Rakieta "Serw 1"

Piszemy tylko o własnych konstrukcjach modeli - ale nie o silnikach!
Awatar użytkownika
malyro
PROFI
Posty: 154
Rejestracja: niedziela, 30 sty 2011, 18:30
Lokalizacja: Kraków

Re: Rakieta "Serw 1"

Post autor: malyro »

Witam!
Na kamerkę miejsca jest dosyć - właściwie to głowica jest pusta.Decyzje w/s spotkania z powodu pogody zapadły niemalże w ostatniej chwili więc Arturo nie gniewaj się :grin: Jeśli tylko twój zapał nieuleci to jeszcze pewnie nie raz się spotkamy.Jędruś dzięki za filmik.
pzdr.
Awatar użytkownika
Puhacz
Podniebny Filmowiec
Podniebny Filmowiec
Posty: 76
Rejestracja: wtorek, 24 maja 2011, 20:42
Lokalizacja: Kraków

Re: Rakieta "Serw 1"

Post autor: Puhacz »

Jeśli można to i ja bym chętnie popatrzył przy okazji jakiegoś "zlotu" na odlatujące Wasze cudeńka.... I ponawiam prośbę kolegi: w jaki sposób jest spadochron wyżucany? Pozdrawiam!
Awatar użytkownika
malyro
PROFI
Posty: 154
Rejestracja: niedziela, 30 sty 2011, 18:30
Lokalizacja: Kraków

Re: Rakieta "Serw 1"

Post autor: malyro »

Witam !
Właśćiwie to niczym - zaczep serwa zwalnia przywiązaną do korpusu klapkę (od ktòrej sznurek poprowadzony jest z tyłu za zwiniętym spadochronem) stanowiącą swoją powierzchnią rodzaj hamulca aerodynamicznego co powoduje wywleczenie spada.Jak będzie trzeba to zrobie szkic lub fotke.
pzdr.
Awatar użytkownika
ArturroKRK
Podniebny Filmowiec
Podniebny Filmowiec
Posty: 381
Rejestracja: poniedziałek, 4 kwie 2011, 12:32
Lokalizacja: Kraków , Łagiewniki

Re: Rakieta "Serw 1"

Post autor: ArturroKRK »

No serwo właśnie widziałem, zastanawiało mnie czy właśnie ta pokrywa korpusu wyciąga ze środka spadochron czy jest on wyrzucany inaczej jakoś :) Teraz już wszystko wiem , dziękuję :)
Awatar użytkownika
malyro
PROFI
Posty: 154
Rejestracja: niedziela, 30 sty 2011, 18:30
Lokalizacja: Kraków

Re: Rakieta "Serw 1"

Post autor: malyro »

Witam !
Z ostatniej chwili - z materiałòw nadesłanych przez Kacpra (dzięki) powstała jeszcze jedna kompilacja

pzdr.
Ostatnio zmieniony poniedziałek, 20 lip 2015, 22:32 przez malyro, łącznie zmieniany 2 razy.
Awatar użytkownika
malyro
PROFI
Posty: 154
Rejestracja: niedziela, 30 sty 2011, 18:30
Lokalizacja: Kraków

Re: Rakieta "Serw 1"

Post autor: malyro »

Witam !
Jako że "Serw" przeżył swòj dziewiczy lot bez kontuzji zatem będzie można go użyć do następnych testòw.
Tym razem będzie to świeca dymna umieszczona w głowicy(właściwie będąca nią samą) Umiejscowienie ze względu na potrzebę
dociążenia głowicy i przeciwdziałania ewentualnym skutkom termicznym(uszkodzeniu ulegnie tylko głowica)

Obrazek
Świeca zrobiłem z paskòw celuloidu upchanych w rure tekturową z czterema otworami wylotowymi.
Odpalana jest"fabrycznym"zapłonnikiem (dzięki Jaskiniowiec !) przez mechaniczny wyłącznik przechyłowy (w przygotowaniu)
Obrazek
Drugim elementem będzie "piszczek" piezo.pomagający w odszukiwaniu modelu.

podwieszony i uruchamiany będzie przez spadochron.
pzdr.
Ostatnio zmieniony poniedziałek, 20 lip 2015, 22:35 przez malyro, łącznie zmieniany 1 raz.
Awatar użytkownika
malyro
PROFI
Posty: 154
Rejestracja: niedziela, 30 sty 2011, 18:30
Lokalizacja: Kraków

Re: Rakieta "Serw 1"

Post autor: malyro »

Witam !
Pogoda od rana "rakietowa" - piękne słoneczko, prawie bezwietrznie, lekki chłodzik - odczułem zgubną chęć puszczenia rakiety :oops:

Obrazek
Tym razem z ową świecą dymną w głowicy i piszczkiem do lokalizacji.

Szybki o tej porze roku zmierzch narzucił nam (Krzysiek Andrzej i Ja}po pracy spory pośpiech i stało się.
Obrazek
Zazwyczaj przed startem przewijam "uleżały "spadochron teraz tego nie zrobiłem przez co przeoczyłem że zostały na nim 2 gumki
coby mi sie nie rozwijał - no i sie nie rozwinął,nie miał prawa hehe.Podobno nie jestem pierwszym :grin:
c.d.n
Awatar użytkownika
KSard
Supersonic PROFI
Posty: 1499
Rejestracja: niedziela, 30 sty 2011, 18:30
Lokalizacja: Kraków
Kontakt:

Re: Rakieta "Serw 1"

Post autor: KSard »

malyro pisze: Zazwyczaj przed startem przewijam "uleżały "spadochron teraz tego nie zrobiłem przez co przeoczyłem że zostały na nim 2 gumki
coby mi sie nie rozwijał - no i sie nie rozwinął,nie miał prawa hehe.Podobno nie jestem pierwszym :grin:

No nie wierzę!!! :)
pozdrawiam KSard - www.facebook.com/ksardpl : www.ksardrakiety.cba.pl

"Ci, którzy skłonni są zrezygnować choćby z części prawa do wolności aby uzyskać w zamian trochę tymczasowego bezpieczeństwa, nie zasługują ani na wolność, ani bezpieczeństwo "- Ben Franklin
Awatar użytkownika
Tofifi
PROFI
Posty: 829
Rejestracja: niedziela, 30 sty 2011, 18:31
Lokalizacja: Białystok

Re: Rakieta "Serw 1"

Post autor: Tofifi »

hehe mi zdarzyło się to na pierwszym locie :mrgreen:, Piotr podpowiedział patent z gumką którą należy zdjąć tuż przed startem. Składamy wszystko na wyrzutni, zakładamy zapłonnik do silnika oddalamy się a tu nagle "a gumka? zdjąłeś gumkę z spadochronu?" :grin: mniej więcej tak to brzmiało oczywiście ponowne rozebranie rakiety i wyjęcie gumki.

A spadochron i tak się nie otworzył - padła bateria :mrgreen:
Awatar użytkownika
ArturroKRK
Podniebny Filmowiec
Podniebny Filmowiec
Posty: 381
Rejestracja: poniedziałek, 4 kwie 2011, 12:32
Lokalizacja: Kraków , Łagiewniki

Re: Rakieta "Serw 1"

Post autor: ArturroKRK »

KSard pisze:
No nie wierzę!!! :smile:

Hmm.... KSARD, wiesz komu się to mogło przydarzyć? :P
ODPOWIEDZ