Strona 1 z 1

Rakietka MAK 1.2

: czwartek, 22 lis 2018, 15:47
autor: Sołtys55
Jest to rakietka na mieszankę KNO3 i cukier. Składa się z rurki PCV, ubitego żwirku i kijka. Projekt ten jednak nie do końca wypalił gdyż wbrew pozorom rakieta nie miała wybuchnąć :D (mówiąc fachowo ,po prostu wyrzuciła górną powłokę). I teraz pytanie ,jak mogę ją ulepszyć żeby takie rzeczy się nie działy ,jakie jest wasze zdanie?
https://www.youtube.com/watch?v=mIrwNMJ ... e=youtu.be

Re: Rakietka MAK 1.2

: czwartek, 22 lis 2018, 21:22
autor: jaskiniowiec
Nie przepaliła się górna część, tylko najzwyczajniej w świecie ją wybiło ciśnieniowo. Miałeś korek tylko ubity? czy wklejony? Wygląda na wklejony. Ale i tak bez zagięcia górnej części czy innych kotwiczeń (np otwory na obwadzie) to ciśnienie wybije korek. Zresztą...to samo dotyczy dyszy, tylko tam mniejsze siły, bo jest otwór i działa ciąg.

Re: Rakietka MAK 1.2

: środa, 16 sty 2019, 12:22
autor: Sołtys55
Ogólnie to fajne fajerwerki z tym wybijaniem korków były w sylwestra. Powoli opracowuję własne technologie produkcyjne, naprzykład dochodzę do tego jaki powinien być żwirek (czy drobny czy granulasty) i wyszło mi ,że zmielony na pyłek się nie nadaje, bo przy ubijaniu się zwyczajnie rozbija i nie da się ubić, chyba najlepszy jest gdzieś pośrodku.

Re: Rakietka MAK 1.2

: piątek, 18 sty 2019, 16:47
autor: antyvlad
Ścianki pcv są bardzo gładkie, w rurce papierowej dysza i zatyczka o wiele lepiej trzyma się ścianek ze względu na wciskanie w papier podczas zaprasowywania. W pcv bardzo dobre wyniki daje właśnie zagięcie krawędzi na ciepło. Można też próbować zmatowić lub nagwintować odcinek rurki w którym znajduje się zatyczka.

Re: Rakietka MAK 1.2

: piątek, 18 sty 2019, 19:27
autor: Vigoniusz
Zrezygnuj ze żwirku. Kup cement CX5. Troche wody+cx5 i cudeńka powstają. Zobacz sobie ten filmik, prosta metoda a skuteczna.
https://www.youtube.com/watch?v=fEyk-Mj1xHU
A i pamiętaj, że jak nie osłonisz paliwa papierem to przy dłuższym spalaniu rurka momentalnie mięknie i efekt będzie ten sam.