Silnik na gaz :)

czyli zaczynamy zabawę!
Awatar użytkownika
arekp
Supersonic PROFI
Posty: 139
Rejestracja: niedziela, 17 kwie 2011, 00:31
Kontakt:

Re: Silnik na gaz :)

Post autor: arekp »

Napisali, że wyciąga 18 funtów ciągu czyli ok. 8 kg.
Awatar użytkownika
Tofifi
PROFI
Posty: 829
Rejestracja: niedziela, 30 sty 2011, 18:31
Lokalizacja: Białystok

Re: Silnik na gaz :)

Post autor: Tofifi »

Racja, małe niedopatrzenie. Tym bardziej mizerny wynik.
Nie wiem czy sobie zdajesz sprawę ale aby rakieta stabilnie wystartowała potrzeby jest ciąc mniej więcej 4-5razy większy niż masa startowa.

Co oznacza że musiałbyś się zmieścić w 1-2kg max z kompletną rakietą i zbiornikami wypełnionymi paliwem. - nie masz szans!
Jak wcześniej wspomniałem taki silnik jest w miarę pod warunkiem, że jest naprawdę spory, ponieważ w tej skali nie da się sesnowie wkykorzystać jego mocy.

PS. Arek dzięki za czujność :mrgreen:
dżemik
Nowy
Posty: 8
Rejestracja: wtorek, 18 paź 2011, 14:09

Re: Silnik na gaz :)

Post autor: dżemik »

Spokojnie Panowie gdzie wam tak śpieszno ? Nawet nie marzę o tym żeby wysłać pierwszy silnik w rakiecie. Jest to po prostu niemożliwe. Pierwszy silnik ma działać nic więcej od niego nie wymagam. Następne wersje silnika będą stopniowo ulepszane aż w końcu uzyskamy odpowiednią moc.
Awatar użytkownika
Mufasa
*
Posty: 16
Rejestracja: niedziela, 30 sty 2011, 18:32
Lokalizacja: Łódź

Re: Silnik na gaz :)

Post autor: Mufasa »

Tofifi... Wyrazy takie jak ,,pisze" lub ,,pisało" przez to, że stały się potocznie używane trafiły do uzusu językowego, czyli stały się formami poprawnymi. Nie jest to forma wzorcowa ale nie ma żadnej podstawy by ganić innych za używanie takiej właśnie formy...
leszek
PROFI
Posty: 24
Rejestracja: niedziela, 30 sty 2011, 18:31

Re: Silnik na gaz :)

Post autor: leszek »

Mufasa pisze: Wyrazy takie jak ,,pisze" lub ,,pisało" przez to, że stały się potocznie używane trafiły do uzusu językowego, czyli stały się formami poprawnymi. ...

Czyli każda błędna forma poprzez częste stosowanie staje się poprawna !?
Chyba nie Obrazek
Pozdr. Leszek
Awatar użytkownika
Mufasa
*
Posty: 16
Rejestracja: niedziela, 30 sty 2011, 18:32
Lokalizacja: Łódź

Re: Silnik na gaz :)

Post autor: Mufasa »

Nie mnie, ani każdemu innemu szaraczkowi dane jest decydować o tym jaka forma językowa jest poprawna. O tym decydują ,,uczeni". Niestety ostatnio znalazłem informację o tym, że forma ,,poszłem" :roll: (dla mnie to już jakaś paranoja) również została zaakceptowana przez owych ,,uczonych". :???: Aż uszy się rolują ale niestety tak jest...
Awatar użytkownika
pyromaniac
*
Posty: 23
Rejestracja: piątek, 21 paź 2011, 07:39
Lokalizacja: Gdynia / Wawa

Re: Silnik na gaz :)

Post autor: pyromaniac »

Mufasa pisze:Niestety ostatnio znalazłem informację o tym, że forma ,,poszłem" :roll: (dla mnie to już jakaś paranoja) również została zaakceptowana przez owych ,,uczonych". :???: Aż uszy się rolują ale niestety tak jest...
Poszłem czy poszedłem...? Zależy czy daleko czy blisko... ;] A tak na poważnie, może rozmowy o naszym języku ojczystym przeniesiemy w kuluary, albo założymy specjalny wątek...? ;-) Albo nie, trollujmy dalej ;]
dżemik
Nowy
Posty: 8
Rejestracja: wtorek, 18 paź 2011, 14:09

Re: Silnik na gaz :)

Post autor: dżemik »

Mam pytanie co do zbiornika, ma on wytrzymać ok.200PSI ale nie wiemy jaki kształt sprawdzi się lepiej walec z zaokrąglonymi końcami czy kula ?
Awatar użytkownika
jaskiniowiec
Administrator
Posty: 2379
Rejestracja: niedziela, 30 sty 2011, 18:30
Lokalizacja: Kraków
Kontakt:

Re: Silnik na gaz :)

Post autor: jaskiniowiec »

Walec. Można sobie pozwolić na cieńsze ścianki dla wydłużonego kształtu.
ODPOWIEDZ