Rakiety z papieru

Sprawdzone przepisy na wykonywanie poszczególnych elementów modelu rakiety
Awatar użytkownika
tomahouk
Nowy
Posty: 7
Rejestracja: środa, 11 sty 2017, 20:34

Re: Rakiety z papieru

Post autor: tomahouk »

sław pisze: poniedziałek, 6 lut 2017, 19:24 Dla mnie REWELACJA...
Wydaje mi się,że kolega powinien dostać pochwałkę za piękne uproszczenie tematu dla propagowania dla milusińskich .
Wspaniały pomysł,wydaje mi się,że w każdej poważnej modelarni rakietowej powinien być opracowany prosty model "kartonwóki",niezależnie czy o przekroju trójkąta czy kwadratu.
Co do lakierów ,moje to "Uretoluks" i "Domaluks"
Żadne nitrowe i żaden aceton (za szybko paruje)
Lepiej chyba zwiększyć gramaturę tektury litej,albo spróbować z tektury falistej...
Dzięki sław :) Będę się starał propagować kartonówki. Jak opanuję technologię produkcji to może podzielę się na YT jakimś filmikiem propagandowym.
Na razie leko utknąłem z braku czasu ponieważ nieopatrznie zapisałem się na studia podyplomowe :roll: . Ale idę do przodu. Nałożyłem camo na model. Nawet mi się podoba chociaż nie starałem się za bardzo. Ważne że jest efekt "militarny" chociaż goły czarny też był niezły (stealth). Lakierowanie zwieńczy dzieło w temacie wyglądu. Potem wyrzutnia, lont, spadochron (albo taśma), silnik .. Silnik będzie jednak sypki bo z karmelkiem za dużo roboty a efekt nie musi być dużo lepszy. Następne modele będą jednak z drukarki. Dużo szybciej i dokładniej :). Tak BTW znacie może edytor w którym można projektować wygląd w 3D? Chodzi mi np. o plamy kamuflażu w całości na krawędziach modelu 3D chociaż na kartce są na dwóch krawędziach po połowie (po sklejeniu są w całości) ?
A oto fotka modelu:
IMG_20170301_224152099B.jpg
IMG_20170301_224152099B.jpg (126.72 KiB) Przejrzano 4009 razy
ODPOWIEDZ