Rakieta WEGA

czyli zaczynamy zabawę!
scientist
***
Posty: 64
Rejestracja: niedziela, 1 sty 2012, 19:39
Lokalizacja: Warszawa

Re: Rakieta WEGA

Post autor: scientist »

A gdyby ustawić go w pozycji "do góry" to by nie zadziałał?
Pozdrawiam scientist
Awatar użytkownika
jaskiniowiec
Administrator
Posty: 2379
Rejestracja: niedziela, 30 sty 2011, 18:30
Lokalizacja: Kraków
Kontakt:

Re: Rakieta WEGA

Post autor: jaskiniowiec »

Nie.
scientist
***
Posty: 64
Rejestracja: niedziela, 1 sty 2012, 19:39
Lokalizacja: Warszawa

Re: Rakieta WEGA

Post autor: scientist »

Chyba UUWSa "źle" włożył Trefl i nie jestem pewien, ale chyba mu działało. Dobra, przeciż nie będziemy przez połowę postu pisać o tym jak włożyć UUWS4 do rakiety :smile: , zrobię tak jak mówicie - kupię drut oporowy, 30cm i przeprowadzę za UUWSem. Na końcu ulepię kulkę z karmelka i obkleję taśmą dookoła. Będzie to ładunek miotający.
Pozdrawiam scientist
Awatar użytkownika
ArturroKRK
Podniebny Filmowiec
Podniebny Filmowiec
Posty: 381
Rejestracja: poniedziałek, 4 kwie 2011, 12:32
Lokalizacja: Kraków , Łagiewniki

Re: Rakieta WEGA

Post autor: ArturroKRK »

Karmelek jako ładunek miotający? Z całym szacunkiem - beznadziejny pomysł. Chcesz wyrzucić spadochron czy podpalić rakietę od środka? Weź proch czarny lub nitrocelulozę.

A co do drutu oporowego, to wyprowadź z uws'a kabelki jakiej chcesz długości ( bez przegięć ) i zamontuj je tak żeby końcówki drutów były np 2cm od siebie. I teraz między nimi daj drut oporowy. Jak dasz kawałek 30cm drutu oporowego to może Ci nie odpalić poprawnie.
scientist
***
Posty: 64
Rejestracja: niedziela, 1 sty 2012, 19:39
Lokalizacja: Warszawa

Re: Rakieta WEGA

Post autor: scientist »

Jeśli chodzi o karmelka to znalazłem taki pomysł na jednej ze stron internetowych. Tam gdzie napisałem, że drut oporowy ma mieć 30 cm to jest to błędem, chodziło mi o normalny drut. :smile: A gdzie się kupuje tą nitrocelulozę?
Pozdrawiam scientist
Awatar użytkownika
Piotrek
Podniebny Filmowiec
Podniebny Filmowiec
Posty: 235
Rejestracja: poniedziałek, 26 gru 2011, 15:28
Lokalizacja: Rzeszów, Chotyłów

Re: Rakieta WEGA

Post autor: Piotrek »

Jak artutto pisał po wyżej, karmelek to bardzo zły pomysł za wolno będzie się palił i zamiast wyrzucić spadochron to go spali tak jak połowe Twojej rakiety.
Najlepszym rozwiązaniem będzie nitroceluloza bardzo szybko się pali i łatwo się ją wytwarza ( kwas siarkowy i azotowy są teraz bardzo tanie, nawet 15zł/l)
Jak przygotować nitrocelulozę znajdziesz na wielu forach , jak nie to możesz do mnie napisać na PW.

Pozdrawiam rrzepkaa
scientist
***
Posty: 64
Rejestracja: niedziela, 1 sty 2012, 19:39
Lokalizacja: Warszawa

Re: Rakieta WEGA

Post autor: scientist »

A są jakieś problemy z dostaniem kwasu azotowego? Czy na stacji benzynowej można dostać kwas siarkowy?
Pozdrawiam scientist
Awatar użytkownika
jaskiniowiec
Administrator
Posty: 2379
Rejestracja: niedziela, 30 sty 2011, 18:30
Lokalizacja: Kraków
Kontakt:

Re: Rakieta WEGA

Post autor: jaskiniowiec »

Z całym szacunkiem, to juz bezpieczniej jak sobie kolega zrobi proch czarny. Rodzaj zadawanych pytań wskazuje na wiek i wiedzę na poziomie niosącym ze sobą zbyt duże ryzyko przy produkcji bawełny strzelniczej. Jest jeszcze wariant opisywany prze Nakkę, czyli witamina C z saletrą.
Awatar użytkownika
ArturroKRK
Podniebny Filmowiec
Podniebny Filmowiec
Posty: 381
Rejestracja: poniedziałek, 4 kwie 2011, 12:32
Lokalizacja: Kraków , Łagiewniki

Re: Rakieta WEGA

Post autor: ArturroKRK »

Popieram Jaskiniowca. Zaczynam się obawiać że wszystko zmierza w złym kierunku. I ja również uważam że Proch Czarny w zupełności wystarczy. I na pewno łatwiej zrobić dobry proch niż dobrą bawełnę strzelniczą.

Ponadto chciałbym zauważyć że jest to forum rakietowe a nie pirotechniczne, a to duża różnica. Wolałbym zatem żeby przepisy na wykonywanie jakichkolwiek ładunków miotających się nie pojawiały. Jesteście Ciekawi? Są fora pirotechniczne na których są setki różnych przepisów. Tutaj odnośniki do materiałów jako tako miotających powinny ograniczać się do propozycji wykorzystania w systemach odzysku.

Po drugie, wydaje mi się że jest to wątek dotyczący budowy rakiety, który zaczyna się coraz bardziej zaśmiecać.
PyroGarage
Nowy
Posty: 1
Rejestracja: czwartek, 12 sty 2012, 15:50

Re: Rakieta WEGA

Post autor: PyroGarage »

ArturroKRK pisze:Z tego drutu profesjonalne zapalniki robi....



Dziękuję za poprawkę.

Pozdrawiam,
Irek
ODPOWIEDZ