Rocket Tools

Czyli to, czego potrzebujesz aby bezpiecznie i dobrze wykonywać podstawowe prace modelarskie
Awatar użytkownika
antyvlad
Podniebny Filmowiec
Podniebny Filmowiec
Posty: 83
Rejestracja: niedziela, 5 cze 2011, 23:37

Re: Rocket Tools

Post autor: antyvlad »

Witam serdecznie :smile:
Ciekawi mnie jak zbudowane są ubijaki do rocket tools, na youtube ludzie wykonują sobie silniczki formując kanał bolcem który jest stożkiem.
O co mi chodzi - czy ubijaki wewnętrznie są wydrążone na kształt stożka czy walca - jakoś nie mogę sobie wyobrazić jak to ubija, na chłopski rozum wydrążenie powinno się zapychać :?:
Wykonywałem silniczki stosując pręt i wydrążony walec do zaprasowania kanału od razu z dyszą i ciekawi mnie czy taki kanał stożkowy lepiej pracuje.
Czy miałby ktoś plany takich narzędzi na standardowy 1 cal ewentualnie 20mm?

Pozdrawiam :wink:
Awatar użytkownika
Kacper
Supersonic PROFI
Posty: 911
Rejestracja: niedziela, 30 sty 2011, 18:30
Lokalizacja: Gdynia

Re: Rocket Tools

Post autor: Kacper »

Jest świetna stronka, na której można sobie wygenerować rysunek techniczny dowolnego rocket toola http://www.flashnet.dk/rts/
Jak widać stożkowy kanał to standard, ułatwia wyciągnięcie trzpienia i zapewnia lepszą charakterystykę spalania. Otwór w ubijaku jest cylindryczny, nawet jakby by stożkowy to nic by to nie zmieniło bo szczelina na wlocie i tak będzie taka sama. Ale nie ma problemu z zapychaniem mieszanką. Szczelina jest wąska bo stosuje się ubijaki o rożnych długościach i średnicach otworów a mieszanka jest na tyle sucha, że nie wykazuje płynięcia przy prasowaniu.
Awatar użytkownika
zuberus
Nowy
Posty: 7
Rejestracja: wtorek, 13 sty 2015, 21:48

Re: Rocket Tools

Post autor: zuberus »

Jakiś czas temu wykonałem sobie niewielki zestawik do silniczków o spalaniu papierosowym o śr. wewnętrznej 10mm. Na zdjęciu widoczne dwa gotowe silniczki aluminiowe klasy B o długości 60mm (masa paliwa 4,5g BP).
Załączniki
rammers 10mm.JPG
rammers 10mm.JPG (68.54 KiB) Przejrzano 8191 razy
ODPOWIEDZ