Niepalący się karmelek?

czyli zaczynamy zabawę!
Awatar użytkownika
verex
Supersonic PROFI
Posty: 742
Rejestracja: poniedziałek, 25 lip 2011, 19:38
Lokalizacja: Tczew/Kingston upon Thames
Kontakt:

Re: Niepalący się karmelek?

Post autor: verex »

Ale nam dałeś wiele informacji... Pozwól, że Ci powróżę, żebyś nie musiał wydawać pieniędzy na wróżbitę Macieja.
W swojej mrocznej wizji widzę czarną dziurę pochłaniającą twój karmelek, eksplodujący lub niedziałający silnik rakietowy, Ciebie z poobrywanymi kończynami, łąkę trawioną przez płomienie z Twojego karmelu, itp.

Kolego, sorry za tę ironiczną wstawkę, ale poważnie, w czym my Ci mamy pomóc jeśli skąpisz informacji? Nie mamy zdjęć Twojego silnika, karmelka, nic o Tobie nie wiemy, jakie masz doświadczenie, itp. Leszek bardzo dobrze to ujął. Znajdź 15 minut, wysil się i napisz na forum posta w którym opiszesz dokładnie Twoje doświadczenie z rakietami, problem, wstawisz zdjęcia, itd. Poza tym wywal tą swoją mieszankę... Jeśli celujesz w samoróbki, to użyj prawidłowych, najbardziej energetycznych proporcji: 65 KNO3/35 Sorbitol, uformuj to w ładny walec, najlepiej zrób sobie formę od razu z prętem, który uformuje Ci kanał w paliwie. Daj sobie powiedzieć, bo podchodząc do tematu sposobem "ja wiem lepiej przeca mam 4 z chemii, to co wy mie tu będziecie gadać, buroki jedne" bardzo szybko zrazisz się do tego hobby i tyle z tego będzie.

Pozdrawiam i życzę powodzenia,
Damian
Zapukaliśmy nieśmiało do bram kosmosu...

Near Space Technologies
www.nearspace.tech
Awatar użytkownika
jaskiniowiec
Administrator
Posty: 2379
Rejestracja: niedziela, 30 sty 2011, 18:30
Lokalizacja: Kraków
Kontakt:

Re: Niepalący się karmelek?

Post autor: jaskiniowiec »

Zboczenie z face booka, szukałem gdzie tu kliknąć "lubie to"....
stary Leszek
****
Posty: 183
Rejestracja: sobota, 6 kwie 2013, 12:34

Re: Niepalący się karmelek?

Post autor: stary Leszek »

Do verex i innych użytkowników naszego Forum.
Jest dwóch użytkowników o imieniu Leszek.
Żeby nie było pomyłek (sam się na nią złapałem) zalogowałem się
jako "stary Leszek".
Sw21
***
Posty: 126
Rejestracja: piątek, 6 gru 2013, 20:33
Lokalizacja: Kraków

Re: Niepalący się karmelek?

Post autor: Sw21 »

Kiedyś jak niemiałem wagi to mieszałem karmelek objętościowo.Nie uwzględniłem tego,że gęstość usypowa saletry i cukru jest inna iw efekcie proporcje były~75/25.Wychodziła taka spalona kasza.

Nie chcę być wredny,ale na forum pirotechnicznym dałeś trochę swoich danych(przeglądałem ostatnio je trochę),a z tego powodu,że to forum to właściwie dział wyniesiony z forum piro to:

http://forumpirotechniczne.pl/profile.p ... e&u=134758

Przepraszam :oops: :oops: :oops: ,ale dużo osób się pytało o to.

Pozdrawiam!Aleksander

P.S jak nie będzie ci się to podobało to usunę ten post.
Pozdrawiam!Aleksander
ODPOWIEDZ