KONKURSY

Zapraszamy do sprawdzenia swoich sił
Paul
Supersonic PROFI
Posty: 937
Rejestracja: niedziela, 30 sty 2011, 18:30
Lokalizacja: Luedenscheid

Post autor: Paul »

Ten problem mozna bardzo latwo obejsc:

http://raketove.modely.sweb.cz/raketove_motory.htm

... ale po czesku :wink:



Upozornění - jejich delaboraci a úpravu je vąak nutné svěřit profesionálním pyrotechnikům ! Úprava se týká zaslepení tří děr (ąikmé trysky pro přídavnou rotaci) ąrouby M3 x 10 a převrtáním centrální trysky na ø 4.5 mm. Bez této úpravy hrozí detonace motoru !



Paul
Awatar użytkownika
Kacper
Supersonic PROFI
Posty: 911
Rejestracja: niedziela, 30 sty 2011, 18:30
Lokalizacja: Gdynia

Post autor: Kacper »

W praktyce rotacja nie wpływa na przebieg lotu, do tego jest mocno tłumiona przez stateczniki szczególnie przy większej prędkości.

Bardzo mi się podoba taki konkurs, szczególnie ze względu na dostępność silników. Chętnie w nim wystartuję.
texwillerxxx
***
Posty: 75
Rejestracja: niedziela, 30 sty 2011, 18:31
Lokalizacja: Gdańsk

Post autor: texwillerxxx »

Jeszcze takie pytanko: Jestem tu nowy, nie znam organizacji, jak to jest:

Wszyscy jada na ustalone miejsce, czy kazdy rakiete sobie "puszcza" i tylko filmy na forum wstawiamy?
Paul
Supersonic PROFI
Posty: 937
Rejestracja: niedziela, 30 sty 2011, 18:30
Lokalizacja: Luedenscheid

Post autor: Paul »

Mysle, ze jest to do uzgodnienia. Ladniej i bardziej przejzyscie jest,jak sie wszyscy spotkamy. Mozna podpatrzec konkurencje :wink: wymienic doswiadczenia, a wieczorem posiedziec wspolnie przy ognisku i kielbasce. Mysle, ze jest to o wiele ciekawsze niz puszczac sobie samemu rakietke za domem.

.... ale tak jak powiedzialem- jest to do uzgodnienia :wink:



Paul
texwillerxxx
***
Posty: 75
Rejestracja: niedziela, 30 sty 2011, 18:31
Lokalizacja: Gdańsk

Post autor: texwillerxxx »

Bo ja z chojnowa jestem[legnica(wroclaw :wink: )]
Paul
Supersonic PROFI
Posty: 937
Rejestracja: niedziela, 30 sty 2011, 18:30
Lokalizacja: Luedenscheid

Post autor: Paul »

Miejsce startow nie jest jeszcze uzgodnione, ale tak czy siak- jeden bedzie mial mniej inny z kolei wiecej do przejechania. I gdzie tu jest sprawiedliwosc ? :wink:



Paul
Paul
Supersonic PROFI
Posty: 937
Rejestracja: niedziela, 30 sty 2011, 18:30
Lokalizacja: Luedenscheid

Post autor: Paul »

Witam,

Dlaczego jestem za takim wlasnie konkursem ?

1. Wielkosc tzn. wymiary rakiety sa dla wszystkich jednakowe. W zaleznosci od wykonania ( i oto mi wlasciwie chodzi) bedziemy uzyskiwac odpowiednie wysokosci. Jest to konkurs wlasciwie skierowany do osob ktore zajmuja sie glownie technika wykonania samej rakiety.



2. Silnik fabryczny i tutaj widze wlasnie ta rownosc szans. By wykluczyc ewentualne "poniedzialkowe egzemplarze" kazdy bedzie mial prawo do 3 startow gdzie najwieksza wysokosc bedzie decydowac o zwyciestwie.



3. Jezeli konkurs mial by sie odbyc na jakims spotkaniu, to oczywiscie punkty za wykonanie modelu tez mozna by podpiac pod ten konkurs.

Dla osob zajmujacych sie rakietnictwem sportowym, jest to odpowiednik klasy S-5



Co do terminu to tez mysle, ze okres letni jest odpowiedni do tego celu konkursow.



Paul
Paul
Supersonic PROFI
Posty: 937
Rejestracja: niedziela, 30 sty 2011, 18:30
Lokalizacja: Luedenscheid

Post autor: Paul »

Witam,

Od dluzszego czasu nie widac na naszym forum Pana Zbigniewa Kapelana - moze ktos wie cos wiecej? Potrzebna mi jest jego pomoc, gdyz z tego co slyszalem posiada on wiele rysunkow wlasnie tych rakiet z tamtych czysow. Wymiary tych rakiet w ksiazce Pana Walczewskiego sa zbyt ogolne i na ich podstawie bedzie trudno zbudowac rakiete ktora by w przyblizeniu odpowiadala oryginalowi.



A tak na marginesie: Moze ktos z forumowiczow posiada jakies plany tych rakiet ? Oczywiscie mowa tu o rakietach RASKO :wink:



Pozdrawiam

Paul
Bullet
PROFI
Posty: 284
Rejestracja: niedziela, 30 sty 2011, 18:31
Lokalizacja: Olsztyn

Post autor: Bullet »

Awatar użytkownika
KSard
Supersonic PROFI
Posty: 1499
Rejestracja: niedziela, 30 sty 2011, 18:30
Lokalizacja: Kraków
Kontakt:

Post autor: KSard »

Chwała naszym południowym sąsiadom :)

Dziękujemy Bulletowi.
ODPOWIEDZ