Głowica prosta do wykonania

Sprawdzone przepisy na wykonywanie poszczególnych elementów modelu rakiety
Gość

Głowica prosta do wykonania

Post autor: Gość »

Witam.



Chciałbym przedstawić Wam łatwy sposób na wykonanie głowicy.

Głównymi założeniami są:

-Niska cena

-Łatwa, szybka produkcja

-Łatwy dostęp do potrzebnych materiałów

-schludny wygląd



To rozwiązanie polecam szczególnie młodym modelarzom (takim jak ja) :) Jak wiadomo rakieta nie zawsze zachowuje się w powietrzu tak jak byśmy tego chcieli, bywa że wraca na ziemię bez spadochronu co oczywiście skutkuje zniszczeniem modelu, a w pierwszej kolejności głowicy. Wykonana ze styropianu czy pianki wymaga sporego wkładu pracy w szpachlowanie, podkłady, malowanie. Drewniane trzeba wytoczyć, itd.

Tak więc do pierwszych testowych modeli polecam zrobić tak:

Zaczynamy od wizyty w kwiaciarni, najlepiej przycmentarnej. Kupujemy tam wazon plastikowy przystosowany do wbijania w ziemię (dostępne kolory które widziałem to czarny, biały, złoty, srebrny) koszt ok 5zł(!)

Teraz bez problemu oddzielamy "nogę" wazonu od części na kwiaty, skracając stożek dopasowujemy sobie jego średnicę do kalibru korpusu rakiety za pomocą szlifierki stołowej, tulejki i np. wkrętaka. Teraz wystarczy przyciąć lub zaostrzyć iglicę, poszukać czegoś co zastosujemy jako redukcję (ja nałożyłem rurkę pcv o śr. wew. 35mm, pasuje idealnie, na to zatyczka od dezodorantu), nakładamy to na tuleję wystającą ze środka naszej głowicy, do tej idealnie wchodzi nam płytka z np. bezwładnikiem i bateryjką 9v.



Jeśli masz w domu szlifierkę stołową i podstawowe narzędzia taką głowicę wykonujesz w jakieś 30 minut, jest gładka, można bez problemu pomalować, farba w sprayu ładnie przylega, nie odpryskuje jak z pcv.



Wymiary nieobrabianej głowicy to:



-wys. całkowita 22cm

-śr. zewnętrzna max 77mm

-śr. wewnętrznej tulei 30mm

-gł. wewnętrznej tulei 100mm



Jedyną wadą która zauważyłem do tej pory jest dość ostry czubek. Przy starcie bardzo wskazany kask ochronny.



Taką głowicę zastosowałem w moim pierwszym modelu, i nie wygląda to na wazon za 5 zł : )



Obrazek

Obrazek
kot127
*
Posty: 19
Rejestracja: niedziela, 30 sty 2011, 18:30

Post autor: kot127 »

Fajne ale czubek zwykłym pilnikiem można spiłować!
Awatar użytkownika
jaskiniowiec
Administrator
Posty: 2379
Rejestracja: niedziela, 30 sty 2011, 18:30
Lokalizacja: Kraków
Kontakt:

Post autor: jaskiniowiec »

Hehe, dobry patent z tym wazonem, aż sobie przy okazji popatrzę na takie coś.
Gość

Post autor: Gość »

no własnie z pilnikiem się nie da, plastik jest taki "ciągnący" raczej, a po nożu zostaje ładna gładka powierzchnia : )
kot127
*
Posty: 19
Rejestracja: niedziela, 30 sty 2011, 18:30

Post autor: kot127 »

fakt
Kox26
*
Posty: 15
Rejestracja: niedziela, 30 sty 2011, 18:31
Lokalizacja: Lubin

Post autor: Kox26 »

Fajny pomysł.



Ale dziwna nazwa jak dla rakiety.
ODPOWIEDZ