AVE

Jesteś nowy? - przedstaw się...
Hogen
Nowy
Posty: 9
Rejestracja: niedziela, 18 lut 2018, 22:36

AVE

Post autor: Hogen »

Witam wszystkich forumowiczów, serdecznie.
Nazywam się Sławek Huczała i jestem z Rudy Śląskiej.
Od wielu lat zajmuję się zawodowo nowymi technologiami, stąd ciągotki do rakietnictwa i lotnictwa w ogóle.
Za czasów tzw. komuny miałem interesujące hobby, zajmowałem się amatorsko (ale z pasją:-) modelarstwem rakietowym.
Wraz z grupą zapaleńców budowaliśmy kupione w składnicy harcerskiej modele rakiet i budowaliśmy własne.
I tu historyczna niespodzianka ......
Strzelaliśmy je nawet w stanie wojennym.
Dacie wiarę, pies z kulawą nogą się nami nie interesował. Zomo nie pałowało, milicja nie kontrolowała.
Nie ciągali po sądach za posiadanie saletry potasowej.
W chemiku w Katowicach na ul. Warszawskiej, kupowaliśmy odczynniki do produkcji silników.
Jakie? ...... Każde, chloran potasu, azotan sodu, nadmanganian potasu, siarkę, pył cynkowy, aluminiowy, wszystko czego dusza zapragnie.
Nikt w kraju komunistycznej, reżimowej władzy nie zapytał, nawet o dowód osobisty.
Takie to były, mili Państwo mroczne czasy, czerwonego terroru.... Łza się w oku kręci.
Nigdy nie byłem w partii i nie trawiłem komuny od dziecka ale to co się teraz dzieje w naszym już wolnym kraju, z pewnością nie jest tym o czym zawsze marzyliśmy.
Wiem co mówię, bo jestem myśliwym i strzelcem sportowym od wielu, wielu lat.
Mam porównanie jak władza reagowała w tedy i co wyprawia się teraz.
Pod płaszczykiem walki z terroryzmem inwigilacja i ograniczenia osiągnęły stan, którego Orwell nie przewidział w najczarniejszych wizjach.
Chaos w interpretacji przepisów, rozbrykanie każdego, kto ma jakikolwiek mundur, i wszędzie dbający o nasze bezpieczeństwo agenci Tomkowie, wszelkiej maści.
Prosta kwestia, opracowywanie amatorskich silników na paliwo stałe.
Bardzo ciekawy wątek.
Historyjki, dykteryjki a tak na prawdę..... każdy zainteresowany może mieć problem, po prostu pysznie!!!

Wstąpiłem zatem w szacowne grono, członków PTR.
Chcę zrobić wszystkie licencje, jakie wydaje PTR (czy to oznacza uprawnienia?), ponieważ na przekór otaczającej mnie rzeczywistości, zamierzam wystrzelić kilka dużych konstrukcji.
Tym, co tak panicznie się martwią o nas wszystkich i nasze bezpieczeństwo powiem tylko - " nie lękajcie się", albowiem karmelek mnie nie interesuje, odkryłem silniki PTR, w tym hybrydy. Uffff co za ulga,...... co nie? Ale, ale czy aby na pewno można je legalnie posiadać.
Ech, ten dreszczyk emocji....
Jestem tu po to, żeby czerpać wiedzę i uczyć się od doświadczonych kolegów, za którą to możliwość, bardzo serdecznie dziękuję.
Jeszcze raz pozdrawiam, również tych, którzy z racji swojej ciężkiej i odpowiedzialnej pracy, czy tego sobie życzymy czy nie, są tutaj z nami.
Kiedyś socjalistyczna a teraz to już tylko zwykła, osobista czujność, podstawą awansu, nigdy o tym nie zapominajmy!!!
Show must go on.

Sławek Huczała - Hogen
Awatar użytkownika
jaskiniowiec
Administrator
Posty: 2379
Rejestracja: niedziela, 30 sty 2011, 18:30
Lokalizacja: Kraków
Kontakt:

Re: AVE

Post autor: jaskiniowiec »

No prawie jakbym ja pisał. Dzięki !
ODPOWIEDZ