Węgiel drzewny domowej produkcji

Czyli to, czego potrzebujesz aby bezpiecznie i dobrze wykonywać podstawowe prace modelarskie
Gość

Węgiel drzewny domowej produkcji

Post autor: Gość »

Aby zrobić własny węgiel potrzeba :]

- drzewo (gałązki) najlepiej wierzbowe

- rondelek z przykrywką

- piecyk najlepiej elektryczny



Obcinamy gałązki na wysokość garnka następnie pakujemy je do rondelka

ważne jest żeby między gałązkami było trochę luzu.

załączeniu piecyk przykrywamy rondelek i tak smażymy gałązki kilka godzin aż przestaną się uwalniać palne gazy (można śmiało sprawdzić zapałką) następnie ściągamy z piecyka rondelek płuczemy nasze drewno (ze smoły drzewnej i innych syfów) i mamy gotowy węgiel drzewny

<span style="font-weight: bold"><span style="font-size: 18px; line-height: normal">UWAGA</span></span>

Gazy które są wydzielane podczas pirolizy są <span style="font-weight: bold">TOXYCZNE</span> i nie należy ich wdychać :twisted:
Gość

Post autor: Gość »

Na elektrycznej troche długo i musi mnieć minimuch ehhh chyba 500W niepamiętam zreszto nie lepiej rozpalić w jakimś grilu czy ognisko zrobić i walnąć na to puszke wypełniono drewnem ? Szybsze, tańsze (szybsze wystarczy 1h)(no i tańsze bo energie elektryczno będzesz zużywać pare godzin (chyba )) a ognisko na grilu bo tak chyba najlepiej może rozpalić każdy :wink:
Gość

Post autor: Gość »

Tym sposobem też idzie uzyskać węgiel drzewny ale...

- będzie on gorszej jakości bo nie może dostawać się do niego tlen i częściowo już on będzie spalony

- gazy które są wydzielane podczas pirolizy są bardzo palne!! i możliwe ze się wszystko zahajczy

:twisted:
Gość

Post autor: Gość »

Jeśli otwór jest odpowiedniej wielkości ok 1 cm to słyszałem żeby lepiej te gazy zapalić.Ja w puszce po farbie na rzaże w piecu wypalam w niecałe 15min :wink:

---

:twisted:
Gość

Post autor: Gość »

Ehh chłopcy, mówie wam lepiej wypalać węgiel w piecu paląc węglem kamiennym, ew. w wykopanym w ziemii piecu. Nie męczcie się kuchenkami, palnikami itp....
Gość

Post autor: Gość »

za dużo zabawy z takim węglem, lepij kupić kilka różnych firm i sprawdzić która lepsza, ja osobiście do swoich wyrobów zaufania niemam (i chyba mam racje zobaczcie na zdjęcia w podpisie)
Gość

Post autor: Gość »

ognisko, puszka i dziurka 0,5m -1cm i wegiel jest parenascie razy lepszy od grilowca...
sq5pc
Nowy
Posty: 4
Rejestracja: niedziela, 30 sty 2011, 18:31

Węgiel drzewny

Post autor: sq5pc »

Nalepsza metoda do otrzymania węgla drzewnego jest następująca.

idziesz do sklepu i kupujesz węgiel drzewny na grila (nie może być brykiet bo zawiera klej)

Następnie przynosisz to do domu i mielisz w zwykłej maszynce do mięsa. (sitko z małymi otworami)

To co otrzymasz musisz przesiać przez sitko o oczkach poniżej 0,4 mm.

w ten sposób otrzymasz pylisty węgiel drzewny, który idealnie nadaje się do produkcji różnego rodzaju prochów i mieszanek miotających.

To co zostało na sitku wsyp do możdzierza i utrzyj na pył.

Jak zrobisz tego z 3 kilogramy to wsadz w to swoją rękę. efekt nie do opisania. Wrażenia tak jak byś wsadzał rękę do cieczy.
Amizaur
*
Posty: 10
Rejestracja: niedziela, 30 sty 2011, 18:31
Lokalizacja: Gdańsk

Post autor: Amizaur »

Wrażenia nieopisane to są nie po moździerzu, a po młynie kulowym :wink:.

Swoją drogą, musisz mieć dobry moździerz skoro taki proszek dostajesz :).
texwillerxxx
***
Posty: 75
Rejestracja: niedziela, 30 sty 2011, 18:31
Lokalizacja: Gdańsk

Post autor: texwillerxxx »

[youtube]http://www.youtube.com/watch?v=VKDUiJrAPkI[/youtube]

Polecam uzytkownika i forum http://www.forum.strzaly.pl prawdziwi znawcy piro ( ja tez :cool: )
i takze sklep http://www.strzaly.pl.
ODPOWIEDZ