Budrys 2

Piszemy tylko o własnych konstrukcjach modeli - ale nie o silnikach!
Kuba K
Nowy
Posty: 4
Rejestracja: niedziela, 27 sty 2019, 17:05

Budrys 2

Post autor: Kuba K »

Witam,

Na początku chciałbym się przedstawić. Mam na imię Kuba, mam 16 lat i rakietami zajmuje się od dość dawna. Od kilku miesięcy jestem również członkiem PTR, chciałbym przedstawić rakietę Budrys 2, którą planowałbym wystartować na tegorocznym FM.

Rakieta będzie zbudowana z rur kartonowych 75 mm o ściance 2,5 mm, głowica wydrukowana 3D z PETG pokrywana włóknem szklanym,
stateczniki cięte laserowo z sklejki 3 mm również laminowane włóknem szklanym, spadochron Kilma 160 cm, jako silnik chciałbym użyć wessexa
(byłby to lot licencyjny), jako odzysk pracuje nad własnym komputerem podkładowym ale nie wiem czy zdążę. Mam w związku z tym kilka pytań:

1. Czy jest możliwość wypożyczenia układu odzysku na miejscu ?
2. Czy byłaby możliwość skorzystania z wyrzutni 4 m a jeśli tak to w jaki sposób mógłbym dostać zaczepy startowe ?
3. Czy mógłbym po locie licencyjnym wystartować na moim silniku PVC na sorbitol ?
4. I czy do wessexa dostanę jakieś zapalniki ?

Projekt w Open Rocket:
Budrys 2 Open Rocket.png
Budrys 2 Open Rocket.png (110.74 KiB) Przejrzano 3316 razy
Awatar użytkownika
Kacper
Supersonic PROFI
Posty: 912
Rejestracja: niedziela, 30 sty 2011, 18:30
Lokalizacja: Gdynia

Re: Budrys 2

Post autor: Kacper »

Cześć!

Fajnie, że wpadniesz z rakietą na FM.

1. UWSB.1 będzie do wypożyczenia. Układ wyrzuca jeden spadochron na pułapie.
2. Jak najbardziej. Z zaczepami aktualnie jest deficyt. Najlepiej jakbyś miał własne. Możemy je przekręcać między modelami. Jak mi starczy czasu to dotoczę na zapas. Trzeba przygotować otwory pod gwint m4 ewentualnie można przykręcać wkrętem do drewna jeśli jest w co.
3. Nie bronimy pod warunkiem, że silnik był wcześniej testowany i ma odpowiednie parametry dla danej rakiety. Najgroźniejszy jest za słaby ciąg na starcie bo może niekontrolowanie skręcić.
4. Jak nie masz własnych to ktoś się z pewnością podzieli.
ODPOWIEDZ