Konkurs powrót do korzeni.

Zapraszamy do sprawdzenia swoich sił
Awatar użytkownika
Pigła
****
Posty: 246
Rejestracja: niedziela, 30 sty 2011, 18:30
Lokalizacja: Kruszewnia

Konkurs powrót do korzeni.

Post autor: Pigła »

Witam,

Proponuje następujący konkurs dla modeli rakiet, spełniających warunki:

- paliwo, karmelka (dowolna kombinacja i dodatki),

- masa paliwa, poniżej 20g.

Zwycięży ten model, który najdłużej będzie przebywał w powietrzu (konkurencja czasowa).

Termin nadsyłania rozwiązań 30.09.2009.

Na filmie musi być widoczny moment startu i lądowania. Należy także załączyć dane dotyczące konstruktora modelu.



Co sądzicie o tym konkursie?



Pozdrawiam.
Awatar użytkownika
KSard
Supersonic PROFI
Posty: 1499
Rejestracja: niedziela, 30 sty 2011, 18:30
Lokalizacja: Kraków
Kontakt:

Post autor: KSard »

Witam



Uważam, ze to znakomity pomysł.

Będzie to walka "na odległość", ale dzięki możliwości rejestrowania lotu za pomocą kamery, jest możliwość przeprowadzenia współzawodnictwa.

Świetna zabawa na czas wakacji i urlopów.

Można pomyśleć o ufundowaniu nagród, ale czy znajdą się sponsorzy? :D
Paweł
******
Posty: 192
Rejestracja: niedziela, 30 sty 2011, 18:30

Post autor: Paweł »

O jakie dane chodzi?
Awatar użytkownika
KrzysztofJapan
*****
Posty: 43
Rejestracja: niedziela, 30 sty 2011, 18:30
Lokalizacja: Katowice

Post autor: KrzysztofJapan »

Dobrze byłoby też zamieścić jakieś zdjęcie z wagi czy paliwo faktycznie nie przekracza 20g. 8)
Awatar użytkownika
Pigła
****
Posty: 246
Rejestracja: niedziela, 30 sty 2011, 18:30
Lokalizacja: Kruszewnia

Post autor: Pigła »

Mam nadzieję, że współzawodnictwo będzie całkowicie zgodne z zasadami fair play :)



PS. Jeszcze kilka spraw do dogadania i bedzie można rozpocząć konkurs.
..:::DAX:::..
******
Posty: 94
Rejestracja: niedziela, 30 sty 2011, 18:30

Post autor: ..:::DAX:::.. »

Najlepiej na początku zobacz ile będzie chętnych bo jeśli zgłoszą się 2 osoby to... :wink:
maciek
*
Posty: 23
Rejestracja: niedziela, 30 sty 2011, 18:30
Lokalizacja: Oświęcim

Post autor: maciek »

Z tym, że miały by to być rakiety ze spadochronami?;>

Jeśli tak to ciężko było by określić jego parametry dla wszystkich uczestników. A jak wiadomo im większa czasza spadochronu tym dłuższy czas opadania.
..:::DAX:::..
******
Posty: 94
Rejestracja: niedziela, 30 sty 2011, 18:30

Post autor: ..:::DAX:::.. »

Nie koniecznie. Większy spadochron to i większy korpus a za czym idzie również masa. Rakieta poleci niżej niż lżejsza wersja, która mimo mniejszego spadochronu utrzyma się tyle samo bądź dłużej :wink: Myślę, że jak na 20 g karmelka to nikt większego niż 100cm nie zrobi :D Oczywiście mogę się mylić :wink:
Awatar użytkownika
jaskiniowiec
Administrator
Posty: 2379
Rejestracja: niedziela, 30 sty 2011, 18:30
Lokalizacja: Kraków
Kontakt:

Post autor: jaskiniowiec »

Myślę, ze powinna obowiązywać dowolność rozwiązań, a głównym limitem ma być masa nie więcej niż 20g karmelka. Optuję też za tym, by był to klasyczny karmelek 65/35 z tym, że może to być sorbitolka, sacharozianka lub glukozianka. Trzeba jeszcze określić termin rozstrzygnięcia. Moim zdaniem 1 listopad.
Awatar użytkownika
KrzysztofJapan
*****
Posty: 43
Rejestracja: niedziela, 30 sty 2011, 18:30
Lokalizacja: Katowice

Post autor: KrzysztofJapan »

Ja jestem za takim rozwiązaniem jak pan Jaskiniowiec. Ograniczeniem jest masa paliwa, a reszta to już na głowie konstruktora. Walczymy o sekundy na niebie :) Więc kto jaki zrobi spadochron i jakiej masy rakietę, o jakim oporze aerodynamicznym i ile wyciągnie jego silnik takie osiągnie rezultaty. nie będzie odzysku więc dobrych czasów też nie będzie..trudno. Myślę, że nie ma sensu się teraz zgłaszać. Kto dostarczy materiały filmowe do terminu ten będzie uczestniczył w konkursie. Później trochę czasu na werdykt jury :D i wszystko się rozstrzygnie. Jeżeli nikt nie dostarczy filmów to z konkursu lipa i już.

Miłego wieczoru.
ODPOWIEDZ