Anihilacja

Piszemy tylko o własnych konstrukcjach modeli - ale nie o silnikach!
Awatar użytkownika
Kacper
Supersonic PROFI
Posty: 911
Rejestracja: niedziela, 30 sty 2011, 18:30
Lokalizacja: Gdynia

Re: Anihilacja

Post autor: Kacper »

Podczas wypadu rakietowego w ostatnią niedzielę miałem okazję przetestować nową kamerkę na pokładzie Anihilacji (start 29)

Kamerka nazywa się Mobius, nagrywa filmy 1080p 30fps i ma szerokokątny obiektyw, do tego jest niewiele większa od pudełka zapałek i waży 39g. Cena na stronie producenta $79.95
Moim zdaniem spokojnie może konkurować z GoPro (tylko jest tańsza o koszt reklamy :mrgreen: )

Obrazek

Poniżej zamieszczam nagranie OSZ

[youtube]http://www.youtube.com/watch?v=U3KU6S_WgMA[/youtube]

Wady kamerki jakie zauważyłem to trochę zbyt wolna reakcja na zmiany oświetlenia oraz zbyt mocna kompresja obrazu przez co przy szybkich ruchach widać pogorszenie jakości.
Awatar użytkownika
KSard
Supersonic PROFI
Posty: 1499
Rejestracja: niedziela, 30 sty 2011, 18:30
Lokalizacja: Kraków
Kontakt:

Re: Anihilacja

Post autor: KSard »

...ale równiutko poszła :)

Fajny film!
pozdrawiam KSard - www.facebook.com/ksardpl : www.ksardrakiety.cba.pl

"Ci, którzy skłonni są zrezygnować choćby z części prawa do wolności aby uzyskać w zamian trochę tymczasowego bezpieczeństwa, nie zasługują ani na wolność, ani bezpieczeństwo "- Ben Franklin
Awatar użytkownika
malyro
PROFI
Posty: 154
Rejestracja: niedziela, 30 sty 2011, 18:30
Lokalizacja: Kraków

Re: Anihilacja

Post autor: malyro »

Witam
ano jak to Anihilacja :grin: ........i to nasze miejsce na rozstaju dróg
Obrazek
szkoda że nie mogłem być :mad:
pzdr.
Awatar użytkownika
verex
Supersonic PROFI
Posty: 742
Rejestracja: poniedziałek, 25 lip 2011, 19:38
Lokalizacja: Tczew/Kingston upon Thames
Kontakt:

Re: Anihilacja

Post autor: verex »

Kacper, gratuluję kolejnego lotu! :) Fajny film!

A'propos kamery, to fajna sprawa. Rozdzielczość o niebo lepsza, ale warto by było wziąć pod uwagę innym wariant kamery. Co prawda 2x droższa niż to, co zaprezentowałeś, ale i jakość nagrania nieporównywalnie lepsza :)
Kamera: http://www.hackhd.com/
Film z niej: http://vimeo.com/80148532

Pzdr,
Damian
Zapukaliśmy nieśmiało do bram kosmosu...

Near Space Technologies
www.nearspace.tech
Awatar użytkownika
jaskiniowiec
Administrator
Posty: 2379
Rejestracja: niedziela, 30 sty 2011, 18:30
Lokalizacja: Kraków
Kontakt:

Re: Anihilacja

Post autor: jaskiniowiec »

Ciekawostka, facet od tego filmiku z linku Verexa nazywa się Jaskólski....
Awatar użytkownika
Kacper
Supersonic PROFI
Posty: 911
Rejestracja: niedziela, 30 sty 2011, 18:30
Lokalizacja: Gdynia

Re: Anihilacja

Post autor: Kacper »

Ostatnio nie pisałem o Anihilacji ale jest ciągle w eksploatacji. Tym razem napiszę bo szykuje się ciekawy start, ale po kolei.

Na początku była redukcja kanalizacyjna.
1.jpg
1.jpg (33.47 KiB) Przejrzano 11028 razy
Był też drugi stopień rakiety Błażeja na ROSy (pierwszy się zgubił po ostatnim locie).

:idea: No i okazało się, że to jest przejściówka między jedną a drugą rakietą (po lekkim przetoczeniu jednej średnicy).
2.jpg
2.jpg (27.05 KiB) Przejrzano 11028 razy
3.jpg
3.jpg (23.63 KiB) Przejrzano 11028 razy
4.jpg
4.jpg (20.52 KiB) Przejrzano 11028 razy
Proste łoże i dekielek zamykający przejściówkę wyfrezowane ze sklejki. Powierzchnia zabezpieczona "uszczelniaczem kominkowym" przed płomieniem z ROSa. Kilka wkrętów, trytytek i dwustopniówka gotowa.

Konfiguracja jest o tyle fajna, że nie ingeruje w konstrukcje żadnej z rakiet. Anihilacja bez zmian realizuje wyrzucanie spadochronu a odpaleniem drugiego stopnia zajmuje się Arecorder umieszczony w przejściówce ,która po prostu podmienia głowicę. Drugi stopień już jest oblatany z powodzeniem więc lot powinien wyjść bezawaryjnie.
Obliczeniowy pułap wynosi 600m. Niestety drug stopień nie ma przewidzianego miejsca na jakąkolwiek elektronikę pokładową więc nie zweryfikuję tej symulacji.
Test właściwie niewiele wnosi ale warto tak małym nakładem pracy pomęczy w końcu te dwustopniówki. Będzie motywacja i krok do zrobienia czegoś większego :grin:

Start pojutrze...
stary Leszek
****
Posty: 183
Rejestracja: sobota, 6 kwie 2013, 12:34

Re: Anihilacja

Post autor: stary Leszek »

Dzięki Kacper za zdjęcie nr.2.
Zastanawiałem się "mocno" jak zamocować elekronikę w swojej"60".
Wychodził mi dość skomplikowany system a tu takie fajne rozwiązanie.
Chyba je wykorzystam nie bacząc na Twoje prawa autorskie.
Awatar użytkownika
Piotrek
Podniebny Filmowiec
Podniebny Filmowiec
Posty: 235
Rejestracja: poniedziałek, 26 gru 2011, 15:28
Lokalizacja: Rzeszów, Chotyłów

Re: Anihilacja

Post autor: Piotrek »

Całosć wygląda bardzo ciekawie. Co będzie napędzać drugi stopień?
Awatar użytkownika
Kacper
Supersonic PROFI
Posty: 911
Rejestracja: niedziela, 30 sty 2011, 18:30
Lokalizacja: Gdynia

Re: Anihilacja

Post autor: Kacper »

Na forum trochę zaległości tymczasem Anihilacja lata regularnie. Ostatni start jest warty opisania bo odbył się w wersji dwustopniowej na FM2017 dodatkowo jeśli dobrze liczę był to już 50 start Anihilacji :D (jak utrzymam tempo i nic się nie zepsuje to w 2024r dobije do 100 startów :wink: ).
DSCF7311.JPG
DSCF7311.JPG (172.54 KiB) Przejrzano 10421 razy
Pierwszy stopień tradycyjnie napędzany tym samym silnikiem, drugi stopień konstrukcji mojego młodszego brata Błażeja napędzany ROSem. Na pokładzie dodatkowo w ramach testu poleciał nowy rejestrator Bartka. Oba stopnie wylądowały prawidłowo na spadochronach jednak Anihilacja trafiła w stary pień sosny i ułamała sobie jeden statecznik. Najpoważniejsze uszkodzenie jak do tej pory ale szybko naprawione cyjanoakrylem.

Jestem coraz bardziej zadziwiony trwałością silnika, od samego początku nie był w nim wymieniany nawet o-ring, średnica krytyczna dyszy bez zauważalnych zmian.

Film ze startu:

DSCF7315.JPG
DSCF7315.JPG (67.52 KiB) Przejrzano 10421 razy
ODPOWIEDZ