Pierwsza rakieta i trochę pytań

czyli zaczynamy zabawę!
wrx
****
Posty: 227
Rejestracja: sobota, 22 lut 2014, 20:15
Lokalizacja: Siedlce

Re: Pierwsza rakieta i trochę pytań

Post autor: wrx »

Ciężko mi powiedzieć, co do konkretnego silnika, ponieważ nieznam masy modelu, ale na początek polecał bym coś w klasie B lub C i jeżeli chodzi o klase B to niepolecam tych od klimy.

Co do elektroniki napasz do mnie na Pw, na jakim jestś poziomie itp. Albo zwruć się do "jaskiniowca".
„Wszyscy wiedzą, że czegoś nie da się zrobić. I wtedy pojawia się ten jeden, który nie wie, że się nie da, i on właśnie to coś robi” A. Einstein.
Awatar użytkownika
Łukasz
**
Posty: 33
Rejestracja: wtorek, 8 paź 2013, 17:43
Lokalizacja: Sandomierz

Re: Pierwsza rakieta i trochę pytań

Post autor: Łukasz »

Sam nie znam dokładnej masy modelu. Postanowiłem zaopatrzyć się w wagę, prawdopodobnie w następnym tygodniu już będę ją miał w rękach.
Dlaczego lepiej unikać tych od Klimy?
edit:
OpenRocket mówi, że model ma 70g, więc pewnie jest to coś koło tego.
wrx
****
Posty: 227
Rejestracja: sobota, 22 lut 2014, 20:15
Lokalizacja: Siedlce

Re: Pierwsza rakieta i trochę pytań

Post autor: wrx »

Poprostu niespecialnie przepadam sa silnikami klimy poza kilkoma ich modelami, ale to taka moja dość subiektywna opinnia.

Proponuje Ci jeden z tych silników:
http://www.modelemax.pl/product_info.ph ... s_id=15586
Na tym poleci 130m około oczywiście.

http://www.modelemax.pl/product_info.ph ... s_id=15235
Około 300m.

Masz te silniki w Or, szczogulnie ten pierwszy przelicz, czy opużniacz ma wystarczające opóźnienie.
„Wszyscy wiedzą, że czegoś nie da się zrobić. I wtedy pojawia się ten jeden, który nie wie, że się nie da, i on właśnie to coś robi” A. Einstein.
Awatar użytkownika
Łukasz
**
Posty: 33
Rejestracja: wtorek, 8 paź 2013, 17:43
Lokalizacja: Sandomierz

Re: Pierwsza rakieta i trochę pytań

Post autor: Łukasz »

Dzięki, z pewnością zakupię te silniki, teraz muszę trochę przystopować z wydawaniem pieniędzy na rakiety, więc za jakiś czas.
A spytam jeszcze, mamy jakąś alternatywę dla Klimy na polskim rynku? Oczywiście poza p. Piotrem Sornowskim, ale u niego raczej są silniki do bardziej zaawansowanych projektów.
Awatar użytkownika
Łukasz
**
Posty: 33
Rejestracja: wtorek, 8 paź 2013, 17:43
Lokalizacja: Sandomierz

Re: Pierwsza rakieta i trochę pytań

Post autor: Łukasz »

Cześć :)
Od ostatniej aktywności na temat mojej pierwszej rakiety minęło trochę czasu. Wiele się działo i na pracę nad projektem nie miałem czasu, ale dziś rakieta stoi nadal przede mną.
Zostało tylko kilka elementów:
-spadochron
-silnik
-system odzysku
Co do ostatniego, jeden z kolegów zdecydował się mi pomóc, za co bardzo dziękuję.
Silnik (tak, jestem uparty i być może będę żałował.. :D ) zdecydowałem się jednak zrobić samodzielnie, bo po prostu bardzo mnie to interesuje.
Będzie to silnik na karmelce, więc mało oryginalnie, ale zawsze czegoś się nauczę.
Także reasumując, ten post ma na celu zmobilizować mnie do pracy. Już jutro ruszam.
Pozdrawiam! :)
ODPOWIEDZ