela, 30 sty 2011, 18:30
Lokalizacja: Gdynia
Kontakt:

Re: Silnik rakietowy ROS 40

Post autor: robercik »

Cześć
Mi się wydaje że sprawa jest prosta. Jeśli ktoś chce obracać materiałami pirotechnicznymi bez koncesji - ma prawo do handlowania fajerwerkami które są ściśle skategoryzowane w rozporządzeniu ministra. A ten facet obracał sprzętem piro z demobilu wojskowego. Takich artykułów (ani też lontu) nie ma na liście zwolnień koncesyjnych, jest za to uzasadnione podejrzenie że zawierają one substancje będące prawdziwymi materiałami wybuchowymi. I tyle.

Cała ta akcja pod arsenałem wydaje się grubo na wyrost, choć z drugiej strony jak widać na zdjęciu sklep był w kamienicy. Skoro koleś nie miał koncesji to idę o zakład że nie miał stosownego magazynu tylko trzymał wszystko luzem w sklepie. Stosowny magazyn jak mówi ustawa nie może znajdować się wewnątrz budynków użyteczności publicznej i mieszkalnych . Dlatego po wpadce z koncesją poszła konfiskata i unieszkodliwienie bo nie mogło to dalej zalegać w sąsiedztwie mieszkań.

Jeśli chodzi o silnik rakietowy ROS to z jednej strony łapie się on pod listę zwolnień koncesyjnych z powodu małej masy materiałów pędnych. Z drugiej strony ROS nie jest fajerwerkiem i jeśli materiał pędny tego silnika zawierał prawdziwe MW - takich rzeczy nie wolno posiadać.
Czyli jest tak jak z zapałkami. Niby paczkę zapałek każdy może w kieszeni nosić ale już zeskrobany z zapałek materiał pirotechniczny jest nielegalny i jak by się uparł można dostać za to wyrok.

Jeśli facet weźmie dobrego prawnika który udowodni że silniki ROS kupił w dobrej wierze i ich nie rozbierał w celu pozyskania rzekomych MW - powinien się wyłgać. Nie wiem natomiast co to są te inne przedmioty które też zniszczono.

pzdr
placydo
PROFI
Posty: 710
Rejestracja: niedziela, 30 sty 2011, 18:30
Lokalizacja: Kielce

Re: Silnik rakietowy ROS 40

Post autor: placydo »

Skąd wiadomo, że mowa o ROSach?
ODPOWIEDZ