pierwsza rakieta ;)

czyli zaczynamy zabawę!
Awatar użytkownika
ArturroKRK
Podniebny Filmowiec
Podniebny Filmowiec
Posty: 381
Rejestracja: poniedziałek, 4 kwie 2011, 12:32
Lokalizacja: Kraków , Łagiewniki

Re: pierwsza rakieta ;)

Post autor: ArturroKRK »

Wszystko zależy od ładunku miotającego i ilości jakiej użyjesz :)

Więc tak, wystarczy :) skoro ładunki miotające wystarczają do rozdzielenia korpusów o średnicy kilkudziesięciu centymetrów i długości kilku metrów... :P
Awatar użytkownika
Piotrek
Podniebny Filmowiec
Podniebny Filmowiec
Posty: 235
Rejestracja: poniedziałek, 26 gru 2011, 15:28
Lokalizacja: Rzeszów, Chotyłów

Re: pierwsza rakieta ;)

Post autor: Piotrek »

1g prochu czarnego bądź bawełny strzelniczej wystarczy .
Awatar użytkownika
ArturroKRK
Podniebny Filmowiec
Podniebny Filmowiec
Posty: 381
Rejestracja: poniedziałek, 4 kwie 2011, 12:32
Lokalizacja: Kraków , Łagiewniki

Re: pierwsza rakieta ;)

Post autor: ArturroKRK »

wg mnie 1g bawełny strzelniczej może rozsadzić korpus - pamiętajcie że proch strzelniczy a bawełna strzelnicza to nie to samo, przy takiej samej masie zachowują się inaczej!!!!!!!!!!!!!!
lbnik97
Nowy
Posty: 8
Rejestracja: niedziela, 20 maja 2012, 12:41

Re: pierwsza rakieta ;)

Post autor: lbnik97 »

Aha okej :wink: to może wykorzystam stary proch jeśli sie bdz nadawał jeszcze do użycia. Rok temu robiony szczelnie trzymany ;p a jak nie to nowy zrobie. Tak sie zastanawiam czy 70cm to nie bdz za mało :grin:
Aha i kolejne pytanie. Bo raczej bd brał korpus z rury pcv i jaka grubość ścianek powinna mieć ? Średnica 4 cm :wink:
pozdrawiam
a tu foto ze space cada rakietki ale 80 cm ;)
http://www6.zippyshare.com/v/889560/file.html
http://www6.zippyshare.com/v/92092720/file.html
co i niej myślicie ;) czy nie za duża na początek ? MAm nadzieje że nie ;) zrobie 3 stateczniki chyba że radzicie 4 dla wiekszej stabilności :D
Awatar użytkownika
Piotrek
Podniebny Filmowiec
Podniebny Filmowiec
Posty: 235
Rejestracja: poniedziałek, 26 gru 2011, 15:28
Lokalizacja: Rzeszów, Chotyłów

Re: pierwsza rakieta ;)

Post autor: Piotrek »

Człowieku, Ty budujesz tylko kadłub rakiety a nie silnik rakietowy . Kadłub nie musi być pancerny więc jeśli masz wybór wybierz jak najcieńsze ścianki .
lbnik97
Nowy
Posty: 8
Rejestracja: niedziela, 20 maja 2012, 12:41

Re: pierwsza rakieta ;)

Post autor: lbnik97 »

No wiem wiem ;p no ale jak to młody, porywczy wszystko chce wiedzieć :D
Widziałem dzis w papierniczym takie tuby na prace plastyczne i jak by to kupić to czym to utwardzić bo nie moge znaleźć na forum tego wątku :/
pozdro
Awatar użytkownika
rafciodz
****
Posty: 1237
Rejestracja: niedziela, 30 sty 2011, 18:31
Lokalizacja: Gdynia

Re: pierwsza rakieta ;)

Post autor: rafciodz »

Projekty wyglądają spoko. Całość i tak przemodelujesz jak dostaniesz materiały, zrobisz głowicę...

W projekcie brakuje mi wrzuconych w środek mas spadochronu, tłoczka do wyrzucania - jakiegoś zapasu wynikającego z dodatkowych śrubek, tulei itp. Może będziesz chciał zainstalować kamerkę - apetyt rośnie w miarę jedzenia....

Projekt na pewno będziesz optymalizował. Luzik - nie spinaj się.

Wg mnie 70 i 80 - tka jest tak samo dobra.

Zbierz materiały i wtedy zdecydujesz sam, którą będziesz robił - pamiętaj o jakości wykonania!
Free Your Mind
Awatar użytkownika
Mufasa
*
Posty: 16
Rejestracja: niedziela, 30 sty 2011, 18:32
Lokalizacja: Łódź

Re: pierwsza rakieta ;)

Post autor: Mufasa »

Do tub kartonowych sprawdza się patent Piotra. :wink: Kupujesz rzadki lakier poliuretanowy do drewna i jedziesz ze 3 warstwy na zewnątrz żeby dobrze nasiąkło, później lejesz po ściankach od środka aż wycieknie z drugiej strony i cały środek pokryje, czekasz aż przeschnie i gotowe. Osobiście testowałem, było jedno lądowanie w mocno zroszonej trawie i o dziwo bez żadnych strat więc polecam. Tanio, łatwo i skutecznie... :grin:
lbnik97
Nowy
Posty: 8
Rejestracja: niedziela, 20 maja 2012, 12:41

Re: pierwsza rakieta ;)

Post autor: lbnik97 »

Dobra wszystko zaplanowane tylko nie moge nigdzie znaleźć dobrego materiału na korpus :/ Wiem że nie musi być jakiś tam pancerny ale wgl nie moge znaleźć tych tekturowych tub w interesującym mnie rozmiarami :/ może jakies sugestie ?
Skiba
***
Posty: 128
Rejestracja: środa, 15 lut 2012, 18:44

Re: pierwsza rakieta ;)

Post autor: Skiba »

Poproś kogo aby wytoczył na tokarce trzpień a potem zwijaj sam.
Powyższy post wyraża jedynie opinię autora w pisania postu. Nie może on służyć przeciwko niemu w żadym innym następującym po tym terminie. Autor zastrzega sobie prawo zmiany poglądów bez podawania przyczyny.
ODPOWIEDZ