Strona 1 z 1

Witam wszystkich!

: czwartek, 24 lis 2016, 20:16
autor: K5054
Witam!
Mam 17 lat i ostatnio "zaraziłem się" od kolegi ze szkoły modelarstwem rakietowym. Oprócz tego moimi hobby są militaria, lotnictwo (z tych dwóch dziedzin pochodzi mój nick :grin: ), żeglarstwo (akurat dzisiaj otrzymałem patent żeglarza jachtowego) oraz chemia. Ale do rzeczy: mieszkam we Wrocławiu i zamierzam niedługo kupić 2 rakiety Klima- jedną mniejszą, drugą trochę większych rozmiarów. Oczywiście do tego jeszcze platforma startowa itp. Co myślicie o takim zestawie:
http://www.modelemax.pl/product_info.ph ... ts_id=7560
http://www.modelemax.pl/product_info.ph ... s_id=18649

Najprawdopodobniej pierwszą okazję do ich wystrzelenia będę miał w przerwie świątecznej. Zna ktoś jakieś dobre miejsce w okolicy Wrocławia do wystrzeliwania rakiet?

Najpewniej następnym modelem będzie rakieta wydrukowana w drukarce 3D.

Re: Witam wszystkich!

: czwartek, 24 lis 2016, 20:24
autor: jaskiniowiec
Jak masz dostęp do drukarki 3D, to w sumie możesz sobie wydrukować głowicę, mocowania stateczników itp. Podsumowując...po co kupować za duże pieniądze rakietę Klima, jak możesz sobie zrobić rakietę sam. Masz taka jaka sobie wymyślisz i do tego taniej i CIEKAWIEJ. Będziesz móg już sobie moze nawet coś do niej wstawić, jakąś kamerkę czy coś. Do tego jak to 150 zeta na rakietkę klima przeznaczyć na silniki u Sornowskiego, to latania masz do trzech króli :)

Re: Witam wszystkich!

: czwartek, 24 lis 2016, 22:00
autor: Łukasz
Cześć! Fajnie widzieć tu kogoś w podobnym wieku.
Ja również jestem na początku drogi, moja pierwsza rakieta czeka na start. I muszę przyznać, że jest dokładnie tak, jak mówi jaskiniowiec. Samodzielna budowa pierwszej rakiety wiele mnie nauczyła, a przede wszystkim dała mnóstwo radości. Z Tobą na pewno będzie tak samo :)
Pozdrawiam!