Pomysł na głowicę

czyli zaczynamy zabawę!
Awatar użytkownika
Mufasa
*
Posty: 16
Rejestracja: niedziela, 30 sty 2011, 18:32
Lokalizacja: Łódź

Pomysł na głowicę

Post autor: Mufasa »

Witam, chciałbym podzielić się z wami moim pomysłem na głowicę. Całkiem przypadkowo wpadł mi w ręce pewien wazon (może nie jestem oryginalny ale tych do wbijania w ziemię nie mogłem znaleźć). Jest on dostępny w ofercie dużego sklepu meblowo-wykończeniowego I*EA (nie wiem jak to z tym i nazwami na forum wiec ją ocenzurowałem). Wazonik kosztuje 2.99zł i jest w kilku kolorach (na pewno czarny, biały, niebieski i czerwony). Wygląda to tak:
DSC05138.JPG
DSC05138.JPG (28.37 KiB) Przejrzano 4786 razy
DSC05139.JPG
DSC05139.JPG (18.71 KiB) Przejrzano 4786 razy
Żeby ,,wydobyć" z niego głowicę wystarczy wyciąć z niego środek, później zakreślić ładną, równą linię cięcia na odpowiedniej wysokości (którą ja wyznaczyłem metodą prób i błędów przycinając po kawałeczku do żądanej średnicy bo mądrego sposobu na wyznaczenie jej od razu nie wymyśliłem). Linie cięcia można wyznaczyć w łatwy sposób bez specjalnych narzędzi umieszczając pisaczek na czymś równym i stabilnym i obracać naszą głowicę po płaskiej i wypoziomowanej powierzchni (czyli po prostu na stole :smile: ). Następnie trzeba delikatnie ją wyciąć i wkleić pierścień łączący naszą głowicę z korpusem rakiety.

A tak wygląda gotowa głowica na korpusie:
DSC05141.JPG
DSC05141.JPG (18.6 KiB) Przejrzano 4786 razy

Gotowa głowica jest na prawdę twarda i dość lekka ( niestety nie mam dokładnej wagi więc na tyle na ile udało mi się ja zważyć to powiem że waży ok. 30g). Średnica maksymalna jaką można uzyskać to ok 6,5cm. Myślę że będzie ona wystarczająca na potrzeby początkujących modelarzy.

PS. z góry przepraszam za jakość zdjęć.
Awatar użytkownika
jaskiniowiec
Administrator
Posty: 2379
Rejestracja: niedziela, 30 sty 2011, 18:30
Lokalizacja: Kraków
Kontakt:

Re: Pomysł na głowicę

Post autor: jaskiniowiec »

Całkiem zgrabna głowica. Dodatkowo można w niej odlewać inne głowice z pianki PU.
Awatar użytkownika
Mufasa
*
Posty: 16
Rejestracja: niedziela, 30 sty 2011, 18:32
Lokalizacja: Łódź

Re: Pomysł na głowicę

Post autor: Mufasa »

W środku jest lekko porowata ale myślę że można spróbować i zrobić z tego formę. W końcu te 3zł to nie majątek. :wink:
ODPOWIEDZ