Sw 21 - Mój projekt.

Piszemy tylko o własnych konstrukcjach modeli - ale nie o silnikach!
Awatar użytkownika
Adi-Ozo
Podniebny Filmowiec
Podniebny Filmowiec
Posty: 99
Rejestracja: piątek, 16 wrz 2011, 23:48

Re: Sw 21 - Mój projekt.

Post autor: Adi-Ozo »

Możesz napisać coś więcej na temat wyrzutni/preta startowego?
"Przemkną dni zatroskanym rojem, niebo przeszyją nowych statków trasy..."
(_[__]=====/////=====[__]_)
Sw21
***
Posty: 126
Rejestracja: piątek, 6 gru 2013, 20:33
Lokalizacja: Kraków

Re: Sw 21 - Mój projekt.

Post autor: Sw21 »

W najmniejszej z rakiet wyrzutnia to pręt stalowy o fi 2,5mm wbity w ziemię(rakieta ma zaczep z rurki od napojów).Natomiast w pozostałe dwie rakiety nie będą miały zaczepów(Start z kilku walców drewnianych wbitych w podłoże


Pozdrawiam!Aleksander
Pozdrawiam!Aleksander
Sw21
***
Posty: 126
Rejestracja: piątek, 6 gru 2013, 20:33
Lokalizacja: Kraków

Re: Sw 21 - Mój projekt.

Post autor: Sw21 »

Zaczynam Składanie drugiej co do wielkości rakiety Filia.

Trochę danych:

-wysokość ok. 60 cm
-średnica wewnętrzna 50mm(rurka od dokumentów nasaczona dragonem)
-masa bez silnika 300-400g
-stateczniki 4 sztuki,sklejka 3mm laminowana i szpachlowana
-kosz silnika też sklejka 3mm nasaczona szkłem wodnym,wręgi w ilości 3 sztuki wzmocnione 4 prętami gwintowanymi M3
-spadochron i linki,nylon rip-stop klima 55cm,linka kevlarowa 1mm oraz amortyzator 3mm
-głowica,styrodur toczony na wiertarce laminowany 80-tką i szpachlowany(pancerna głowica) :twisted:
-lot na ok. 200m
Napęd to Ros 40,rozwiercony na 5mm(przy 4,5mm wg moich obserwacji się krztusi)

Niestety nie umiem ściągnąć OR na komputer :oops:

Czy ktoś wie jak nakładać szpachlę uniwersalna i wykończeniową firmy NOVOL.
Jest tam utwardzacze i nie wiem jak je nakładać



Pozdrawiam!Aleksander
Pozdrawiam!Aleksander
Awatar użytkownika
Daniel
***
Posty: 140
Rejestracja: niedziela, 30 sty 2011, 18:32
Lokalizacja: Częstochowa

Re: Sw 21 - Mój projekt.

Post autor: Daniel »

Mieszasz szpachlę z utwardzaczem w proporcjach podanych na opakowaniu ( ja daję na oko, mniej wiecej tyle co każą ale fajnie mieć wagę ) byle nie za dużo utwardzacza bo zrobi się miękka i zacznie odpadać. Potem dokładnie mieszasz i zwyczajnie nakładasz np. kawałkiem plastiku mocno dociskając by dokładnie wypełniła ubytki i mocno złapała. Masz jakieś 10-15 minut zanim zacznie wiązać, im cieplej tym szybciej. Zasycha niezależnie od dostępu powietrza a mieszać należy tylko tyle ile chcemy zużyć.
Awatar użytkownika
PIOTR
PROFI
Posty: 933
Rejestracja: niedziela, 30 sty 2011, 18:31
Lokalizacja: Białystok

Re: Sw 21 - Mój projekt.

Post autor: PIOTR »

Słowem dodatku do tego co napisał Daniel
1. Skoro szpachla Novola to pewnie jest poliestrowa z czerwonym Betoxem (utwardzaczem) w tubce. Śmierdzi okrutnie styrenem który jest szkodliwy/rakotwórczy - musisz dobrze wietrzyć pomieszczenie.
2. Na początek mieszaj małe ilości (1do2cm3) poznasz czas wiązania i ilości składników.
3. Do szpachlowania przydatne są szpachelki japońskie, stalowe - do czyszczenia aceton.
4. Szpachla uniwersalna (uni) różni się od wykończeniowej (finish) twardością i grubością frakcji wypełniacza. Wykończeniowa jest twardsza od uniwersalnej, trudniej się szlifuje. Uniwersalna jest bardziej porowata ale można nakładać grubsze warstwy (sprawdź max grubość warstwy w opisie - zależna od skurczu). Wybrałbym uniwersalną i drobny papier (150/180) - łatwiej i szybciej. Najlepsze wyniki uzyskasz na lekkiej szpachli (light) również z novola. Jest droższa i trudno ją dostać ale ma zalety uniwersalnej i jest o połowę lżejsza :smile:
Katalog http://professional.novol.pl/katalogi/K ... ukt_PL.pdf
to the open space
Sw21
***
Posty: 126
Rejestracja: piątek, 6 gru 2013, 20:33
Lokalizacja: Kraków

Re: Sw 21 - Mój projekt.

Post autor: Sw21 »

Dziękuje za wszystkie porady.Dokladnie posiadam szpachle wykończeniowa i uniwersalną firmy NOVOL.

Pozdrawiam!Aleksander
Pozdrawiam!Aleksander
wrx
****
Posty: 227
Rejestracja: sobota, 22 lut 2014, 20:15
Lokalizacja: Siedlce

Re: Sw 21 - Mój projekt.

Post autor: wrx »

Witam, co do open rocket -a ja pobrałem z strony PTR ( po obejrzeniu tutorialu Obrazek ).

A co do
kosz silnika też sklejka 3 mm nasączona szkłem wodnym
czy zastanawiałeś się nad "pomalowaniem" sklejki mieszaniną:
Kreda + glina ( proszek) w proporcjach 1:1 + woda szklana ( ile nie pamiętam, jak sobie przypomnę to podam Obrazek ), z tego co wiem powinna nieźle chronić przed wysoką temperaturą, a zwłaszcza płomieniem.


P.S. taki lakierek jest do tylko do drewna ( z tego co wiem... Obrazek ).
„Wszyscy wiedzą, że czegoś nie da się zrobić. I wtedy pojawia się ten jeden, który nie wie, że się nie da, i on właśnie to coś robi” A. Einstein.
Sw21
***
Posty: 126
Rejestracja: piątek, 6 gru 2013, 20:33
Lokalizacja: Kraków

Re: Sw 21 - Mój projekt.

Post autor: Sw21 »

Witam!

Słyszałem o różnych sposobach ochrony drewna przed temperaturą,ale niestety zostaje mi tylko szkło wodne,ponieważ,muszę wyrobić się przed świętami z rakietą na rosie(wyjeżdżam na okres świąt).
Co do or próbowałem go pobrać dziesiątki razy ze strony ptr i nie tylko,ale za każdym razem było fiasko.Póżniej uświadomiłem sobie że nie mam jawy i chyba udało mi się ją pobrać,ale i tak dalej jest problem.

Pozdrawiam!Aleksander
Pozdrawiam!Aleksander
Awatar użytkownika
PIOTR
PROFI
Posty: 933
Rejestracja: niedziela, 30 sty 2011, 18:31
Lokalizacja: Białystok

Re: Sw 21 - Mój projekt.

Post autor: PIOTR »

Sw21 pisze: ale niestety zostaje mi tylko szkło wodne
Można też wsadzić sklejkę do autoklawu i przesycić wysokotemperaturowym silikonem albo zamalować przemysłową emalią stosowaną na piekarniki lub garnki Obrazek Nie kombinuj to tylko ros. Zwykła, sucha sklejka wystarczy.
to the open space
Awatar użytkownika
rafciodz
****
Posty: 1237
Rejestracja: niedziela, 30 sty 2011, 18:31
Lokalizacja: Gdynia

Re: Sw 21 - Mój projekt.

Post autor: rafciodz »

Open Rocket najlepiej pobierać tutaj.

Trzeba mieć zainstalowaną Javę. Program nie wymaga instalacji - Ale niektóre ustawienia systemowe wymagają zezwolenia na używanie programu ( słowem system blokuje aplikację - palcydo może coś doradzić ). Mieliśmy taką sytuację na Linuxie - gdzie trzeba było zmienić ustawienia dla programu, wpisać kod admina itp.
Free Your Mind
ODPOWIEDZ