Pierwsza rakieta

czyli zaczynamy zabawę!
Naimad77
Nowy
Posty: 4
Rejestracja: niedziela, 9 lis 2014, 19:52

Pierwsza rakieta

Post autor: Naimad77 »

Moje pytania:

1.Od czego zacząć ?
2.Jak zbudować najprostszy silnik ?
3.NAJWAŻNIEJSZE: Czy takie hobby jest bezpieczne ?
4.Wgl. jaka jest najprostsza rakieta do zrobienia z domowych rzeczy dla amatora ? nie chodzi mi o coś świetnego tylko żeby leciało te kilka metrów w górę Obrazek
5.Dlaczego na allegro nie mogę znaleźć żadnej rakiety ?? a na stronach z modelami RC jest ich cała masa ?? może jakoś źle szukam ? Obrazek

Z góry dziękuje za odpowiedzi :)
Awatar użytkownika
verex
Supersonic PROFI
Posty: 742
Rejestracja: poniedziałek, 25 lip 2011, 19:38
Lokalizacja: Tczew/Kingston upon Thames
Kontakt:

Re: Pierwsza rakieta

Post autor: verex »

Moje odpowiedzi:

1. Od czytania forum i literatury
2. Tak, jak to opisują na forum i w literaturze
3. Tak, jeśli znasz z grubsza teorię i nie bawisz się w wytwarzanie własnych silników metodami, które są... niebezpieczne
4. Rakieta "zrób to sam" ze sklepu modelarskiego
5. Widocznie nie ma
Zapukaliśmy nieśmiało do bram kosmosu...

Near Space Technologies
www.nearspace.tech
Naimad77
Nowy
Posty: 4
Rejestracja: niedziela, 9 lis 2014, 19:52

Re: Pierwsza rakieta

Post autor: Naimad77 »

Dzięki :)
Trochę się boje że np. rakieta wzbija się po chwili statecznik odpada przechyla się i stwarza zagrożenie dla wszystkiego co jest w pobliżu Obrazek poza tym można znaleźć w internecie jakiś prosty projekt rakiety ? bo nie wiem czy budować tak na ślepo rakietę, wiem że rakieta nie może być z metalu, przed chwilą przeczytałem że z gipsu też nie. Mam zamiar się zabrać do pracy domowej rakiety. Na chwilę obecną mam kadłub rakiety ( tekturowa rurka po folii aluminiowej ), czytałem że tam gdzie się spala paliwo jest temperatura 1000 stopni, na serio tektura się nie spali ? I co tam jeszcze oprócz silniku włożyć do tej rakiety żeby bezpiecznie poleciała w górę ?? Jak przyrządzić paliwo z cukru ( takiego w ziarenkach ) i saletry, nie wybuchnie/zapali się przy przygotowywaniu ?? Czy takie paliwo może stać z 10 dni w silniku ?? Przepraszam za tyle pytań ale w googlach ich nie mogłem znaleźć
Awatar użytkownika
Tofifi
PROFI
Posty: 828
Rejestracja: niedziela, 30 sty 2011, 18:31
Lokalizacja: Białystok

Re: Pierwsza rakieta

Post autor: Tofifi »

Proponuję jednak abyś pierwszą rakietę kupił w sklepie. Wyjdzie taniej, bezpieczniej, pewniej i efektowniej, a przy okazji będziesz miał najlepszą szansę na organoleptyczne zapoznanie się tematem.
Naimad77
Nowy
Posty: 4
Rejestracja: niedziela, 9 lis 2014, 19:52

Re: Pierwsza rakieta

Post autor: Naimad77 »

Dzięki Obrazek W każdym sklepie modelarskim można dostać taką rakietę??

P.S. !!! A gdzie można kupić oprócz sklepu modelarskiego rakietę ?? bo najbliższy modelarski jest daleko.

P.S. 2 Chodzi mi o sklep normalny, nie przez internet, no chyba że allegro ale tam nic nie znajduje co wgl. dotyczy rakiet Obrazek Tak na przyszłość: Gdzie można dostać lont 10 cm który się spala 1 cm na jedną sekundę ?
Awatar użytkownika
verex
Supersonic PROFI
Posty: 742
Rejestracja: poniedziałek, 25 lip 2011, 19:38
Lokalizacja: Tczew/Kingston upon Thames
Kontakt:

Re: Pierwsza rakieta

Post autor: verex »

Tak wysoką temperaturę masz w silniku, a nie w korpusie rakiety. Nie zabieraj się od razu za robienie silnika rakietowego. Najprościej i najbezpieczniej jest go po prostu kupić. Wyjdzie taniej, mniej zachodu, no i nie pourywasz sobie palców.

Lont: http://www.pyrogarage.pl/lonty.htm
Modele rakiet: http://www.modelemax.pl/index.php?cPath=531 lub http://modelekosmiczne.strefa.pl/Oferta.html lub u Piotra.

Takich rzeczy w normalnych sklepach nie znajdziesz ;)
Zapukaliśmy nieśmiało do bram kosmosu...

Near Space Technologies
www.nearspace.tech
Naimad77
Nowy
Posty: 4
Rejestracja: niedziela, 9 lis 2014, 19:52

Re: Pierwsza rakieta

Post autor: Naimad77 »

Dzięki !!! Obrazek
Temat można zamknąć na razie brak pytań Obrazek
alitechno88
Nowy
Posty: 8
Rejestracja: wtorek, 1 lip 2014, 10:43

Re: Pierwsza rakieta

Post autor: alitechno88 »

witam. odświeżam temat ale mam pytanie o silnik do mojego pierwszego modelu rakiety. jest to wahadłowiec kosmiczny discovery model RC. mam już za sobą wiele samolotów a teraz w połowie ukończony prom kosmiczny(w połowie bo czekam na silniki). wracając do pytania, potrzebuję dwa silniki z paliwem karmelkowym. totalnie nie mam pojęcia jak dobrać silnik tzn. jaka średnica, długość czy waga. jeśli ktoś z was mógł by mi zaprojektować taki silnik chodzi mi o konkretne parametry jak dysza, kanał itd. byłbym bardzo wdzięczny, silnik i karmelek dam radę sam wykonać bo mam dość bogate zaplecze techniczne. jeśli ktoś się tego podejmnie to podam wszystkie dokładne dane modelu! z góry dzięki za odpowiedz
stary Leszek
****
Posty: 183
Rejestracja: sobota, 6 kwie 2013, 12:34

Re: Pierwsza rakieta

Post autor: stary Leszek »

Popatrz do "modelarstwo rakietowe dla początkujących". Sciągnij program SRM,
Przeczytaj wszystko co radzi Jaskiniowiec i ostrożnie spróbuj z karmelkiem.
Nie łapię do czego potrzebne Ci dwa silniki. Jeżeli do jednoczesnego napędu
to bym się mocno zastanowił. Wystąpią problemy z równoczesnym zapłonem,
symetrią ciągu silników itp.
Jak zbudować silnik -Robercik dokładnie to opisał.
Jak naprawdę chcesz budować modele rakiet i nie zrobić sobie krzywdy
to poczytaj sobie nasze forum, tu znajdziesz odpowiedz na większość pytań.
alitechno88
Nowy
Posty: 8
Rejestracja: wtorek, 1 lip 2014, 10:43

Re: Pierwsza rakieta

Post autor: alitechno88 »

dwa silniki są potrzebne bo tak działają silniki pomocnicze w wahadłowcach, jest to makieta i chcę odwzorcować start i lot. jeśli chodzi o różnicę ciągów to jest on w pełni sterowny( klapy lotki i stery) więc nie powinno być większego problemu. a takie pytanko czy te silniki uniosą 1,5 - 2 kg?
ODPOWIEDZ