Silniki i paliwo pytania

czyli zaczynamy zabawę!
Gość

Silniki i paliwo pytania

Post autor: Gość »

Witam jestem nowym uzytkownikiem forum jeszcze nic nie zbudowalem ale jestem w trakcie planowania i zakupu potrzebnych materialow ale musze poczekac na kase



1 pytanie



w jaki sposob odlewacie ziarna ?? wasze sa takie rowne i wogole takie same i z jakiej karmelki i dokladny opis jak to zrobic bym prosil a najlepiej ze zdjeciami jesli by sie komus bardzo chcialalo bede bardzo bardzo wdzieczny



2 pytanie



jesli stosuje jakies dodatki do karmelki to kiedy je dodawc np tlenek zelaza ??



3 pytanie



jesli ktos wykonuje maly model szkoleniowy (kadlob wielkosci ok 30-40 cm papierowy (rura z foli aluminiowej) glowica ze steropianu pomalowana sterowki z tektorki kadlub ma srednice ok 30 mm jak dobrze pamietam jest to srednica wewnetzna ) to z czego powinen zrobic silnik bo tyle sie meczyc z rurka pcv zwlaszcza jak sie nie ma tego specjalistycznego sprzetu :) i jaki paliwo zastosowac zwykla karmelke czy jakies dodatki



4 pytanie



ile dodawc tlenku zelaza i co nim zastapic ? nie chodzi mi o procetowo tylko ilosciowo np jak chce zrobic 100 g karmelki to mam dac 64g KNO3 i 36G cokru i 1 g tlenku czy 63g KNO3 36 cokru i 1 tlenku czy odwrotnie



5 pytanie



do mojego modelu szkoleniowego dysze bede robil z gipsu budowlanego zasycha w 3 minuty i jest bardzo twardy jak na gips i nie da sie szlifowac co jest istotna sprawa robi sie gladki jak szklo po wyszlifowaniu a w zasadzie wypolerowaniu i tu moje pytanie czy takie cos wytrzyma i jesli nie to moze jak to pomaluje szklem wodnym to cos da czy nic nie zmieni ??
Gość

Post autor: Gość »

odswieza bo nikt nie che mi odpisac a ja ciagle czekam dziekuje
Awatar użytkownika
KSard
Supersonic PROFI
Posty: 1499
Rejestracja: niedziela, 30 sty 2011, 18:30
Lokalizacja: Kraków
Kontakt:

Post autor: KSard »

Witam



Nie czekaj, tylko sam poszukaj :D

Na tematy, o które pytasz można książkę napisać.

O tym wszystkim była już mowa.
Gość

Post autor: Gość »

dzieki ale przeczytalem tutaj chyba wszysztkie posty a przynajmniej wiekszosc jeszcze poszukam tam gdzie nie patrZYlem ale takie krotkie zwiezle odpowiedzi ochiaz orietacyjne bede bardzo wdzieczny dzieki
Awatar użytkownika
KSard
Supersonic PROFI
Posty: 1499
Rejestracja: niedziela, 30 sty 2011, 18:30
Lokalizacja: Kraków
Kontakt:

Post autor: KSard »

Ok - rozumiem.



Może ktoś zechce Ci odpowiedzieć na Twoje pytania, ale jak sam widzisz chętnych nie ma za wielu.
Gość

Zapewne spamuje

Post autor: Gość »

Szkło wodne?? Nic nie zmieni, no może troche, zawsze lepiej, ale na jakiej zasadzie chcesz to gipsować? tzn, w czym umieszczasz tą dysze?? Ja robiłem to w korpusach tektórowych, robiaonych przez maszynę, wytrzymywało, czasem zdarzyło mi się użyć betonu, i rurki aluminiowej..., nie polecam, chodziasz, często działa, to jest nie bezpieczne. Raz robiłem, to ok 80-100cm rakiety, bez żadnych dodatków, silnik z ...drewna!! normalnie w kołku sosnowym wywieriłem dziure, tak aby grubość ścianki była ok 4-5 mm, dł dyszy ok 2-3 cm, żebym mógł go używać częściej, i wszystko wysmarowałem gipsem, chodziasz otwór dyszy się powiększył, silnik nadal pracuje, był to jeden z pierwszych który polaciał:D



Sorry za treść spamingową.



[edit] Postaram się nie długo wkleić troche filmików, na temat robienie karmelka, czy rakiet. Narazie nie mam dostępu do cyfrówki, na krótki okres.

Pozdrawiam
ODPOWIEDZ