Konkurs powrót do korzeni.

Zapraszamy do sprawdzenia swoich sił
Bullet
PROFI
Posty: 284
Rejestracja: niedziela, 30 sty 2011, 18:31
Lokalizacja: Olsztyn

Post autor: Bullet »

No to co - chyba czas zamknąć temat.

Czekamy na wypowiedź jury, wyłonienie zwycięzcy itp itd.
Awatar użytkownika
robercik
Supersonic PROFI
Posty: 1362
Rejestracja: niedziela, 30 sty 2011, 18:30
Lokalizacja: Gdynia
Kontakt:

Post autor: robercik »

Cześć

Pozwoliłem sobie na małe podsumowanie.

Cieszę się że w konkursie startowali tak różni uczestnicy, w dużym przedziale wiekowym i o różnych zdolnościach technicznych. Szkoda że nie wystartowali Grafit, Tygrys i Trefl. Jak widać nie było łatwo, chociaż warunki do spełnienia były do spełnienia :D :



<span style="font-weight: bold">1.</span> <span style="color: green">Własnej konstrukcji jednostka napędowa</span>

Tu wszyscy konstruktorzy spisali się doskonale 8). Dynamika startu rakiet Pawła, Bulleta i Kacpra zasługuje na szczególną uwagę.



<span style="font-weight: bold">2.</span> <span style="color: green">Prawidłowy lot </span>

Tu kłopoty miał jedynie Japan, pozostałe modele pięknie poszybowały w niebo.



<span style="font-weight: bold">3.</span> <span style="color: green">Opadnięcie na spadochronie</span>

Tu jak zwykle coś nie szło, szczególnie za pierwszym razem, jednak można chyba uznać że gdyby każdy uczestnik wykonał kilka lotów, odzyski zadziałałyby w końcu prawidłowo :wink: .



<span style="font-weight: bold">4.</span> <span style="color: green">Dokumentacja filmowa i fotograficzna.</span>

Tu warunki konkursu na 100% spełnił tylko Japan. Lot sfilmowany został od początku do końca. Jeśli odzysk zadziałałby i lot byłby stabilny Krzysztof wygrałby mimo najkrótszego lotu.



Na moje oko, ambicje zdawały się same napędzać modele :wink: Gdyby uczestnicy bardziej chcieli wykonać prawidłowy lot niż bić rekord szybowania w powietrzu, byłoby co oceniać.



Moja ocenie jest więc prosta, konkurs wygrywa Pigła z rakietką Gil2. Wprawdzie film nie obejmuje lądowania, jednak już wcześniej uznaliśmy wynik 108s lotu.

Dlatego proponuję aby Pigła wybrał dla siebie nagrodę. Pozostałe fanty przechodzą do następnego konkursu, choćby tego który zaproponował Andżej.



Jeśli pozostali członkowie jury nie mają obiekcji, możemy uznać konkurs za zakończony.



pzdr
Awatar użytkownika
jaskiniowiec
Administrator
Posty: 2379
Rejestracja: niedziela, 30 sty 2011, 18:30
Lokalizacja: Kraków
Kontakt:

Post autor: jaskiniowiec »

Biorąc pod uwagę, ile modeli zaginęło, stawiam wszystkim uczestnikom po jednym UWSie. Będzie do następnych modeli. Proszę o podesłanie na priva danych do wysyłki pocztowej.
Awatar użytkownika
Pigła
****
Posty: 246
Rejestracja: niedziela, 30 sty 2011, 18:30
Lokalizacja: Kruszewnia

Post autor: Pigła »

Witam,

Bardzo cieszę się, że konkurs który był moim pomysłem zyskał aprobatę rozegrał się i został rozstrzygnięty. To wielki sukces całego forum. Teraz takie konkursy będą organizowane częściej. Cieszy mnie też, że wygrałem ten konkurs, pomimo, że nie przekroczyłem nawet 300m(to wynika z przybliżonych obliczeń na symulatorze). Jednak konkurencja czasowa jest nieprzewidywalna. Bullet, Paweł i Kacper z łatwością wyprzedziliby mnie w konkurencji wysokościowej, choć bez altimetru nie sposób byłoby rozstrzygnąć który z nich był najwyżej :P Jeśli chodzi o nagrodę to rozmawiałem już z Robertem i wybrałem silnik made by Pomorzanie. Reszta fantów przechodzi na poczet następnego konkursu. I nie zapominajmy o geście jaskiniowca, który jest gotów podzielić się UWSami.

Dobrze byłoby gdyby Panowie ksard i Paul zechcieli coś dodać od siebie.



Uważam konkurs za zakończony.
Paul
Supersonic PROFI
Posty: 937
Rejestracja: niedziela, 30 sty 2011, 18:30
Lokalizacja: Luedenscheid

Post autor: Paul »

Jezeli chodzi o ten nowy konkurs na silniku fabrycznym, to uwazam, ze powinnismy ustalic pewne warunki, jakie powinna spelniac rakieta konkursowa. Mam na mysli minimalne wymiary tzn min. srednica oraz min. wysokosc. Silnik fabryczny klasy "E" jest dobrym kompromisem jezeli chodzi o uzyskana wasokosc oraz co rowniez nie jest bez znaczenia, cena samego silnika.

Bardzo bym sie cieszyl, gdyby nam sie udalo rozstrzgnac ten konkurs np. w czasie ferii letnich (lipiec, sierpien), gdzie mogli by sie spotkac wszyscy uczestnicy konkursu, a wieczorem przy piwku i grylu wymienic swoje doswiadczenia. Oczywiscie Polska to nie Szwajcaria czy Holandia, te odleglosci sa troche wieksze :wink: ... dlatego tez mozna np. stworzyc dwie grupy -polnoc/poludnie albo wschod/zachod.

Jezeli chodzi o nagrody, to chetnie cos ufunduje :wink: , ale zanim zaczniemy mowic o nagrodach, to najpierw musi dojsc do tego konkursu .



Paul
Awatar użytkownika
Pigła
****
Posty: 246
Rejestracja: niedziela, 30 sty 2011, 18:30
Lokalizacja: Kruszewnia

Post autor: Pigła »

Witam!



Proponuje ogłoszenie kolejnego konkursu, zasady takie same jak w poprzednim, z tą tylko różnicą, że wszyscy zawodnicy muszą zastosować spadochron kwadratowy o wymiarach 20cmx20cm, wykonany z foli. Termin do końca roku.



Co o tym myślicie?
Paweł
******
Posty: 192
Rejestracja: niedziela, 30 sty 2011, 18:30

Post autor: Paweł »

Zmniejszenie spadochronu to krok w dobrym kierunki, można by też zmniejszyć ilość paliwa. Ogólnie pomysł 2. edycji konkursu jest godny uwagi z tym że zaproponowany termin jest dla mnie stanowczo zbyt wczesny.
ODPOWIEDZ