rakiety na sprężone powietrze

Jesteś nowy? - przedstaw się...
andrzej
Nowy
Posty: 2
Rejestracja: niedziela, 13 lis 2016, 11:53

rakiety na sprężone powietrze

Post autor: andrzej »

cześć
mam na imię Andrzej urodziłem się dawno temu, 1962, rakietami interesuję się od dawna
wraz z kolegami spróbowaliśmy zająć się rakietami na sprężone powietrze i, niekoniecznie wodę
zajmuję się elektroniką i dla mnie najważniejsze było sterowanie (kontroler lotu)
wiem, że to forum to silniki spalinowe i wysokości powyżej 200 m, ale może znajdą się chętni poeksperymentować z rakietą do 200 m
rakieta nasza osiąga tylko >8g, możliwość pomiaru do 16g, ale widowiskowo leci i ląduje na spadochronie
piszę mój pierwszy post, nie wiem jak dołączyć zdjęcie, proszę o wybaczenie, jeśli będą zainteresowani to się bardziej postaram :D
Awatar użytkownika
jaskiniowiec
Administrator
Posty: 2379
Rejestracja: niedziela, 30 sty 2011, 18:30
Lokalizacja: Kraków
Kontakt:

Re: rakiety na sprężone powietrze

Post autor: jaskiniowiec »

Spoko, wiekowo jestem "z tej półki" a i starszych jeszcze jest tu kilka osób. Jak wysoko latają takie rakietki? Przyznam, ze jakoś trudno mi sobie wyobrazić znaczące pułapy na locie na sprężonym powietrzu. Gazy skroplone pod ciśnieniem podejrzewam były by skuteczniejsze (choćby CO2)
andrzej
Nowy
Posty: 2
Rejestracja: niedziela, 13 lis 2016, 11:53

Re: rakiety na sprężone powietrze

Post autor: andrzej »

witam
podstawowe nasze założenia:
1.ciśnienie powietrza ogólno dostępne, przemysłowe, średnio 6 bar
2.konstrukcja rakiety opiera się na ogólno dostępnych butelkach PET nie wzmacnianych np. laminatem
3.zabawa ma być bezpieczna, najważniejsze aby układ wyzwalania spadochronu zadziałał
ODPOWIEDZ