SR z podsypką

czyli zaczynamy zabawę!
Macex111
Nowy
Posty: 1
Rejestracja: niedziela, 30 sty 2011, 18:30

SR z podsypką

Post autor: Macex111 »

Witam mam bardzo lamerskie pytanie otóż chodzi oto że mój proch czarny nie jest z byt dobrej jakości . I tu moje pytanie czy moge zamiast pcz używać H3 lub NC do wyrzucania spadochronu??
..:::DAX:::..
******
Posty: 94
Rejestracja: niedziela, 30 sty 2011, 18:30

Post autor: ..:::DAX:::.. »

Hmmm.... a czemu nie. Tylko H3 jest bardziej wrażliwy a NC musi mieć dobre warunki(Kacper o tym pisał). :wink:
Awatar użytkownika
Pigła
****
Posty: 246
Rejestracja: niedziela, 30 sty 2011, 18:30
Lokalizacja: Kruszewnia

Post autor: Pigła »

Witam,



Zastanawiam się jak wyliczyć optymalną masę ładunku miotającego. Chce by pewnie zadziałał i nie rozwalił rakiety. Mam do wypchnięcia ok. 100g bebechów. Średnica wewnątrz korpusu wynosi 40mm, a długość przestrzeni ładunkowej ok 400mm.



Pozdrawiam
Awatar użytkownika
malyro
PROFI
Posty: 154
Rejestracja: niedziela, 30 sty 2011, 18:30
Lokalizacja: Kraków

Post autor: malyro »

Witam !

Może to Ci coś pomoże - post Pirotechmana

cyt......Do szelek moja naważka prochu - doświadczalnie ustalona - to 1/10 wagi szelki. Szelka 100 gram - prochu 10 gram. Ale zalezy też to od rodzaju prochu i dł. moździerza. Podałem na oko i działa to bardzo dobrze. Przy naważce 1:10 szelka jednak śmiga jak pocisk. Więc do spadu pewno iloraz naważki prochu do ciężaru spadu i głowicy będzie w okolicach jak 1 : 200 i mniej. Przecież chodzi tylko o spokojne odzielenie głowicy i wyrzucenie spadu z jak najmnijesza prędkością. Dla wspołczynnika 1 : 200 przy ciężarze głowicy 300 gram mamy 1:200 = 1,5 gram prochu. Więc wszystko jest ok. W żaróweczce pewno będzie z 0,5 g prochu ale do spokojnego zadziałania spadu będzie w sam raz. Przy okazji : wielkość spadu mozecie policzyć TYM

Pozdr. A.

PS. Przyjmijcie naważkę prochu do ciężaru głowicy i spadu na 1 : 400 - 1 : 500 . Knod- owi obrywało linkę od spadu więc ostrożnie z naważką prochu

Cytat pochodzi z forum pirotechnicznego

http://forumpirotechniczne.pl/viewtopic ... c&start=20

pzdr.
Paweł
******
Posty: 192
Rejestracja: niedziela, 30 sty 2011, 18:30

Post autor: Paweł »

Ważniejsze od ilości prochu jest szczelność całego układu, rodzaj prochu i jego jakość. Najlepiej sprawdzić to doświadczalnie. Ja bym zaczął od 1g PCz.
Awatar użytkownika
Pigła
****
Posty: 246
Rejestracja: niedziela, 30 sty 2011, 18:30
Lokalizacja: Kruszewnia

Post autor: Pigła »

Użyłem 228 zapałczanych łebków. Zadziałało bez zarzutu, niestety już na ziemi :(
Bart
***
Posty: 63
Rejestracja: niedziela, 30 sty 2011, 18:30
Lokalizacja: Kielcownia.

Post autor: Bart »

wtf, skrobiesz łepki od zapałek :shock:
Awatar użytkownika
Pigła
****
Posty: 246
Rejestracja: niedziela, 30 sty 2011, 18:30
Lokalizacja: Kruszewnia

Post autor: Pigła »

mam od tego ludzi 8)
ODPOWIEDZ