Połączenie stateczników z rurą PCV

czyli zaczynamy zabawę!
Awatar użytkownika
Gość

Połączenie stateczników z rurą PCV

Post autor: Gość » czwartek, 3 sie 2006, 17:03

Witam,

Mam do was pytanie. Jak połączyć drewniane stateczniki z rurą PCV? Mam zrobić jakieś nadcięcie i je włożyć i dołożyć kleju (kropelki) czy moze wystarczy ze przykleje do rury? Jak najlepiej?

Awatar użytkownika
Gość

Post autor: Gość » piątek, 4 sie 2006, 08:25

ja bym użył supergluta bo do plastiku sie klei a nacinanie tobie niebardzo wyjdzie możesz zniszczyć rure

Awatar użytkownika
Gość

Post autor: Gość » piątek, 4 sie 2006, 15:04

mam do wyboru: kropelka, poxipol (te moge kupic) lub distal (ten mam). Ale czy na pewno wytrzymają?

Awatar użytkownika
Gość

Post autor: Gość » piątek, 4 sie 2006, 19:58

poxipol może sie madawać ale nic nie dorówna zywicy epoxydowej to kup to będze trzymać to nie puści !!!!!!!!

Awatar użytkownika
Gość

Post autor: Gość » środa, 13 wrz 2006, 15:41

Witam.

Jeśli mnie pamięć nie zawodzi, to poxipol jest klejem dwuskładnikowym na bazie właśnie żywicy epoksydowej. Zresztą sama nazwa może tu sugerować dodatek takiej żywicy.

Myślę, że klejenie samą żywicą , cienkich bądź co bądź stateczników może być nieco utrudnione.

Polecam wklejanie w wykonane w korpusie nacięcia lub mocowanie na styk z wykonaniem wzmocnień przy pomocy pasków tkaniny szklanej, przylegających zarówno do korpusu jak i powierzchni statecznika .( podobnie jak kątownik.)

pozdrawiam

Piromarek

ODPOWIEDZ