Pomiar wysokości w rakietach wodnych

czyli zaczynamy zabawę!
wrx
****
Posty: 227
Rejestracja: sobota, 22 lut 2014, 20:15
Lokalizacja: Siedlce

Pomiar wysokości w rakietach wodnych

Post autor: wrx »

Witam, wiem że podobne pytania już się zdarzały, ale nie znalazłem nic zbyt pomocnego Obrazek .



Mam problem z mierzeniem wysokości lotu moich rakiet (wodnych).

Wcześniej system składał się z ne555, licznika i włącznika który włączał mechanizm przy starcie i wyłączał przy lądowaniu, potem odległość była wyliczana Obrazek . Dokładność pomiaru wynosiła koło5 m.

Niestety pierwsza rakieta w której było to zastosowane, rozbiła się (SOR nie odpalił a rakieta... nie nadawała się do kolejnych lotów.)



Na razie znalazłem coś takiego: http://www.adrel.com.pl/altimetr.html



Jednak na tej stronie nie znalazłem jak to "wmontować" do rakiety, jak odczytać dane (oprogramowanie) gdzie kupić, ile kosztuje itp.

Tak więc proszę o pomoc.
„Wszyscy wiedzą, że czegoś nie da się zrobić. I wtedy pojawia się ten jeden, który nie wie, że się nie da, i on właśnie to coś robi” A. Einstein.
Awatar użytkownika
verex
Supersonic PROFI
Posty: 742
Rejestracja: poniedziałek, 25 lip 2011, 19:38
Lokalizacja: Tczew/Kingston upon Thames
Kontakt:

Re: Pomiar wysokości w rakietach wodnych

Post autor: verex »

Kupujesz dokładnie na tej samej stronie, masz dział cennik. A jak wmontować w rakietę... No to podłączasz akumulatorek, pakujesz np. do kinder jaja i lecisz, nic trudnego w tym nie ma. Oprogramowanie zdaje się masz na tej samej stronie. Poszperaj tam, mają ciekawe rzeczy.

Pzdr
Zapukaliśmy nieśmiało do bram kosmosu...

Near Space Technologies
www.nearspace.tech
wrx
****
Posty: 227
Rejestracja: sobota, 22 lut 2014, 20:15
Lokalizacja: Siedlce

Re: Pomiar wysokości w rakietach wodnych

Post autor: wrx »

Co do "wmontowania" to chodziło mnie o to, jak podłączyć akumulator do tego altimera? Obrazek
„Wszyscy wiedzą, że czegoś nie da się zrobić. I wtedy pojawia się ten jeden, który nie wie, że się nie da, i on właśnie to coś robi” A. Einstein.
Awatar użytkownika
verex
Supersonic PROFI
Posty: 742
Rejestracja: poniedziałek, 25 lip 2011, 19:38
Lokalizacja: Tczew/Kingston upon Thames
Kontakt:

Re: Pomiar wysokości w rakietach wodnych

Post autor: verex »

Wydedukuj po zdjęciach ;). Z tego co ja tam widzę, to mają jakąś nową wersję ze złączką, więc po prostu wpinasz jedno w drugie.
Zapukaliśmy nieśmiało do bram kosmosu...

Near Space Technologies
www.nearspace.tech
ODPOWIEDZ