Nieznany człowiek i jego pierwszy SR

czyli zaczynamy zabawę!
Unknownman
*
Posty: 28
Rejestracja: niedziela, 30 sty 2011, 18:31

Nieznany człowiek i jego pierwszy SR

Post autor: Unknownman »

pierwszy post/temat wiec CZEŚĆ



wczoraj wykonałem test mojego pierwszego silnika byłem mile zaskoczony bo poleciał ! był to mały silniczek z rurki pcv z piwnicy na saletrze i cukrze na spirytusie z kanałem . dysza z gipsu i tu zaskoczenie czytając tematy na forum wszedzie pisaliscie zeby nie uzywać gipsu na dysze (erozja itp)

nie wierzyłem dlatego tez pierwsza dysza była z gipsu po odnalezieniu silnika po locie okazało sie ze z 3 mm dysza ma 8 mm już wierze ze sie gips nie nadaje i zakupie sobie polecany CX5 trapi mnie jeszcze jedna rzecz silnik miał długi rozruch tzn ok 3 sek za nim poleciał potem ok 2 sek pracy na pełnym ciagu jak zaradzić (czytałem ze trzaba zapalać na kocu kanału ale nie wiem jak mam to zrobić gdyz uzywam stopinki na p.cz to tyle



EDIT: e jeszcze jedno skąd moge wytrzasnąć cynk do paliwa zn/s i jakie mają być proporcje ? i jakieś rady co do bezpieczeństwa :)
Unknownman
*
Posty: 28
Rejestracja: niedziela, 30 sty 2011, 18:31

Post autor: Unknownman »

sorrki za spam ale jeszcze wymiary .. długość 9cm z rurki 1"2 srednica scianki to ok 1,5 mm średnica kanału 4 mm
texwillerxxx
***
Posty: 75
Rejestracja: niedziela, 30 sty 2011, 18:31
Lokalizacja: Gdańsk

Post autor: texwillerxxx »

Uzywaj edytuj.

Co do odpalanie to najlepiej odpalac elektrycznie, mozesz tez ta stopine, lub lepiej lont visco (lepsze rozwiazanie) w jakas rurke termokurczliwa, lub cos w tym stylu wsadzic.

Co do cynku to w necie jest duzo sklepow np. http://www.strzaly.pl

w razie pytan zapraszam na pw.

Pozdrawiam.
Adam
Supersonic PROFI
Posty: 395
Rejestracja: niedziela, 30 sty 2011, 18:30
Lokalizacja: Gdynia

Re: pierwszy SR

Post autor: Adam »

Hehe, też robiłem taki silnik w piwnicy lata temu. Dałem zapłon elektryczny od strony zatyczki - silnik nie rozpędzał się w ogóle - wywalił od razu, jeszcze po pysku dostałem. Rakietka (kijanka) chyba nawet nie podskoczyła :) Niestety takie ubijanie na spirytusie raczej nie sprawdza się za bardzo - pozostaje duża porowatość paliwa i minimalna wytrzymałość, w zasadzie trudno tu mówić o ziarnie. Musisz spróbować to karmelizować - stopić i uformować ziarno.

A rada co do bezpieczeństwa z paliwem Zn/S - nie rób tego!

Pozdrawiam!
Unknownman
*
Posty: 28
Rejestracja: niedziela, 30 sty 2011, 18:31

Post autor: Unknownman »

ok nie będę robił narazie bede bawił sie tak jak teraz (chyba o to w tym chodzi) silniczki mają całe 123 g ciągu a najlepszy egzemplarz miał 212 g ciągu chyba niezle jak na pierwsze 5 egzemplarzy :) a ziarno nawet wychodzi dość twarde i ma kopa tylko ten zapłon....nastepny start nagram i wrzuce filmik



i dzieki za rady szczegulnie to zn/s bo znając życie jeszcze by mi łapy urwało czy coś :)



a do karmelu to mam jakiś taki uraz jak sobie całe ręce poparzyłem jak dawno dawno temu usiłowałem z kolęgą zawinąć karmelem korki (te z odpustu) no i przy wbijaniu lontu z zimnego ognia....naszczęście masci działają cuda i ani sladu (juz po 1 miesiącu nic nie było )



a jeszcze jak mozna w domu zrobić Dekstryne ?
texwillerxxx
***
Posty: 75
Rejestracja: niedziela, 30 sty 2011, 18:31
Lokalizacja: Gdańsk

Post autor: texwillerxxx »

Tak. Prazysz skrobie ziemniaczana na patelni lub w piekarniku (200C chyba).
kermit
PROFI
Posty: 387
Rejestracja: niedziela, 30 sty 2011, 18:30
Lokalizacja: znad stawu w Baninie
Kontakt:

dekstryna

Post autor: kermit »

1 Patelnia

2 mąka ziemniaczana

3 kuchenka gazowa albo elektryczna

4 dużo cierpliwości



Mąkę na patelnię i na gaz i mieszać mieszać mieszać żeby się nie przypaliło.

Niestety długo to trwa bo trudno się to dekstrynuje, ale można.

Klej wychodzi pierwsza klasa. Nie musi być czarny tylko lekko przyrumieniony ( jak zasmażka).

:wink:
Unknownman
*
Posty: 28
Rejestracja: niedziela, 30 sty 2011, 18:31

Post autor: Unknownman »

wielki dzięki :)
Awatar użytkownika
PINOT
PROFI
Posty: 352
Rejestracja: niedziela, 30 sty 2011, 18:30

Post autor: PINOT »

klej szkolny w tubce składa się z wody i dekstryny. Może dlatego właśnie jest jadalny :wink:
Unknownman
*
Posty: 28
Rejestracja: niedziela, 30 sty 2011, 18:31

Post autor: Unknownman »

muszę spróbować a znacie morze proporcje objętościowe dla p.cz ? juz sie niezle naszukałem po sieci i nie mam a jakoś sie składa ze puki co wagi nie mam a na oko po wielu testach jest taki sobie .
ODPOWIEDZ