Model komercyjny MPC Star Trek "USS Enterprise"

czyli zaczynamy zabawę!
Awatar użytkownika
jaskiniowiec
Administrator
Posty: 2379
Rejestracja: niedziela, 30 sty 2011, 18:30
Lokalizacja: Kraków
Kontakt:

Model komercyjny MPC Star Trek "USS Enterprise"

Post autor: jaskiniowiec »

Siemka.
Ostatnio testowo zakupiłem model amerykańskiej firmy MPC (oczywiście Made in China).
Jest to seria Star Trek, model "USS Enterprise". Jest to największy model z tych kupowanych przez mnie modeli MPC.
Zaskakuje jakość i dopracowanie. Model w bardzo estetycznym, kolorowym opakowaniu. Wewnątrz 4 stronicowa, dokładna instrukcja, kartka z zaproszeniem do wstąpienia dao NAR, druga kartka z opisem zasad bezpieczeństwa startów i z opisem klas silników.
CHAN8561_wynik.JPG
CHAN8561_wynik.JPG (209.35 KiB) Przejrzano 9461 razy
CHAN8562_wynik.JPG
CHAN8562_wynik.JPG (205.65 KiB) Przejrzano 9461 razy
CHAN8560_wynik.JPG
CHAN8560_wynik.JPG (211.68 KiB) Przejrzano 9461 razy
Model składa się z dwóch rur papierowych, (z jednej warstwy kartonu), nadruk z połyskiem. Rury łączy sie łącznikiem z tworzywa na kleju. Łącznik posiada ruszt w formie krzyżaka. Na dole wklejane jest mocowanie silnika i stateczników. Bardzo dokładnie dopasowane do rur papierowych. To kształtka z tworzywa, z mocowaniem stateczników (metodą wsuwania w szczelinę) oraz jest to gniazdo silnika. Silnik jest zamykany w gnieździe taką "zakrętką". Baardzo wygodne rozwiązanie. Stateczniki (trzy) z trójkątnym zaczepem są wsuwane do szczelin w korpusie (na kleju). Do tego dwie rureczki papierowe jako prowadnice, klejone klejem wikolowym.
Spadochron jest z folii typu "worek na śmieci" ale z bardzo estetycznym nadrukiem:
CHAN8564_wynik.JPG
CHAN8564_wynik.JPG (265.05 KiB) Przejrzano 9461 razy
Linki to bawełniane sznureczki przyklejane na folii takimi specjalnymi przylepcami - kółeczkami. Nie wiem co to za klej na tym lepcu, ale chwyta folię mocniej niż standardowe lepce. Do tego odcinek płaskiej gumki bawełniano - lateksowej (a'la do majtek, ale mniejsza), zaklejanej na papierze (klej wikolowy).
CHAN8585_wynik.JPG
CHAN8585_wynik.JPG (63.88 KiB) Przejrzano 9461 razy
Długość: 70 cm
Średnice: 4 cm
Średnica spadochronu: 45 cm
Masa: 112 g
Modele bez silnika w zestawie, długość podawana bez uwzględnienia wystających w dół stateczników.
Pasują silniki Klima A do D
ODPOWIEDZ