Tutaj możemy sie przywitać

Jesteś nowy? - przedstaw się...
menorzinho
Nowy
Posty: 5
Rejestracja: sobota, 26 maja 2012, 13:18
Lokalizacja: Kraków

Re: Tutaj możemy sie przywitać

Post autor: menorzinho »

Fizyka Techniczna na AGH :smile:
Awatar użytkownika
ArturroKRK
Podniebny Filmowiec
Podniebny Filmowiec
Posty: 381
Rejestracja: poniedziałek, 4 kwie 2011, 12:32
Lokalizacja: Kraków , Łagiewniki

Re: Tutaj możemy sie przywitać

Post autor: ArturroKRK »

Technologia Chemiczna WIMiC z tej strony :) A3 . Rozumiem że Tyś z D10?

Fajnie, kolejna dusza z Krakowa i Okolic
Awatar użytkownika
rafciodz
****
Posty: 1237
Rejestracja: niedziela, 30 sty 2011, 18:31
Lokalizacja: Gdynia

Re: Tutaj możemy sie przywitać

Post autor: rafciodz »

Wy się tam w tym Krakowie tyle nie kłaniajcie, tylko rakiety budujta ;-).
Free Your Mind
Awatar użytkownika
Darek
**
Posty: 32
Rejestracja: piątek, 10 sie 2012, 17:50
Lokalizacja: okolice Łasku

Re: Tutaj możemy sie przywitać

Post autor: Darek »

Witam serdecznie wszystkich na forum !
Rakietami i astronautyką interesuję się od dziecka a pierwsze latające "rakietopodobne" modele robiłem w podstawówce w latach ....70 ubiegłego wieku.
Obecnie wracam do tego fantastycznego hobby po wielu latach przerwy. Niestety nie miałem dużo czasu na takie przyjemności, wiadomo rodzina, praca itp.
Generalnie najbardziej podoba mi się badanie i opracowywanie mieszanek chemicznych.
Przez ponad 20 lat prowadziłem firmę chemiczną i opracowałem kilkadziesiąt
różnego rodzaju preparatów chemicznych, mam więc spore doświadczenie.
Myślę, że moje doświadczenie a zwłaszcza entuzjazm do eksperymentów przyda się na forum.
Nie będę się tu rozpisywał bo wiadomo pisać można dużo a ważne są konkretne działania i kiedy do nich przystąpię to szczegółowo opiszę.

A tak na marginesie, na avatarze to jestem ja bo moją pasją jest także entomologią.
Awatar użytkownika
jaskiniowiec
Administrator
Posty: 2379
Rejestracja: niedziela, 30 sty 2011, 18:30
Lokalizacja: Kraków
Kontakt:

Re: Tutaj możemy sie przywitać

Post autor: jaskiniowiec »

Miło powitać. Osoba z pasja i z doświadczeniem....super! Też zaczynałem w latach 70-tych (pod koniec).
P.S. Entomologia to też umiłowanie ciem?
Awatar użytkownika
Darek
**
Posty: 32
Rejestracja: piątek, 10 sie 2012, 17:50
Lokalizacja: okolice Łasku

Re: Tutaj możemy sie przywitać

Post autor: Darek »

P.S. Entomologia to też umiłowanie ciem?[/quote]


Tak, zgadza się i te mnie najbardziej interesują, a szczególnie ich hodowla i fotografowanie.
Ale żeby nawiązać do naszego forum to są owady które stosują napęd rakietowy Obrazek
larwy ważek to potrafią, silnik to umięśniony końcowy odcinek jelita, paliwo to woda ze stawu,
napęd jest dość efektywny i efektowny, hodowałem takie larwy.
Larwa nabiera wody do jelita i ściskając mięśnie z dużą siłą wypuszcza na zewnątrz, mówiąc krótko
rakieta w dupie Obrazek
Są też owady pirotechnicy, jest taki chrząszcz o adekwatnej nazwie - strzel bombardier.
Jak się taki kolega zdenerwuje to z dwóch specjalnych gruczołów wpuszcza do trzeciego roztwór wody utlenionej z jednego i roztwór hydrochinonu z drugiego,
efekt jest taki, że słychać dość głośne "wybuchy" co często ratuje życie takiemu chrząszczowi.
Awatar użytkownika
antyvlad
Podniebny Filmowiec
Podniebny Filmowiec
Posty: 83
Rejestracja: niedziela, 5 cze 2011, 23:37

Re: Tutaj możemy sie przywitać

Post autor: antyvlad »

Witam serdecznie :grin:
Czas na mnie by się przywitać. Mam na imię Wiktor i forum czytuję już od dłuższego czasu.
Zafascynowany rakietami od młodych lat trafiłem tu z forum pirotechnicznego.
Mam nadzieję się tutaj zaaklimatyzować.
Pozdrawiam. :cool:
thomson
*
Posty: 11
Rejestracja: niedziela, 26 sie 2012, 18:15
Lokalizacja: Gdańsk, PL

Re: Tutaj możemy sie przywitać

Post autor: thomson »

Witam wszystkich!

Mam na imię Tomek i jestem tu nowy. Na forum PTR trafiłem jakoś przypadkiem, kilka tygodni temu. Znalazłem info o Meteora 2012. Do Torunia z Gdańska, w którym mieszkam, nie jest tak daleko, więc postanowiłem się wybrać. Impreza bardzo mi się spodobała.

Sprawami szeroko pojętego kosmosu interesuję się od wielu lat. Boję się myśleć, ile czasu spędziłem na forum.nasaspaceflight.com. Fajnie jest śledzić to, co dzieje się daleko za wielką wodą, ale to sprawy dość odległe. Dlatego bardzo mi się podobała impreza w Toruniu - wszystkiego można było dotknąć, obejrzeć, powąchać. Rewelka!

Zawodowo jestem programistą, skończyłem informę i telekomunikację na wydziale ETI na Politechnice Gdańskiej. Nigdy nie miałem smykałki do majsterkowania, więc podejrzewam, że zacznę od przekopania się przez forum w poszukiwaniu różnych spraw związanych z oprogramowaniem. Widziałem, że trochę softu. Zapewne go sobie obejrzę. Kiedyś czytałem, że jest gdzieś w Gdyni ekipa, która projektuje komputerek pokładowy.

Sporo podróżuję i lubię robić zdjęcia. Dlatego zawsze mam pod ręką jakiś aparat i robię sporo zdjęć.

W Toruniu nabyłem pierwszy model - EMI-4. Taki mały, ale od czegoś trzeba zacząć. Zobaczymy, co z tego wyniknie. :smile:
Awatar użytkownika
KSard
Supersonic PROFI
Posty: 1499
Rejestracja: niedziela, 30 sty 2011, 18:30
Lokalizacja: Kraków
Kontakt:

Re: Tutaj możemy sie przywitać

Post autor: KSard »

Witamy na naszym Forum. Mam nadzieję, ze połkniesz bakcyla rakietowego. Widziałem Twoją relację fotograficzna na Picasie. Świetne fotki :smile:
pozdrawiam KSard - www.facebook.com/ksardpl : www.ksardrakiety.cba.pl

"Ci, którzy skłonni są zrezygnować choćby z części prawa do wolności aby uzyskać w zamian trochę tymczasowego bezpieczeństwa, nie zasługują ani na wolność, ani bezpieczeństwo "- Ben Franklin
Bartek
Nowy
Posty: 2
Rejestracja: sobota, 8 wrz 2012, 19:49
Lokalizacja: Kraków

Re: Tutaj możemy sie przywitać

Post autor: Bartek »

Witam wszystkich Użytkowników Forum :wink: Z tej strony Bartosz J. z (prehistorycznego forum jak mi się już wydaje) forum.pirotechnika.one.pl
Widzę na tym Forum sporą rzeszę dawnych Znajomych, co mnie bardzo cieszy, którzy mogą mnie kojarzyć z takich tematów jak http://forumpirotechniczne.pl/viewtopic ... 19&start=0
Szczególnie witam Jaskiniowca, Ksarda, Paula i Pinota (kolejnosc alfabetyczna :wink:, którzy byli i są moimi Mentorami w tematach RDM. Strach pomyslec, że minęło już 8 lat jak zacząłem się pasjonować modelarstwem rakietowym dzięki ww. forum i ludziom, którzy byli tam obecni. Muszę przyznać, że przez blisko 4 ostatnie lata nie sledziłem tego co dzieje się w temacie w polskim internecie i poza nim, i jedno co mnie zdziwiło bardzo pozytywnie to to w jaki sposób udało się skonsolidować i sformalizować nasze działania jako modelarzy a przede wszystkim zaawansowanie i poziom obecnych projektów, które realizujecie. W sumie aż smieszne wydaje się w porównaniu do tego co teraz się dzieje, że wtedy testowałem jako jeden z pierwszy działanie UUWS'a w terenie i odzysk modelu był nie lada wyczynem :lol: Większosc czasu spędzam w Krakowie więc mam nadzieję z czasem poznać osoby z terenu Małopolski i obecnie nadrabiam intensywnie zaległosci czytając Forum :wink:
"Czy myślisz, że możesz, czy myślisz, że nie możesz - w obu przypadkach masz rację."
[H.Ford]
ODPOWIEDZ