Pytanie o siarkę

czyli zaczynamy zabawę!
Gość

Pytanie o siarkę

Post autor: Gość »

Witam!

Mam pytanie dotyczą ce siarki. Mianowicie kupiłem trochę siarki na aukcji internetowej, wyszedłem na dwór, wysypałem troszkę na ziemię i chciałem odpalić zapałką. Siarka się nie zapaliła. Więc pytam, czy siarkę można odpalić od zapałki?
Awatar użytkownika
KrzysztofJapan
*****
Posty: 43
Rejestracja: niedziela, 30 sty 2011, 18:30
Lokalizacja: Katowice

Post autor: KrzysztofJapan »

http://pl.wikipedia.org/wiki/Siarka

Pan poczyta i Pan wyciągnie wnioski. :)
Paweł
******
Posty: 192
Rejestracja: niedziela, 30 sty 2011, 18:30

Post autor: Paweł »

Siarka zapala się od zapałki i to dość łatwo (najpierw się topi, później zapala). Tylko że jej płomień jest na tyle wątły że łatwo może ją zgasić wiatr. Może to po prostu wina wiatru? A może siarka jest zawilgocona?

Jak masz cynk albo magnez to zmieszaj metal z siarką na oko 1:1, jak to nie odpali to jest coś nie tak. Uwaga, nie przechowuj tych mieszanin, są one niebezpieczne, szczególnie ta z magnezem.
Awatar użytkownika
jaskiniowiec
Administrator
Posty: 2379
Rejestracja: niedziela, 30 sty 2011, 18:30
Lokalizacja: Kraków
Kontakt:

Post autor: jaskiniowiec »

Siarka jako pierwiastek (ta żółta) to nie to samo, co "siarka" z zapałek. Prawdziwa siarka prawie się nie pali. Trzeba ją długo grzać płomieniem, wtedy się zacznie topić, dymić lekko i potem pojawi się płomyczek. Jest to baaardzo słaby, niebieskawy płomyczek, faktycznie łatwy do zgaszenia.

P.S. Nie pal siarki w domu, bo się podusicie. Siarka paląc się wydziela gaz, dwutlenek siarki o charakterze duszącym i drażniącym.
ODPOWIEDZ