Fireball by Artur

Piszemy tylko o własnych konstrukcjach modeli - ale nie o silnikach!
Awatar użytkownika
PIOTR
PROFI
Posty: 933
Rejestracja: niedziela, 30 sty 2011, 18:31
Lokalizacja: Białystok

Re: Fireball by Artur

Post autor: PIOTR »

Kto nie próbuje, nie ma sukcesów. Gratulacje. Teraz może coś większego?
to the open space
Erich
Podniebny Filmowiec
Podniebny Filmowiec
Posty: 163
Rejestracja: niedziela, 30 sty 2011, 18:31

Re: Fireball by Artur

Post autor: Erich »

nie no chłopie, congratulations! oby tak dalej :)
Awatar użytkownika
ArturroKRK
Podniebny Filmowiec
Podniebny Filmowiec
Posty: 381
Rejestracja: poniedziałek, 4 kwie 2011, 12:32
Lokalizacja: Kraków , Łagiewniki

Re: Fireball by Artur

Post autor: ArturroKRK »

Dziękuję wam wszystkim :) I tak, Piotr dobrze mówisz :) Coś większego faktycznie się szykuje... na razie na komputerze i na papierze - ale już niebawem rozpocznę budowę nowego modelu :)


A i jeszcze z technicznych aspektów rakiety Fireball - Rakieta startowała z aluminiowej rurki fi 6mm o długości 1m i jak widać wystarczyło by nadać jej w miarę prosty lot :)
Awatar użytkownika
malyro
PROFI
Posty: 154
Rejestracja: niedziela, 30 sty 2011, 18:30
Lokalizacja: Kraków

Re: Fireball by Artur

Post autor: malyro »

Witam ! Gratulacje z udanego lotu - musisz przyznać że jest coś w tym majestatycznym opadaniu na spadochronie :smile:
Awatar użytkownika
ArturroKRK
Podniebny Filmowiec
Podniebny Filmowiec
Posty: 381
Rejestracja: poniedziałek, 4 kwie 2011, 12:32
Lokalizacja: Kraków , Łagiewniki

Re: Fireball by Artur

Post autor: ArturroKRK »

Jest coś majestatycznego w opadaniu na spadochronie, póki wiadomo gdzie rakieta wylądowała...

Dzisiaj odpalałem Fireball'a i do tej pory go nie znalazłem - wylądował między wałem a miejscem odpalania silnika Kacpra ( Krakusy wiedzą o co chodzi) - właśnie sie przebieram i jadę jej szukać póki jest widno ( musiałem niestety na chwilę wrócić do domu). Muszę ją znaleźć dzisiaj - najpóźniej jutro - ze względu na zainstalowaną na pokładzie kamerę której mi za bardzo szkoda


PS> Gdybym dzisiaj rakiety nie znalazł - byłby ktoś w stanie jutro pomóc w jej odnajdywaniu?
Awatar użytkownika
ArturroKRK
Podniebny Filmowiec
Podniebny Filmowiec
Posty: 381
Rejestracja: poniedziałek, 4 kwie 2011, 12:32
Lokalizacja: Kraków , Łagiewniki

Re: Fireball by Artur

Post autor: ArturroKRK »

FIREBALL ODNALEZIONY!!!!

Pojechałem dzisiaj na miejsce z Tatą i razem szukaliśmy rakiety. Wziąłem poprawki na ewentualną siłę wiatru, dokładny kierunek, po czym wyznaczyliśmy linię po której powinna polecieć rakieta ( na podstawie filmu z kamery ) i ruszyliśmy na poszukiwania. W sumie udało się po dwóch godzinach. Rakieta leżała w wysokiej trawie, prawie niewidoczna. Po deszczowym wieczorze i nocy spędzonej w wilgotnym terenie jest nieco namoknięta... Najbardziej rura korpusu z miejscem na spadochron, ale to akurat najmniejszy problem bo mam zapasową. Część silnikowa ze statecznikami wygląda zdecydowanie lepiej - do wymiany nadaje się jedynie łącznik korpusów. Kamera wewnątrz rakiety ocalała i o dziwo nagrała film z lotu. Jednakże film ten jest zielony- turkusowy- biały i ogólnie tragicznej jakości. Jednakże widać na nim że rakieta jednak się kręci wokół własnej osi - z tego co zauważyłem robi około 2-3 obroty do momentu wystrzału spadochronu.


Filmy ze startu kamery wrzucę niebawem - jak znajdę chwilę wolnego czasu :) ( sesja...)
Następnym razem poleci inna kamera.

:) Ale ulga... już się bałem że jej nie znajdę ...

A Tutaj jeszcze zdjęcie satelitarne z nałożonymi punktami: A-miejsce startu, B-miejsce odnalezienia rakiety ( odległość około 375metrów)
fireball-gps2.jpg
fireball-gps2.jpg (234.47 KiB) Przejrzano 8139 razy
Awatar użytkownika
jaskiniowiec
Administrator
Posty: 2379
Rejestracja: niedziela, 30 sty 2011, 18:30
Lokalizacja: Kraków
Kontakt:

Re: Fireball by Artur

Post autor: jaskiniowiec »

Niewiele brakło, a rakieta była by jeszcze bardziej nasiąknięta wodą.
Awatar użytkownika
ArturroKRK
Podniebny Filmowiec
Podniebny Filmowiec
Posty: 381
Rejestracja: poniedziałek, 4 kwie 2011, 12:32
Lokalizacja: Kraków , Łagiewniki

Re: Fireball by Artur

Post autor: ArturroKRK »

Fakt :)

A ze względu na kolejną klapę z kamerą pokładową w formie kamery w długopisie postanowiłem zakupić lepszy i sprawdzony sprzęt. Zamówiłem więc, kamerę dv md80 którą pokazywał mi w piątek Kacper. Mała, poręczna, z akcesoriami i - aktywowana głosem :)

Ponadto nie do Fireballa bo jest za wąski ale do Delirium planuje również wsadzić lokalizator " gps tracker" który chciałbym niebawem kupić.

Fireball miał 4 starty, w tym 2 praktycznie udane. Teraz chyba trochę poleży i odpocznie :)


Jeszcze raz wszystkim dziękuję za pomoc przy tej rakiecie :)
Awatar użytkownika
ArturroKRK
Podniebny Filmowiec
Podniebny Filmowiec
Posty: 381
Rejestracja: poniedziałek, 4 kwie 2011, 12:32
Lokalizacja: Kraków , Łagiewniki

Re: Fireball by Artur

Post autor: ArturroKRK »

[youtube]http://www.youtube.com/watch?v=8QbTeC4_wUs[/youtube]

Naprawdę nie wiem czemu to jest zielone ;/ ktoś wie czy da się to naprawić?
Awatar użytkownika
PIOTR
PROFI
Posty: 933
Rejestracja: niedziela, 30 sty 2011, 18:31
Lokalizacja: Białystok

Re: Fireball by Artur

Post autor: PIOTR »

No normalnie czad, mamy pierwszą rakietę która wyprzedziła czas. Uważam, że bariera dźwięku jest poważnym wyzwaniem ale bariera czasu ... tego się nie spodziewałem.
to the open space
ODPOWIEDZ