Pomoc

czyli zaczynamy zabawę!
xxmichuxx3
Nowy
Posty: 9
Rejestracja: poniedziałek, 8 kwie 2013, 16:04

Pomoc

Post autor: xxmichuxx3 »

Chciałbym zrobic rakiete samodzielnego montazu ale niewiem z jakiego rodzaju drewna zrobic.Czy stateczniki moga byc z papieru np. z dykty jakos utwardzic papier czy to by ustabilizowalło lot rakiety ?
Awatar użytkownika
bartek.p
Modelarz FAI
Posty: 27
Rejestracja: piątek, 22 mar 2013, 18:06

Re: Pomoc

Post autor: bartek.p »

A mianowicie co chciałbyś zrobić z drewna - stateczniki ok, ale na korpus radziłbym papier, a nie odwrotnie.
Zrób sobie prosty model na silniku A 5-4. Najpierw ściągnj sobie open rocket zaprojektuj lekki model, który będzie stabilny.
A jak sobie z tym nie poradzisz to kup sobie w modelarskim rakietę i odpal ją na szczerym polu zresztą na instrukcji będzie wszystko pisało, to ci radzę na początek.
Taka moja mała rada. :grin:



Pozdrawiam Bartek
Awatar użytkownika
Tofifi
PROFI
Posty: 828
Rejestracja: niedziela, 30 sty 2011, 18:31
Lokalizacja: Białystok

Re: Pomoc

Post autor: Tofifi »

Proponuję abyś kupił model w sklepie, nie będzie droższy niż gdybyś miał go robić sam.
Plus jest taki, że będziesz miał wszystkie komponenty - stateczniki, rurkę, głowicę, taśmę hamującą itp, w dodatku instrukcję która poprowadzi Cię za rączkę ku niebu... :cool:

Kiedy zbudujesz taki model, będziesz miał już wiedzę, o tym "z czym to się je" i budowanie swojej pierwszej od podstaw nie sprawi Ci większych kłopotów.
xxmichuxx3
Nowy
Posty: 9
Rejestracja: poniedziałek, 8 kwie 2013, 16:04

Re: Pomoc

Post autor: xxmichuxx3 »

Ale z papiero mozna zrobic stateczniki bo przewaznie są z drewna? Ale dzieki za rady bede kobinował :grin:
Awatar użytkownika
Tofifi
PROFI
Posty: 828
Rejestracja: niedziela, 30 sty 2011, 18:31
Lokalizacja: Białystok

Re: Pomoc

Post autor: Tofifi »

Papier się do tego nie nadaje, a drewno to "surowy materiał" czyli to co się pozyskuje po ścięciu w lesie.

Na stateczniki lepiej nada się sklejka mandarynkowa, (czyt ta z której jest zbudowana skrzynka na owoce), znajdziesz ją w każdym warzywniaku, czy supermarkecie. Jest lekka i w miarę twarda.
Przy małej rakiecie a co za tym idzie małych statecznikach można odpuścić sobie laminowanie co na pewno ułatwi prace.
Michał
Nowy
Posty: 1
Rejestracja: sobota, 31 sie 2013, 19:15

Re: Pomoc

Post autor: Michał »

Witam wszystkicz.
Głupio tak w pierwszym poście prosić o pomoc, ale cóż :oops:
Nie potrafię sobie policzyć/nie mam programu, który pozwolił by mi wyliczyć teoretyczną wysokość maksymalnego lotu dla rakiety o średnicy 50mm, wadze 165gr i długości (choć pewnie to nieistotna informacja) 1150mm, przy silniku E18-3-4.
Bardzo proszę Szanownych Forumowiczów o odpowiedź na nurtujące mnie pytanie i wyrozumiałość dla ciemnego, jak tabaka.
Pozdrawiam Michał
ODPOWIEDZ