Pierwsza rakieta inżyniera informatyka.

czyli zaczynamy zabawę!
Sebixxu
Nowy
Posty: 1
Rejestracja: poniedziałek, 7 lis 2016, 19:26

Pierwsza rakieta inżyniera informatyka.

Post autor: Sebixxu »

Dzień dobry,

na wstępie się przedstawię. Sebastian, przyszły inżynier Informatyk, od zawsze fascynowało mnie modelarstwo oraz to co lata, ale nie miałem funduszy by móc jakoś iść na przód w jakimkolwiek hobby czy pasji, aktualnie moja sytuacja mocno się zmieniła i chciałbym zainteresować się właśnie modelarstwem rakietowym. A więc chciałbym na początku zadać wam ogólne pytanie.

Od czego powinienem rozpocząć przygotowania do projektowania pierwszej rakiety? Posiadam umiejętności programowania układów ATMega i AVR, a więc C/C++, czy języki wyższego poziomu nie są mi obce i jest to chyba moja najmocniejsza strona gdy myślę o takim wyzwaniu. Znam podstawy korzystania z Simulinka, ale nigdy nie korzystałem i nie pracowałem w niczym "CAD'owskim". Polecacie jakieś, kursy/poradniki/literaturę, którą trzeba "przetrawić" by móc wziąć się za projekt i późniejsze wykonanie?

Serdecznie dziękuje za każdy link, poradę, czy sugestię. Pozdrawiam :)
Awatar użytkownika
jaskiniowiec
Administrator
Posty: 2379
Rejestracja: niedziela, 30 sty 2011, 18:30
Lokalizacja: Kraków
Kontakt:

Re: Pierwsza rakieta inżyniera informatyka.

Post autor: jaskiniowiec »

Cześć
Trochę literatury masz na forum w dziale "Modelarstwo Rakietowe dla początkujących". Nie doprecyzowałeś, jakie rakiety Ciebie interesują. Można przecież robić np rakiety wodne, albo np ultralekkie i precyzyjne rakiety zawodnicze FAI, albo ciężkie kobyły latające na poligonie na hybrydach. Czy też ogólnie zamierzasz po prostu zacząć...
stansz
****
Posty: 317
Rejestracja: poniedziałek, 18 lut 2019, 11:13
Lokalizacja: Białystok

Re: Pierwsza rakieta inżyniera informatyka.

Post autor: stansz »

Cześć.
Jeśli rada to prosta. Poleć pierwszą rakietą.
Jeśli jesteś informatykiem projektujesz programujesz; to czy masz i drukujesz w 3D? jeśli tak:

Zaprojektuj sobie i wydrukuj łoża silnika /silników/ ze statecznikami. Późniejsze elementy masz z górki.
No i pomyśl wstąp do PTR-u. Jesteśmy po wczorajszym walnym zgromadzeniu. Inaczej rozmawia się z chwilowo zainteresowanym a inaczej z pasjonatem.
inżynier STEM Białystok
Zbych Staniszewski
ODPOWIEDZ