Dokumentacja Meteorów

tutaj prezentujemy dokumentacje techniczną potrzebną przy wykonywaniu modeli rakiet
Awatar użytkownika
Meteor
*
Posty: 12
Rejestracja: czwartek, 23 maja 2013, 20:49
Lokalizacja: DE

Re: Dokumentacja Meteorów

Post autor: Meteor »

Sorry Rawsock ze marudze,ale po czterokrotnym ladowaniu ciagle mam ten sam feler przy otwieraniu paczki.
Moze powtorzysz uploud?
Awatar użytkownika
jaskiniowiec
Administrator
Posty: 2379
Rejestracja: niedziela, 30 sty 2011, 18:30
Lokalizacja: Kraków
Kontakt:

Re: Dokumentacja Meteorów

Post autor: jaskiniowiec »

U mnie bez problemu.
A tak a'propo...To znasz?
Awatar użytkownika
Meteor
*
Posty: 12
Rejestracja: czwartek, 23 maja 2013, 20:49
Lokalizacja: DE

Re: Dokumentacja Meteorów

Post autor: Meteor »

Przepraszam za zamieszanie, z moim laptopem cos nie halo.
Sprobowalem Ipadem i wszystko pieknie weszlo.
Doskonala robota,wiele z tych rzeczy juz mam ale niespodziewalem sie ze kiedykolwiek zobacze kolorowe foto Rasko 1.
U mnie lata juz od lat,niezla konstrukcja chociaz powstala z tego co bylo pod reka.
Dziekuje.
gregsta
Nowy
Posty: 4
Rejestracja: wtorek, 20 mar 2018, 19:18
Lokalizacja: UK/PL

Re: Dokumentacja Meteorów

Post autor: gregsta »

Witam... od jakiegoś miesiaca pracuje nad zeskanowaniem i udostepnieniem w postaci PDF ksiązki Jacka Walczewskiego "Polskie rakiety badawcze"... tutaj jest juz prawie gotowy rezultat do obejrzenia:

http://hydepark2018.pl/gregsta/pdfbook/ ... zewski.pdf [70 MB]

Jeżeli widzicie jakieś błedy ew. ktos chciałby mi pomóc, ew. cos zrobić lepiej, albo ew. w innym formacie to zapraszam do współpracy ( posiadam surowe skany w postaci tiff 300dpi a takze materiał obrobiony ) oczywiscie celem jest udostepnienie ksiązki kolejnym pokoleniom pro publico bono i ku chwale dorobku prof. J. Walczewskiego :idea:

A może ma ktoś np jakieś zdjęcia czy materiały pochodzące z ksiązki w lepszej jakości/kolorowe etc?
( Stan materiału wyjściowego jest fatalny, wielokrotnie musiałem spędzac godzine nad jedna strona, doskanowywac w 600dpi etc ale chyba warto było )

edit:

2 pozycje pdf gotowe:

http://hydepark2021.pl/gregsta/pdfbook/ ... zewski.pdf [70 MB]
http://hydepark2021.pl/gregsta/pdfbook/ ... sztein.pdf [55 MB]
Ostatnio zmieniony poniedziałek, 20 sty 2020, 13:24 przez gregsta, łącznie zmieniany 2 razy.
Awatar użytkownika
jaskiniowiec
Administrator
Posty: 2379
Rejestracja: niedziela, 30 sty 2011, 18:30
Lokalizacja: Kraków
Kontakt:

Re: Dokumentacja Meteorów

Post autor: jaskiniowiec »

Pragnę przypomnieć, że św. Pamięci prof Jacek Walczewski ma żonę, która żyje. Ma tez dzieci. Przed oficjalnym udostępnieniem "pro publico Bono" tej książki wypadało by mieć zgodę spadkobierców Tych praw. Inaczej jest to chamówa wobec Naszego byłego Członka Honorowego.
P.S. Aczkolwiek rozumiem sens udostępnienia tej książki jako e-booka.
gregsta
Nowy
Posty: 4
Rejestracja: wtorek, 20 mar 2018, 19:18
Lokalizacja: UK/PL

Re: Dokumentacja Meteorów

Post autor: gregsta »

niestety nie znam sie na stronie prawnej a nie chce tez łamac praw autorskich itp w razie czego prosze usunąć temat :roll:
Shagr
***
Posty: 66
Rejestracja: wtorek, 19 cze 2018, 09:10

Re: Dokumentacja Meteorów

Post autor: Shagr »

Czy czcionka użyta w napisie "METEOR" jest gdzieś dostępna, ew. czy ktoś dysponuje tym napisem w wersji wektorowej albo większej rozdzielczości?

Pozdrawiam,
Rafał
gregsta
Nowy
Posty: 4
Rejestracja: wtorek, 20 mar 2018, 19:18
Lokalizacja: UK/PL

Re: Dokumentacja Meteorów

Post autor: gregsta »

wektorowej grafiki raczej nie będzie ale może coś się znajdzie w 600dpi :idea:

https://chomikuj.pl/neo666x/program+Meteor
CeWuEs
Nowy
Posty: 1
Rejestracja: czwartek, 20 sie 2020, 13:10

Re: Dokumentacja Meteorów

Post autor: CeWuEs »

zbigniewkapelan pisze: piątek, 4 cze 2010, 00:52 Opracowałem je na podstawie oryginalnych kalek otrzymanych z ISGWA z Krakowa gdzie prof. J. Walczewski "dowodzi".Teraz robię dokumentację wyrzutni, skrzyni transportowej, fundamentów wyrzutni. Będzie to chyba najwierniejsze odtworzenie wszystkiego co z Meteorem - 1 miało związek.
Co to za skrót ISGWA? Czy dokumentacja techniczna Meteora-1 i wyrzutni jest gdzieś zachowana i dostępna? Czy to opracowanie, o którym wspomina p. Zbigniew Kapelan było publikowane?
ODPOWIEDZ