Okoń projekt naukowy

Piszemy tylko o własnych konstrukcjach modeli - ale nie o silnikach!
Awatar użytkownika
Bdabrowski
***
Posty: 131
Rejestracja: wtorek, 30 paź 2018, 19:29
Lokalizacja: Białystok, Warszawa

Okoń projekt naukowy

Post autor: Bdabrowski »

Hej, za niedługo będę wraz z kolegą składał projekt rakiety na stypendium PB. Wszystkie projekty gotowe. Kosztorys też prawie gotowy, ale nie mogę znaleźć tylko jednej rzeczy - rury karbonowej (na korpus) o odpowiednich wymiarach. Macie jakieś pojęcie gdzie mogę kupić rurkę węglową o średnicy wewnętrznej od 118 do 125 mm? Albo gdzie wykonają takową na zamówienie.
Z góry dzięki za odpowiedzi.
I took ballistics in school. Fascinating subject. Things go up, things go down.
Awatar użytkownika
Kacper
Supersonic PROFI
Posty: 912
Rejestracja: niedziela, 30 sty 2011, 18:30
Lokalizacja: Gdynia

Re: Okoń projekt naukowy

Post autor: Kacper »

Mogę zwinąć taką rurę, mam kopyto fi 120mm :) Napisz coś więcej o rakiecie.
Awatar użytkownika
Bdabrowski
***
Posty: 131
Rejestracja: wtorek, 30 paź 2018, 19:29
Lokalizacja: Białystok, Warszawa

Re: Okoń projekt naukowy

Post autor: Bdabrowski »

Otóż tak:
Rakieta będzie zgłoszona jako projekt do testowania aktywnych systemów stabilizacji opartych na serwach. Z powodów średniej legalności własnoręczne robionych sile krów na paliwo stałe zdecydowaliśmy się na silnik hybrydowy. I tu myśleliśmy nad tym zbiornikiem: http://www.safercylinders.net/butla-15l-ca. Ma on 116mm więc z zapasem po 1-2mm i grubości ścianek 2mm wychodzi, że średnica zewnętrzna powinna mieć jakieś 122mm, ale myślę. Stypendium będziemy składać najprawdopodobniej w marcu. Cała rakieta jest już zaprojektowana w cadzie. Komputer lotów również jest gotowy do produkcji. Większość części jestem w stanie albo wydrukować w 3D, albo wyfrezować. Pozostaje tylko rura na korpus, w której później wytnę otwory na stateczniki i powierzchnie sterujące.
I took ballistics in school. Fascinating subject. Things go up, things go down.
stansz
****
Posty: 317
Rejestracja: poniedziałek, 18 lut 2019, 11:13
Lokalizacja: Białystok

Re: Okoń projekt naukowy

Post autor: stansz »

Cześć Dąbrowski.

Jestem Staniszewski też z Białegostoku , Jak widać w stopce.
To wasz projekt jest drugim projektem rakietowym na Politechnice. Pozdrawiam
Staniszewski
inżynier STEM Białystok
Zbych Staniszewski
Awatar użytkownika
Bdabrowski
***
Posty: 131
Rejestracja: wtorek, 30 paź 2018, 19:29
Lokalizacja: Białystok, Warszawa

Re: Okoń projekt naukowy

Post autor: Bdabrowski »

W tym wszystkim najlepsze jest to, że jestem dopiero w ogólniaku, więc nadal będzie tylko jeden projekt rakietowy na PB. Jest co prawda lekki problem, bo mentor nam odpadł, a to on odpowiada za finanse projektu. Mamy nadzieję, że kogoś innego znajdziemy, ale jak nie to i tak jakoś uzbieram fundusze
(większość narzędzi mam, a w reszcie aspektów można iść po kosztach). Wish me luck
Pozdrawiam cieplutko
I took ballistics in school. Fascinating subject. Things go up, things go down.
stansz
****
Posty: 317
Rejestracja: poniedziałek, 18 lut 2019, 11:13
Lokalizacja: Białystok

Re: Okoń projekt naukowy

Post autor: stansz »

A tak z ciekawości , kim był mentor i jakie zadania miał wykonywać w waszej grupie ?
Ciekawe, też że zdecydowaliscie się na nowoczesny napęd hybrydowy. Gdzie będą największe kłopoty projektu. W Napędzie czy w awionice i w sterowaniu?
inżynier STEM Białystok
Zbych Staniszewski
Awatar użytkownika
Bdabrowski
***
Posty: 131
Rejestracja: wtorek, 30 paź 2018, 19:29
Lokalizacja: Białystok, Warszawa

Re: Okoń projekt naukowy

Post autor: Bdabrowski »

Ad1. Te stypendium to odkrywcy diamentów pb i w nim mentor prezentuje projekt oraz rozdziela środki i rozlicza faktury. Mentorem miała być osoba od fizyki z naszej szkoły. Ad2. Tak, jak wyżej pisałem: hybryda została wybrana z powodu ewentualnych problemów z produkcją silników na paliwo stałe. Ad3. Chyba najbardziej skomplikowane byłoby zbudowanie silnika, chociaż komputer pokładowy do najprostszych też nie należy. Bez stypendium też chyba uda się zbudować, bo projekt całości już mam gotowy. Wystarczy tylko zmontować i przetestować w celu udoskonalenia.
I took ballistics in school. Fascinating subject. Things go up, things go down.
ODPOWIEDZ