Cześć

Jesteś nowy? - przedstaw się...
Shagr
***
Posty: 66
Rejestracja: wtorek, 19 cze 2018, 09:10

Cześć

Post autor: Shagr »

Cześć,

jestem Rafał i mieszkam w Katowicach. Interesuje się rakietami, modelarstwem, elektroniką, robotyką i programowaniem.
Rakiety interesowały mnie od zawsze, chociaż nigdy nie przekułem tego w poważniejsze hobby. Kilka lat temu z synem wystrzeliliśmy nasz pierwszy model rakiety (od p. Piotra Sornowskiego). Zaliczyliśmy kilka naprawdę udanych startów, ale później z różnych przyczyn trochę "zapomnieliśmy" o rakietach.
W tym roku postanowiłem odkopać temat, syn jest już starszy i możemy się poważniej zająć modelarstwem rakietowym. Tym razem zaczęliśmy od gotowego zestawu - rakieta Callisto od Quest Aerospace. Niestety model utraciliśmy po pierwszym starcie (sam start był bardzo udany, ale użyliśmy silnika C, więc rakieta osiągnęła spory pułap a podczas opadania na spadochronie nagły podmuch wiatru zwiał model poza zasięg wzroku i pomimo przeszukania sporego obszaru nie odzyskaliśmy modelu). Na podstawie instrukcji do tamtego zestawu zbudowaliśmy kopię modelu i tym razem zaliczyliśmy 6 udanych startów na silnikach A,B i C z drobnymi naprawami w międzyczasie.

Forum również znam od dawna i do tej pory zaglądałem tutaj tylko anonimowo. Ale dzisiaj znalazłem informację o Festiwalu Meteor 2018, który ma być zupełnie niedaleko i postanowiłem się w końcu zarejestrować. Jeśli będzie to możliwe, to chcemy z synem zbudować model rakiety i go odpalić.
Tutaj w zasadzie rodzi się pierwsze pytanie, bo na stronie PTR nie ma jeszcze specjalnie informacji - czy taki amator "z ulicy" również może wystartować ze swoim modelem w trakcie festiwalu, ewentualnie co trzeba zrobić aby móc własny model wystrzelić.

Pozdrawiam,
Rafał.
Awatar użytkownika
jaskiniowiec
Administrator
Posty: 2379
Rejestracja: niedziela, 30 sty 2011, 18:30
Lokalizacja: Kraków
Kontakt:

Re: Cześć

Post autor: jaskiniowiec »

Festiwal Meteora ma charakter imprezy otwartej, nie jest tylko dla członków PTR.
Awatar użytkownika
Kacper
Supersonic PROFI
Posty: 911
Rejestracja: niedziela, 30 sty 2011, 18:30
Lokalizacja: Gdynia

Re: Cześć

Post autor: Kacper »

Zapraszamy, nic nie potrzeba, przejeżdżacie i startujecie, do klasy G włącznie jest pełna swoboda.
Powyżej klasy G potrzebna jest licencja PTR ale też nie ma przeszkód żeby zgłosić się na miejscu i wykonać od razu lot egzaminacyjny, za wydawanie licencji nie ma żadnych opłat, jedynie trzeba mieć aktualne członkostwo w PTR.
Shagr
***
Posty: 66
Rejestracja: wtorek, 19 cze 2018, 09:10

Re: Cześć

Post autor: Shagr »

Dziękuję za informacje. Pierwotnie zakładałem start na stockowym silniku (pewnie D, bo takie są dostępne w sklepach), ale teraz trochę rozbudziliście apetyt. Zastanowimy się, co jesteśmy w stanie przygotować, ale zdecydowanie chcemy się pojawić z własną rakietą.
ODPOWIEDZ