Gran Torino

czyli zaczynamy zabawę!
Awatar użytkownika
Daniel
***
Posty: 140
Rejestracja: niedziela, 30 sty 2011, 18:32
Lokalizacja: Częstochowa

Re: Gran Torino

Post autor: Daniel »

No to także tego pasowało by w końcu coś zrobić :) Chęci są, czas jest, tylko jak zwykle kasy nie ma..
Ale tydzień temu zacząłem współpracę z firmą 3FX produkującą drukarki 3D i... jutro idę zanieść pierwsze elementy do druku :D
Ogólny koncept pozostaje bez zmian, drukować chcę tylko podstawę głowicy, wręgi, oraz część kadłuba ze statecznikami.
Elementy będą drukowane z ABS, gęstość około 1.1g/cm3 , wytrzymałość ma to wbrew pozorom dość dużą, wytrzymuje temp. do 80C więc trzeba zadbać o dobrą izolację silnika.
Rysunki wyglądają tak :

Obrazek

Obrazek

Stateczniki podzielone do wydruku, bo się zwyczajnie nie zmieszczą. Nacięcia zygzakowe by zwiększyć powierzchnię klejenia.

Obrazek

Mam nadzieję że do końca tygodnia wszystko będzie już wydrukowane i gotowe do montażu, a w między czasie postaram zebrać się do wykonania głowicy 8)

Pozdrawiam
Awatar użytkownika
verex
Supersonic PROFI
Posty: 742
Rejestracja: poniedziałek, 25 lip 2011, 19:38
Lokalizacja: Tczew/Kingston upon Thames
Kontakt:

Re: Gran Torino

Post autor: verex »

Daniel pisze:wytrzymałość ma to wbrew pozorom dość dużą, wytrzymuje temp. do 80C

ale lubi się rozwarstwiać, często także zaraz po wydrukowaniu ;). Zależy z jakiej jakości materiału korzystasz.
Zapukaliśmy nieśmiało do bram kosmosu...

Near Space Technologies
www.nearspace.tech
Awatar użytkownika
Daniel
***
Posty: 140
Rejestracja: niedziela, 30 sty 2011, 18:32
Lokalizacja: Częstochowa

Re: Gran Torino

Post autor: Daniel »

verex pisze:
Daniel pisze:wytrzymałość ma to wbrew pozorom dość dużą, wytrzymuje temp. do 80C

ale lubi się rozwarstwiać, często także zaraz po wydrukowaniu ;). Zależy z jakiej jakości materiału korzystasz.
Miałem parę próbek do testów, katowałem je kombinerkami, papierami ściernymi, pilnikami, nożykami, kuchenką gazową, i mogę powiedzieć że materiał jest ok :twisted:
ODPOWIEDZ