czy ktoś mi doradzi

czyli zaczynamy zabawę!
karol
***
Posty: 97
Rejestracja: środa, 30 maja 2012, 18:47
Lokalizacja: Częstochowa

czy ktoś mi doradzi

Post autor: karol »

część jestem nowy czy ktoś mi może powiedzieć co robie nie tak od nie dawna bardzo intensywnie zajmuje sie rakietami biore rure pcv 50 wyrzynam z drewna grube na 5cm krążki z czego w jednym jest dusza , wsypuje mieszanke saletry i cukru 3:2 solidnie zatykam i jeszcze przykręcam wkrętami mam nadzieje że mi pomożecie pozdrawiam Obrazek
"Gdy nie wiesz, do którego portu płyniesz, żaden wiatr nie jest dobry." Seneka Młodszy
Awatar użytkownika
APOLLO
**
Posty: 34
Rejestracja: piątek, 16 wrz 2011, 13:42

Re: czy ktoś mi doradzi

Post autor: APOLLO »

lol, a w czym problem ?
karol
***
Posty: 97
Rejestracja: środa, 30 maja 2012, 18:47
Lokalizacja: Częstochowa

Re: czy ktoś mi doradzi

Post autor: karol »

ale ze mnie muł .a chodzi o to ze rakieta nie rusza sie z miejsca a jak ostatnio dałem mocniejszą mieszanke tzn lepsze proporcje to rozwaliło korpus(niewiem czy przez za małą dysze czy przez to że korpus był kilkakrotnie używany) potpowiedz co robić
"Gdy nie wiesz, do którego portu płyniesz, żaden wiatr nie jest dobry." Seneka Młodszy
Awatar użytkownika
APOLLO
**
Posty: 34
Rejestracja: piątek, 16 wrz 2011, 13:42

Re: czy ktoś mi doradzi

Post autor: APOLLO »

prawdopodobnie za ciężka konstrukcja 5cm to kawał klocka. słabe paliwo, być może też dysza za duża (otwór) więc nie rusza.

poczytaj na forum o konstrukcjach na rurkach pvc.
karol
***
Posty: 97
Rejestracja: środa, 30 maja 2012, 18:47
Lokalizacja: Częstochowa

Re: czy ktoś mi doradzi

Post autor: karol »

co to kanał i jakie paliwo masz na myśłi





a ty jak i z czego robisz korpus i silnik
"Gdy nie wiesz, do którego portu płyniesz, żaden wiatr nie jest dobry." Seneka Młodszy
Awatar użytkownika
APOLLO
**
Posty: 34
Rejestracja: piątek, 16 wrz 2011, 13:42

Re: czy ktoś mi doradzi

Post autor: APOLLO »

ja widzę że twoja wiedza na temat rakiet jest bliska zeru, poza tym gdybyś nie był leniwy to byś poszukał na forum. poczytaj na początek literaturę z tego linka >>> http://forum.rakiety.org.pl/topic142.html
leszek
PROFI
Posty: 24
Rejestracja: niedziela, 30 sty 2011, 18:31

Re: czy ktoś mi doradzi

Post autor: leszek »

karol pisze:ale ze mnie muł
przez grzeczność nie przeczę.
Zabierasz się to tego od du..y strony - na początek chcesz robić najtrudniejszy element czyli silnik (i to o średnicy 50 mm Obrazek ).
Proponuję poczytać forum - są działy o silnikach, konstrukcji rakiet itp.
A jak już chcesz iść na skróty i od razu robić silniki - to nie rury kanalizacyjne a te do przesyłu wody zimnej (SCH 40), a na dysze nie drewno a np. bentonit czyli "koci żwirek" - na YT też znajdziesz też filmiki poglądowe.
Pozdrawiam i miłej (ale bezpiecznej) zabawy
Leszek
karol
***
Posty: 97
Rejestracja: środa, 30 maja 2012, 18:47
Lokalizacja: Częstochowa

Re: czy ktoś mi doradzi

Post autor: karol »

dlaczego nie może być drewno i jak zrobić dysze z tego żwirku i czym sie różni zwykła rura pcv od tej od wody Obrazek
licze na odp Obrazek
"Gdy nie wiesz, do którego portu płyniesz, żaden wiatr nie jest dobry." Seneka Młodszy
Awatar użytkownika
APOLLO
**
Posty: 34
Rejestracja: piątek, 16 wrz 2011, 13:42

Re: czy ktoś mi doradzi

Post autor: APOLLO »

ty lepiej powiedz ile ty masz lat ?
Awatar użytkownika
rafciodz
****
Posty: 1237
Rejestracja: niedziela, 30 sty 2011, 18:31
Lokalizacja: Gdynia

Re: czy ktoś mi doradzi

Post autor: rafciodz »

karol pisze:dlaczego nie może być drewno i jak zrobić dysze z tego żwirku i czym sie różni zwykła rura pcv od tej od wody :?:
licze na odp :cool:
No to się przeliczysz - i nie piszę tego złośliwie - po prostu dla twojego dobra.

Nikt za Ciebie nie będzie się uczył teorii, nikt za Ciebie nie będzie szukał odpowiedzi - przez forum przewinęło się już wiele osób, które nie czytały, nie szukały rozwiązań - tylko rozpoczynały wątek i oczekiwały, że każdy z ukłonami będzie radził i radził.

Dla twojej wiadomości - pisanie postów ( tych samych i/lub podobnych ) to ciężka praca więc:
- znajdź i przeczytaj sobie wątki jak radzą koledzy we wcześniejszych postach - potem zadawaj merytoryczne pytania;
- przedstaw się i napisz coś o sobie;

- NAJWAŻNIEJSZE - do czasu kiedy nie zdobędziesz wiedzy, oprogramowania i materiałów PRZESTAŃ BAWIĆ SIĘ W BUDOWĘ SILNIKÓW - to nie zabawa, dla nieodpowiedzialnych gołowąsów z mlekiem matki pod nosem.

Tyle wiem o Tobie, twojej wiedzy z postów jakie zamieściłeś.
Free Your Mind
Zablokowany