Saturn V

Piszemy tylko o własnych konstrukcjach modeli - ale nie o silnikach!
Awatar użytkownika
Tofifi
PROFI
Posty: 829
Rejestracja: niedziela, 30 sty 2011, 18:31
Lokalizacja: Białystok

Saturn V

Post autor: Tofifi »

Czas rozpocząć relację z budowy mojej nowej rakiety!
Z zamiarem zbudowania jej nosiłem się aż od października zeszłego roku, przekopywałem internet, ściągałem filmy, fotki, obejrzałem wszystkie odcinki programu "Droga na księżyc", - bardzo ciekawy cykl godzinnych odcinków.
Najtrudniej było w sumie z wymiarami - przekopałem kilka zagranicznych for ale w zasadzie żadnych konkretów.
Same wręgi wymyśliłem i rozrysowałem ja, bo musiałem stworzyć konstrukcję która byłaby sztywna wytrzymała i zarazem tworzyła dokładną kopie sylwetki oryginału.

Nareszcie dorwałem to co chciałem. Kilka dni rysowania wręg, przeliczeń i jest....


Obrazek

Obrazek
Wręg jest spoooro :mrgreen:
Ostatnio zmieniony niedziela, 15 kwie 2012, 13:43 przez Tofifi, łącznie zmieniany 3 razy.
Awatar użytkownika
ArturroKRK
Podniebny Filmowiec
Podniebny Filmowiec
Posty: 381
Rejestracja: poniedziałek, 4 kwie 2011, 12:32
Lokalizacja: Kraków , Łagiewniki

Re: Saturn V

Post autor: ArturroKRK »

Zapowiada się Ciekawie. Ale na razie żadnych obrazków nie widać - u mnie się nie ładują. A innych jak?
Skiba
***
Posty: 128
Rejestracja: środa, 15 lut 2012, 18:44

Re: Saturn V

Post autor: Skiba »

Zapowiada się chyba baaardzo ciężka praca :razz:
Powyższy post wyraża jedynie opinię autora w pisania postu. Nie może on służyć przeciwko niemu w żadym innym następującym po tym terminie. Autor zastrzega sobie prawo zmiany poglądów bez podawania przyczyny.
Awatar użytkownika
APOLLO
**
Posty: 34
Rejestracja: piątek, 16 wrz 2011, 13:42

Re: Saturn V

Post autor: APOLLO »

hohohoooo... :) zapowiada się ogrom dłubania :) rozumiem że to cnc wycinało.. bo ręcznie to jakoś mi się nie widzi wycinanie tego wszystkiego. poszycie z wł szklanego ?
Awatar użytkownika
Tofifi
PROFI
Posty: 829
Rejestracja: niedziela, 30 sty 2011, 18:31
Lokalizacja: Białystok

Re: Saturn V

Post autor: Tofifi »

Wręgi były cięte laserem. Poszycie będzie częściowo częściowo z PCV częsciowo kartonu a częściowo z laminatu.
Fakt będzie sporo długania, ale model wart zachodu. :wink:
Skiba
***
Posty: 128
Rejestracja: środa, 15 lut 2012, 18:44

Re: Saturn V

Post autor: Skiba »

Z niecierpliwością czekam na wyniki pracy. Zrobisz może wersję 1:2 albo 1:1? :grin:
Powyższy post wyraża jedynie opinię autora w pisania postu. Nie może on służyć przeciwko niemu w żadym innym następującym po tym terminie. Autor zastrzega sobie prawo zmiany poglądów bez podawania przyczyny.
Awatar użytkownika
Tofifi
PROFI
Posty: 829
Rejestracja: niedziela, 30 sty 2011, 18:31
Lokalizacja: Białystok

Re: Saturn V

Post autor: Tofifi »

Hehe 1:1 1:2 to zdecydowanie za wielkie...
Największy saturn /model/ miał skalę 1:10 i przez to 10m wysokości oraz 1m średnicy.... napęd był masakryczny...

Ja buduję "nieco mniejszy" czyli 1:50 :lol: co da 2,1m wysokości i średnicę wiadra :mrgreen:
Awatar użytkownika
ArturroKRK
Podniebny Filmowiec
Podniebny Filmowiec
Posty: 381
Rejestracja: poniedziałek, 4 kwie 2011, 12:32
Lokalizacja: Kraków , Łagiewniki

Re: Saturn V

Post autor: ArturroKRK »

Pomysł mi się podoba :smile: Czekam na zakończenie prac i start owej rakiety :smile: Powiedz, masz jakiś termin wyznaczony w którym chcesz się zmieścić? I co będzie napędzać ten model?

I wybacz ( mam nadzieję że się nie obrazisz :razz: ) ale tyle części wyciętych leżących na ziemi od razu mi się z czymś skojarzyło :razz:
Saturn V copy.jpg
Saturn V copy.jpg (271.04 KiB) Przejrzano 9703 razy
Adam
Supersonic PROFI
Posty: 395
Rejestracja: niedziela, 30 sty 2011, 18:30
Lokalizacja: Gdynia

Re: Saturn V

Post autor: Adam »

O bulwa! To jakaś wycinanka kurpiowska??
A na poważnie to myślę, że dorastam też z wolna do technologii wręg, ile można robić rakiety poprostu z rury?...
Czekam z niecierpliwością na ciąg dalszy!
Pozdro!
Awatar użytkownika
APOLLO
**
Posty: 34
Rejestracja: piątek, 16 wrz 2011, 13:42

Re: Saturn V

Post autor: APOLLO »

a ile kosztuje taki saturn z ikei i z czego ma poszycie ?
ODPOWIEDZ