Witam

Jesteś nowy? - przedstaw się...
Buba
Nowy
Posty: 3
Rejestracja: piątek, 11 wrz 2015, 20:12

Witam

Post autor: Buba »

Witam

Nazywam się Dawid i aktualnie mieszkam w Częstochowie. Pochodzę jednak z Białegostoku. Tam studiując na Politechnice Białostockiej i będąc członkiem koła Elektroników poznałem Pana Piotra Sewastianika który chciał podjąć z nami współprace. Niestety pomysł ten nie cieszył się zbytnią aprobatą mojego koła i współpraca się nie udała. Teraz po kilku latach jak podjąłem już prace, przypomniał mi się ten temat jakim jest modelarstwo rakietowe. Z zawodu i zamiłowania jestem elektronikiem, interesuję się również trochę chemią i majsterkowaniem. To jest powód dla którego tutaj zawitałem. Aktualnie pracuje nad konstrukcją własnej rakiety. Zrobiłem korpusy silników wedle tego przepisu http://www.pirotechnika.info/pirotechni ... melku.html i aktualnie czekam na szło laboratoryjne aby ugotować karmelka (Przy okazji będzie na później do "zabawy" z innymi substancjami). Celem tej prostej i małej rakiety jest dostarczenie informacji oraz przetestowanie rejestratora którego sam projektuje. Wiem że wśród użytkowników tego forum zagościł już Arecoder . Ale mam nadzieję ze znajdzie się też miejsce dla innego rozwiązania. Więcej na temat konstrukcji rakiety i silników będę już pisał w odpowiednich działach.

Pozdrawiam Buba
Awatar użytkownika
jaskiniowiec
Administrator
Posty: 2379
Rejestracja: niedziela, 30 sty 2011, 18:30
Lokalizacja: Kraków
Kontakt:

Re: Witam

Post autor: jaskiniowiec »

No...z taką historią to jesteś swój. Paradoksalnie, wciąż trzeba speców od elektroniki, bo silniki czasem (bez zbędnego parcia na stosunek mas) nie są już tak trudne. Witam!
ODPOWIEDZ